Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

Diskuze ke článku 'htaccess - samostatné weby pro aliasy' - fórum

přílohy (1)
Za normálních okolností na na URL adrese aliasu zobrazuje stejný obsah jako na hlavní doméně webhostingu. Jednoduchým postupem lze však pro alias nastavit samostatný obsah.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

přesměrování z .eu domény na .cz/neco.html

Lak, 23.03.2018 08:02:01

Dobrý den, celé jsou to tu pročetl, ale stejně z toho nejsem moudrý, takže příklad.

Mám doménu ahoj.cz a ahoj.eu
Při vstupu na ahoj.cz se načte klasicky ahoj.cz/index.html
Na doméně ahoj.eu mám vytvořen alias na ahoj.cz.
Já potřebuji, aby doména ahoj.eu vedla na ahoj.cz/cizinec.html a to prostřednictvím .htacces

Poradíte prosím?

přesměrování z .eu domény na .cz/neco.html

Ladislav Kývala, 23.03.2018 08:01:29

Dobrý den, celé jsou to tu pročetl, ale stejně z toho nejsem moudrý, takže příklad.

Mám doménu ahoj.cz a ahoj.eu
Při vstupu na ahoj.cz se načte klasicky ahoj.cz/index.html
Na doméně ahoj.eu mám vytvořen alias na ahoj.cz.
Já potřebuji, aby doména ahoj.eu vedla na ahoj.cz/cizinec.html a to prostřednictvím .htacces

Poradíte prosím?

Re: přesměrování z .eu domény na .cz/neco.html

AleTic, 23.03.2018 10:52:30

Já bych to viděl tak, že v kořenové složce domény ahoj.eu musí být htaccess s tímto obsahem:
RewriteEngine on
RewriteRule (.*) http://ahoj.cz/cizinec.html [R]

Lak, 23.03.2018 12:13:46

Ahoj, dík za odpověď. Nemám přístup do kořenového ani jiného adresáře .eu. Mám právě pouze ahoj.cz. Pokud tam nemám přístup, tak to nepůjde?

AleTic, 25.03.2018 09:44:40

Jestli ahoj.eu není "tvoje", tak neovlivníš co má dělat...

Pozor, alias nemůže být subdoména!

Lukáš Svačina, 30.07.2014 14:08:05

Pozor, alias nemůže být subdoména! Můžete se pak spálit tak jako my, kdy pro jednu doménu nemůžete mít část, například admin.domena.cz na jednom hostingu a zaloha.domena.cz na hostingu druhém. Protože alias musí být unikátní a nesmí být jiné než 2. úrovně!

Wedos toto neumí řešit a byli jsme nuceni jeden z hostingů přesunout jinam, nasměrovat DNS A záznam subdomény a nastavit alias u konkurence.

Z technického hlediska AFAIK nic nebrání tomu, aby ve <VirtualHost *:80> existoval ServerName typu "admin.domena.cz".

Pro Wedos - měli byste se o tomto omezení zmínit, případně s vysvětlením delším než "nelze" v administraci.

Lukáš Svačina.

jak na aliasy pro dvě domén a jednu subdoménu

Petr Zeman, 30.06.2014 20:44:07

než si přikoupím aliasy ctěl bych vědět, zda a jak se řeší následující úloha:
řekněme, že mám koupených 5 domén a jedn webhosting.
2 a 2 jsou párové. Např. domena1.cz a domena1-alias.cz a domena2.cz a domena2-alias.cz V adresáři domains jsou tedy 2 adresáře. domena1.cz a domena2.cz
5. doména je myšlena jako alias pro subdoménu u jednoho páru.
Tedy subdomena.cz jako alias např k subdomena.damena1.cz
Pokud by byl se subdoménou problém, zajímalo by mě alespoň řešení 1. poloviny.
Poradíte?
Děkuji
Petr Zeman

Re: jak na aliasy pro dvě domén a jednu subdoménu

Daniel Dubravec, WEDOS, 01.07.2014 06:28:23

Dobrý den,

pokud chcete mít na jednom webu více aliasů i subdomén, tak se veškeré weby vytvářejí ve složce /www/domains/. Výsledné umístění by tedy vypadalo takto:

/www/domains/domena1.cz
/www/domains/domena1-alias.cz
/www/domains/domena2.cz
/www/domains/domena2-alias.cz
/www/domains/subdomena.domena1.cz

Ve složce www/ poté je potřeba mít náš soubor .htaccess.

Petr Zeman, 01.07.2014 09:47:56

Z Vaší odpovědi mám pocit, že jsem svou otázku zřejmě ne zcela přesně položil. Zkusím to tedy jinak:
Mám adresář
/www/domains/domena1.cz a k němu je vázána domena1.cz. K této doméně chci mít jeden nebo více aliasů. Tedy např. domena1.com, domena1.net, ...
dále mám adresář
/www/domains/domena2.cz. K této doméně chci mít jeden nebo více aliasů. Tedy např. domena2.com, domena2.net, ...

"graficky" by to mohlo vypadat nějak takhle:

domena1.com ->
-------------> domena1.cz -> /www/domains/domena1.cz
domena1.net ->

domena2.com ->
-------------> domena2.cz -> /www/domains/domena2.cz
domena2.net ->

Pavel Hintermüller, WEDOS, 01.07.2014 09:52:20

Dobrý den,

lze to řešit podle návodu zde http://kb.wedos.com/htaccess/nasmerovani.html

Joomla - pristup k administraci pres HTTPs (Wedos cert.)

uzivatel WEDOSu, 27.04.2014 09:12:17

Zdravím,

prosim o nakopnuiti pri reseni problemu s pristupme k Web. administraci pres https s Wedos cert.u Joomla 3.1.x .

Normalne bez zapnuteho https vse funguje, domena v adr. domains, kretke adresy, funguje i www i bez www. V pripade ze povolim v joomle vynutit https pro admin. tak se nemuzu prihlasit tzn. zadam prihlasovaci udaje a po odkliknuti se vrati prihl. dialog. Pri reseni jsem krome jinych zdroju nasel i zde tip na zmenu configuration.php a to parametr z $live_site="www.mojedomena.cz" na $live_site="". Toto zacalo fungovat ale zase mam v URL adresy s fyzickym umistenim zdrojovych souboru tzn. www.mojedomena.cz/domains/mojedomena.cz/.....
Po nastaveni $live_site na puvodni hodnotu vse funguje samozrejme bez zabezpoecene administrace.

Prosim o radu.

Diky.

Radek

Re: Joomla - pristup k administraci pres HTTPs (Wedos cert.)

Pavel Hintermüller, WEDOS, 06.05.2014 11:18:42

Dobrý den,

pokud máte obsah ve složce domains/ tak určitě zachovejte v $live_site="" název domény. Je tam však nutné použít i https://.

Např. $live_site="https://mojedomena.cz".

Problém s přesměrováním bez www na www u aliasu

Jakub P., 11.06.2013 13:32:42

Dobrý den,
řeším následující problém:

mám vytvořený alias www.domena.cz, který je umístěn v www/domains/domena.cz. Potřebuji zajistit přesměrování domena.cz na www.domena.cz, pokud však pravidlo pro přesměrování umístím do www/domains/domena.cz/.htaccess, přesměrování funguje pouze v případě domena.cz, zadám-li domena.cz/parametr, tak probehne presmerovani pouze na www.domena.cz bez onoho parametru za / . Umístím-li pravidlo pro přesměrování do www/.htaccess, tak se domena.cz přesměruje na www.domena.cz/domains/domena.cz/ .

Zde je pravidlo pro přepis:

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^([^.]*)\.([^.]*)$
RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}/$1 [R,L]

Je možné nějakým způsobem zajistit, aby mi při zadání domena.cz/parametr proběhlo přesměrování na www.domena.cz/parametr?

Pokud nepoužiji alias a vše je umístěno v www/ , tak vše funguje jak má. Pouze využiji-li alias, tak je s tím problém.

Budu velice vděčný za jakoukoliv radu. Děkuji.

.sk, .de?

PC, 03.04.2013 08:23:45

Lze k jednomu zřízenému hostingu u Vás, dejme tomu neco.com, také jako alias přidat domény neco.sk, neco.de, neco.pl a podobně?

Re: .sk, .de?

Daniel Dubravec, WEDOS, 03.04.2013 08:36:04

Dobrý den,

na webhostingu můžete mít domény s libovolnou koncovkou. Není tedy problém mít jako alias domény .sk nebo .de.

subdomena s jiným obsahem.

Daniela Prchalová, 09.03.2013 20:41:28

Dobrý den.
Mám vytvořený web na wordpressu, všechno funguje jak má. Chtěla jsem pro něj vytvořit druhý, zcela totožný, poze s jiným obsahem. Vytvořila jsem tedy subdoménu, nakopírovala wordpress, v rootu přepsala .htaccess a subdoména funguje - tedy, je tam v takovém stavu, jak jsem ji tam nahrála. Jen při si nevím rady s následnou administrací. Vycházím z toho, že tady fungují dva administrační systémy nezávisle na sobě. Tedy pro hlavní doménu a subdoménu. Přístup by k nim měl být tedy zvlášť. Bohužel, jsme při něco.doména.cz/wp-admin přesměrována na doména.cz/wp-admin.
Co tedy dělám špatně?

Re: subdomena s jiným obsahem.

Petr Šťastný, WEDOS, 10.03.2013 13:04:43

Problém může být v tom, že tyto dva systémy mohou kolidovat tak jak je to popsáno v tomto článku:
http://kb.wedos.com/webhosting/kombinace-aplikaci.html

Re: subdomena s jiným obsahem.

Marek Rabas, 04.04.2013 13:10:26

Pomoci může třeba toto: http://www.cwordpress.cz/navody/jak-presunout-wordpress-na-jiny-hosting.html

maily

Radek_cz, 24.10.2012 23:30:55

Tak musím říct, kdo vymyslel systém mailů prp jednotlivé aliasy, to byl koumák. Logika :)

Více aliasů a vlastní poštovní servery

Petr Pužman, 08.08.2012 22:08:28

Dobrý den,
pokud bych chtěl mít více samostatných webů přes aliasy a u některých z nich neprovozoval poštovní servery u Wedosu, jak by se chovalo doručování pošty.

Příklad:

Mám doménu domena-a.cz a k ní alias s jiným obsahem domena-b.cz. Doména domena-a.cz využívá poštovní server Wedosu a existuje schránka info@domena-a.cz. Poštu k doméně domena-b.cz si řeším vlastním poštovním serverem a existuje schránka info@domena-b.cz.

Bude za všech okolností doručována pošta správně (dle nastavení MX záznamů domény)? Například i v případě, kdy z účtu info@domena-a.cz bude odeslána zpráva na adresu info@domena-b.cz?

Předem děkuji

Petr Pužman

Re: Více aliasů a vlastní poštovní servery

Petr Šťastný, WEDOS, 09.08.2012 07:52:54

Mělo by to fungovat tak jak píšete. Ale až si to takto nastavíte, raději nám napište přes kontaktní formulář, abychom to překontrolovali a případně upravili.

third level subdomena

JM, 26.11.2011 22:57:26

Dobry den,

bezne pouzivam mod rewrite za ucelem vytvareni subdomen tretiho radu.

www nebo nic je smerovano do: /var/www/virtuals/domena.cz/

a pokud vytvorim jakykoli adresar napriklad /var/www/virtuals/domena.cz/sub tak vysledek je

http://sub.domena.cz/ --> smeruje do podadresase "sub"

Je mozno nastavi toto chovani i u Vas ?
Pripadne stejnym zpusobem na jednom uctu mit dalsi domenu se stejnym chovanim.

Vlastnim dve domeny a hosting mam vlastnimi prostredky.

dekuji, JM

Re: third level subdomena

Petr Šťastný, WEDOS, 27.11.2011 15:12:19

U nás je k dispozici mod_rewrite se všemi možnostmi, takže to možné je - jaká pravidla si uděláte, taková budete mít.

JM, 06.03.2012 21:20:06

Dobrý den,

tak jsem si u vás včera zřídil hosting a myslel jsem si že zvládnu i .htaccess, ale po pár hodinách to vzdávám.

Snažím se přepsat toto z mé konfigurace apache:

<VirtualHost *:80>
DocumentRoot /var/www/virtuals/mracek.org/
ServerName www.mracek.org
ServerAlias mracek.org mracek
</VirtualHost>
<VirtualHost *:80>
VirtualDocumentRoot /var/www/virtuals/mracek.org/%1/
ServerName *.mracek.org
ServerAlias *.mracek.org
</VirtualHost>

do vašeho htaccess.
Hodila by se mi pomoc, nějaký nápad ?

Děkuji a s pozdravem, JM

Petr Šťastný, WEDOS, 07.03.2012 09:03:26

Nic z tohoto do htaccessu nepatří, nijak jej neměňte.

Jan Mraček, 07.03.2012 09:11:31

Dobrý den,

kolik by stálo vyrobit htaccess, který by směroval doménu do adresáře:

/www/domena.cz

a jakýkoli podadresář v

/www/domena.cz/subdom1 = subdom1.domena.cz
/www/domena.cz/subdom3 = subdom3.domena.cz
/www/domena.cz/subdom2 = subdom2.domena.cz

Tak jak je moje konfigurace viz příspěvek níže.

Doufám, že se nevyadřuji nejasně.

JM

Aliasy

Radek Hladík, 12.11.2011 00:15:12

Dobry vecer, chtel bych se informovat mam hlavnidomena.eu a alias domanaalias.cz a chtel bych pro ty to dve domeny vytvorit zvalst e-mailove schranky napriklad info@hlavnidomena.eu a info@domenaalias.cz, ale aby pri poslani e-mailu na ten ty to maily koncily vzdy v danem mailu a zaroven i domenove kose lze nejakym zpusobem to to nastavit. Predem dekuji za info

Re: Aliasy

Josef Grill, WEDOS, 12.11.2011 01:02:07

Dobrý den,
pro aliasy není možné mít samostatné schránky. Pokud potřebujete samostatné schránky, tak je nutné objednat samostatnou službu pro každou doménu.

Aliasy jsou aliasy pro webhosting a tam lze mít zvlášť samostatné prezentace. U e-mailů je situace jiná. Tam je to vždy tak, že info@hlavnidomena je totéž jako info@doménaalias.

Michael Přibyl, 10.11.2015 19:53:20

Dobrý den,
a nešlo by to vyřešit tak, že pro hlavní doménu bych používal schránku alfa@hlavnidomena.cz a pro aliasdomenu schránku beta@domenaalias.cz ?

Děkuji

Zdeněk Malinka, 10.11.2015 23:10:22

Dobrý den,

aliasy mají společné schránky s hlavní doménou. Vytvořením schránky pro hlavní doménu se Vám vytvoří i schránka pro alias, tedy info@vasedomena.tld = info@aliasdomena.tld

Více informací naleznete zde: http://hosting.wedos.com/cs/webhosting/multihosting.html

S pozdravem
Gálik Martin, WEDOS

Michael Přibyl, 10.11.2015 23:32:55

Asi jsem přesně nevysvětlil, co myslím. Založím si dvě schránky:
1) info@vasedomena.tld = info@aliasdomena.tld
2) help@vasedomena.tld = help@aliasdomena.tld

Ale pro vasedomena.cz bych používal ke čtení i odesílání jen schránku info@vasedomena.tld, zatímco pro aliasdomena.tld bych používal jen help@aliasdomena.tld. Tím bych měl jakoby pro každou doménu jednu schránku, ne?

Zdeněk Malinka, 10.11.2015 23:35:57

To už je na Vás, jakou schránku budete pro alias používat nebo nepoužívat. Nicméně jedná se o stejnou schránku jako je help@vasedomena.tld. Pro aliasy nelze mít samostatnou schránku, ale nebrání Vám to používat adresu schránky jako odesilatele apod.

Michael Přibyl, 10.11.2015 23:57:25

Poslední dotaz:
Pokud by tedy pracovník firmy s doménou vasedomena.tld měl v Outlooku ke čtení a odesílání nastavenu schránku info@vasedomena.tld a pracovník firmy s doménou aliasdomena.tld by měl v Outlooku ke čtení a odesílání nastavenu schránku help@aliasdomena.tld, tak jsou schránky prakticky odděleny a firmy si do pošty vzájemně nevidí.
Chápu to dobře? Díky

Martin Gálik, WEDOS, 11.11.2015 01:18:11

Je to jinak, jedná se o stejnou schránku. I prostor pro emaily mají tedy společný. Aby Vám to takto fungovalo, musel byste mít dva webhostingy.

Dvě domény na jeden web prostor v různých adresářích

Sam, 11.11.2011 21:06:31

Dobrý den,

mám dvě domény red-x.cz a evagarden.cz. Ty se zatím směruji do jednoho web prostoru. Teď jsem nainstaloval druhou joomlu do adresáre evagarden (zatím ji pouštím red-x.cz/evagarden)a potřeboval bych přesměrovat evagarden.cz na spouštění této joomly. Zkoušel jsem následující skript v htaccess "RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} www.evagarden.cz.tld$ [NC] RewriteCond %{REQUEST_URI} !http://red-x.cz/evagarden/.*$ RewriteRule ^(.*)$ evagarden/$1 [L]" , ale nic se neděje. Děkuji za radu

.htaccess s Wordpress Multisite

Jan Pokorný, 22.10.2011 21:05:25

Dobrý den,
chtěl bych vytvořit web s Wordpress multisite. Mohu se zeptat, zda základní .htaccess postačí a není nutné měnit.
V tomto případě jsou subdomény tvořeny virtuálně pomocí Wordpressu, na FTP se tedy neobjeví.
Problém je když kliknu v administraci Nástroje - Síť webů, tak mě to hodí zpět na přihlášení a takto dokola.

Napoprvé se mi to nainstalovat vše podařilo, ale jako sub-directories, sub-domains se mi nedaří.

Uměli byste někdo poradit?
Děkuji,

Jan Pokorný

Re: .htaccess s Wordpress Multisite

Jan Pokorný, 22.10.2011 21:16:24

ještě doplním, že se mi nedaří nastavit subdomény typu abc.domena.cz, místo toho se stále podbízí abc.www.domena.cz,
pomohli byste mi s úpravou .htaccess tak, aby mě pustil jak k instalaci WP multisite, tak tomuto tvaru subdomén?
Děkuji,

Jan Pokorný

Petr Šťastný, WEDOS, 23.10.2011 18:39:05

Obávám se, že my vám s tím nepomůžeme. Neznáme Wordpress Multisite a netušíme jak funguje a jak to tedy nastavit.

Jan Pokorný, 23.10.2011 19:39:49

Musíte pozitivněji. Když se to naučíte, přilákáte nové zákazníky.
Já jsem to mezitím vyřešil, tak se podělím, ať to najdou další, kteří se s tím budou potýkat.
Že je dobré postupovat podle návodu na : http://wordpress.bigdrobek.com/aktivace-multisite-wordpressu/ to již tu někde je zmíněno.
Když ale chcete subdomény, musí být před instalací Wordpress MultiSite nastaveno v administraci - Nastavení - Obecné - použití bez www.

Jinak není potřeba nastavovat * wildcard nebo upravovat MySQL, vše řeší nastavení WEDOSu v základu.

Martin Ler, 02.11.2011 12:04:32

Diky, jsem rad ze pomuze alespon jiny uzivatel, kdyz tuto konfiguraci WEDOS nezna.

Ondra Gebauer, 26.01.2012 20:20:58

Na primární doméně je jednoduché nastavit. Na aliasu jsem to vzdal. O toto téma by stálo za to znalostní bázi rozšířit.

Úprava aliasu

Viktor, 09.08.2011 18:19:11

Zdravím,
na webhostingu používám váš základní .htaccess. Rád bych zrušil "přesměrování" při špatné URL na hlavní doménu, co je potřeba upravit?

Např.:
Po zadání neco.domena.cz se zobrazí obsah na domena.cz pokud uvedená subdoména není vytvořena.
Obdobně u aliasu.
Po zadání neco.alias.cz se zobrazí obsah na domena.cz

Nebo jak podobné případy všechny přesměrovat na stránku s chybou 404?

Děkuji

Re: Úprava aliasu

Petr Šťastný, WEDOS, 09.08.2011 18:55:47

Obsah hlavní domény přesuňte do adresáře www/domains/domena.cz. Do adresáře www dejte soubor index.html s chybovou hláškou. Díky tomu, že domény, pro něž neexistuje žádný adresář v domains ani subdom, skončí v adresáři www, to bude fungovat jak potřebujete.

Michal Šára, 10.08.2012 12:09:47

Dobrý den,
a jde nějak nastavit aby to končilo na rootu správné domény nebo aliasu?

Mám domena.cz a alias.cz a oba mám ve složce domains. Pokud zadám test.domena.cz, aby to hodilo základ domena.cz a pokud test.alias.cz tak do alias.cz?

Teď to končí ve www, kde nic není, tudíš to hodí 403.

Petr Šťastný, WEDOS, 10.08.2012 12:13:46

Bohužel vám přesně nerozumím co potřebujete. Různé subdomény pro různé aliasy jsou vysvětleny v příslušném článku:

http://kb.wedos.com/webhosting/subdomeny.html

Případně si můžete sám upravit pravidla v htaccessu a nasměrovat si libovolně co chcete kam chcete dle vašich potřeb.

Michal Šára, 10.08.2012 12:32:19

To už mám vše nastaveno.

mám vše ve složce domains, řekněme něco jako tohle:
domena.cz
alias.cz
neco.domena.cz
neco2.domena.cz

vše funguje, ale pokud do prohlížeče zadám třeba test.domena.cz, tak to hodí 403 místo aby to přesměrovalo na www.domena.cz, stejné je to u aliasu - test.alias.cz vrátí 403 a né www.alias.cz.

Jde htaccess nastavit tak aby neplatne_subdomény.domena.cz vracele domena.cz a neplatne_subdomény.alias.cz na alias.cz?

díky!

Petr Šťastný, WEDOS, 10.08.2012 12:35:10

Všechny "neznámé" domény konči ve složce www. Pokud chcete přesměrovat při neexistující subdoméně na odpovídající hlavní doménu, pak si musíte dát do adresáře www nějaký PHP skript, který pozná na jakou doménu návštěvník jde a podle toho přesměruje, nebo něco podobného si uděláte v htaccessu.

Michal Šára, 10.08.2012 12:48:31

Dobře, díky za pomoc, zkusím to přes ten .htaccass

díky za pomoc

Michal Šára, 10.08.2012 14:13:42

Tak jsem to vyřešil tak, že jsem dal do www soubor index.php s tímto scriptem (kdyby to někdo někdy potřeboval

<?php

$header = $_SERVER['HTTP_HOST'];
$findme = "domena.cz";

$pos = strpos($header, $findme);

if ($pos === false) {
header('Location: http://alias.cz');
} else {
header('Location: http://domena.cz');
}

?>

Jiří Poděbradský, 29.04.2015 10:53:06

Je to už tolik let a stále to funguje :-) Díky moc, řešil jsem obdobný problém a ušetřil jste mi spoustu nervů :-)

Jde nastavit vaše služba e-mailu na alias doméně?

Vlado, 17.07.2011 10:26:02

Je možné používat vaší e-mailové služby na Alias doméně? V nastavení jsem nenašel tuto možnost. Mohu nastavit emaily pouze pro hlavní doménu. Je možné že dělám něco špatně nebo opravdu pro alias nelze nastavit email od vás?

Nastavit DNS záznamy pro gapps případně MS Live na alliasu jde.

Ptám se jen pro jistotu.
Děkuji

Re: Jde nastavit vaše služba e-mailu na alias doméně?

Václav Mráz, WEDOS, 17.07.2011 10:38:24

Dobrý den,
aliasy fungují i pro e-mailové služby, tj. schránka info@prvni-domena je ta samá jako info@druha-domena. Nelze však vytvořit samostatné schránky pro různé domény.

Pokud máte namysli odesílání zpráv z jednotlivých aliasů, tak k tomu Vám poslouží jednotlivé identity. Nastavení identit naleznete ve webmailu, nebo v nastavení emailového klienta.

http://mail1.wedos.net/webmail/
Nástroje => Možnosti => Identity

IDent, 27.06.2012 13:17:27

Dobrý den,
podle návodu:
Nástroje => Možnosti => Identity
mi to šlo. Dnes jsem ale chtěl provést stejný fígl znovu po dlouhé době a možnost nastavení identit jsem ve webmailu: http://mail1.wedos.net/webmail/ vůbec nenalez.
Jak mám nyní nastavit identity(odchozí email).
Díky za radu

Petr Šťastný, WEDOS, 27.06.2012 13:22:38

Ve webmailovém rozhraní IceWarpu možnost více identit v aktuální verzi chybí, výrobce ji musel kvůli nějakým problémům dočasně odstranit a v další verzi má být tato funkce opět přístupná.

Jiné identity můžete aktuálně používat buď v e-mailovém klientovi na PC nebo v alternativním webmailovém rozhraní RoundCube (http://webmail.wedos.net).

IDent, 27.06.2012 13:26:25

Myslím, že jsem možná dohledal problém. Je to způsobeno pravděpodobně přechodem IceWarpu na verzi 10.

Podle příručky admina pro IceWarp: http://download.icewarp.cz/IceWarp_V10/Dokumentace_CZ/webmail_admin.pdf

je nová funkce:

Nové nastavení administrátora Umožňují vypnutí pravidel a volby identity.

Rád bych Vás poprosil o opětovné povolení nastavování identit.

Myslím, že bychom Vám za to byli všichni neskonale vděční. I za případný návod ve znalostní Bázi - zde se to velmi těžko dohledává.

Věřím, že to nebude problém.
Děkuji

Další spokojený zákazník

Petr Šťastný, WEDOS, 27.06.2012 13:30:43

V aktuální verzi IceWarp WebMailu identity nejsou vůbec a nelze je žádným způsobem zapnout. Budou opět až v příští verzi, kde budou opraveny nějaké problémy, kvůli kterým to bylo dočasně zrušeno.

2 domény

Lukáš Řezník, 11.05.2011 20:47:18

Lze nastavit dvě domény na jeden webhosting?

Re: 2 domény

Petr Šťastný, WEDOS, 11.05.2011 21:01:36

Ano, u webhostingu lez nastavit tzv. aliasy (další domény). 1 alias je zdarma.

Další informace zde:
http://hosting.wedos.com/cs/webhosting/multihosting.html

subdoména k testovací adrese

Libor Hamouz, 07.02.2011 17:51:33

použil jsem pro subdoménu www/domain/pokus.domena.cz

lze použít takto připravenou subdoménu i pro přístup k testovací adrese (dočasné)?

jak se na ni následně dostanu?

dočasná je XXXX.wXX.wedos.net/

přesměrovanou doménu zatím nemám

po přidání pokus před dočasnou to nejede (.htaccess je originální)

Re: subdoména k testovací adrese

Petr Šťastný, WEDOS, 07.02.2011 18:07:35

Subdomény u dočasné adresy použít nelze.

Libor, 07.02.2011 18:46:28

díky - tušil jsem to

Libor, 07.02.2011 23:23:34

Ani alespoň jako www.testovaci_domena.cz/subdomena ?

Petr Šťastný, WEDOS, 08.02.2011 09:44:32

zkuste .../subdom/subdomena či .../domains/domena

Libor, 08.02.2011 10:02:59

diky jede, pak smazte muj mail - takhle staci

Ukázkový skript pro .htaccess mi dělá toto

AJ, 17.11.2010 02:27:36

Ukázkový skript pro .htaccess mi dělá toto:

Pokud existuje adresář:
www/domains/example.com/adresar/

Při zadané URL: http://example.cz/adresar/
Zůstává stejná URL: http://example.cz/adresar/

Při zadané URL (bez lomítka na konci): http://example.cz/adresar
Přesměruje URL na: http://example.cz/domains/example.com/adresar/

Napadá Vás jak to upravit, aby při zadání adresáře bez lomítka se stránka přesměrovala na http://example.cz/adresar/ ?

Re: Ukázkový skript pro .htaccess mi dělá toto

Petr Šťastný, WEDOS, 18.11.2010 09:58:55

Ano, Apache URL adresu, která ukazuje na adresář a neobsahuje na konci lomítko, přesměruje na URL s přidaným lomítkem, ale v tomto případě použije pro přesměrování URL adresu, kterou uvádíte.

Řešením je vytvořit si v htaccess pravidlo, kterým takovou URL opět přesměrujete na tu co chcete.

Mělo by fungovat něco takového:

RewriteRule ^domains/example.com/adresar/$ /adresar/ [R=301,QSA,L]

AJ, 18.11.2010 21:39:55

Díky za odpověď.
Je to bohužel tak jak popisujete.
Všechny adresář se musí ručně do .htaccessu takto přidat.

Jan Švec, 12.06.2011 13:53:09

Opravdu nejde nejak nastavit aby to delalo automaticky? Je to neprijemne takto :-(

Petr Šťastný, WEDOS, 12.06.2011 14:00:21

To řeší náš htaccess. Možná máte starší verzi, použijte aktuální:

http://kb.wedos.com/a/162/webhosting-samostatne-weby-pro-aliasy.html

Redakční systém na alias doméně

Budoucí zákazník , 28.10.2010 14:03:32

Dobrý den,

pokud bych chtěl vytvořit pro každou alias doménu samostatný obsah, a to pomocí redakčního systému Joomla, bylo by možno nahrát Joomlu do každého podadresáře, příslušného pro tu kterou alias doménu, zvlášť ?

Re: Redakční systém na alias doméně

Petr Šťastný, WEDOS, 28.10.2010 14:08:37

Pokud Joomla nepodporuje více webů (jako to umí WordPress v nové verzi), pak to skutečně vyřešte tak jak píšete. Nakopírujte Joomlu zvlášť do každého podadresáře pro jednotlivé domény (aliasy).

Subdomény na alias doméně

Aleš Tichý, 07.10.2010 12:50:08

A řeší to i subdoménu aliasu "aaa.example.com", jejíž obsah by měl být v adresáři /www/domains/example.com/subdom/aaa/ , nebo je je třeba "subdoménový htaccess" umístit i do složky /example.com ?

Re: Subdomény na alias doméně

Petr Šťastný, WEDOS, 07.10.2010 12:55:54

V tomto případě to udělejte takto:

/www/domains/aaa.example.com

Josef P., 18.09.2011 22:27:29

Připojil bych se zde také z dotazem, potřebuji provozovat na hostingu několik webů na Joomle a to jak na doménách, tak i na subdoménách. Složky v kořenovém adresáři budou vypadat takto ?
/www/domains/domena.cz
/www/domains/prvníaliasdomena.cz
/www/domains/druhaaliasdomena.cz
/www/domains/aaa.druhaaliasdomena.cz
/www/domains/bbb.druhaaliasdomena.cz
/www/domains/ccc.druhaaliasdomena.cz

jednalo by se o hosting na jednu doménu pro kterou je zřízen hosting, dvě domény jako alias a z aliasdomény číslo 2 ještě subdomény, vše s unikátním obsahem. Bude na to stačit stávající htaccess soubor který již na hostingu je připraven ?

Děkuji za odpověď.

Petr Smetana, WEDOS, 19.09.2011 12:56:13

Dobrý den,
toto nastavení bez problémů funguje pro jiné redakční systémy. Budeme tedy doufat, že i pro ten Váš.

J, 22.03.2012 14:00:59

nastavuil jsem doménu do adresář domain

(/www/domains/domena.cz/)

když zadám do prohlížeče domena.cz je to OK, když www.domena.cz, není to OK, nic se nezobrazí... co s tím?

Jan Jurík, WEDOS, 22.03.2012 15:06:50

Dobrý den,

kontaktujte prosím technickou podporu pomocí online chatu nebo formuláře a rádi Vám poradí s nastavením.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS