swap - fórum

Kategorie: Virtuální servery (VPS) / Obecné

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

swap

Pavel, 25.04.2011 23:00:36

má smysl si u virtuálu vytvářet swap? Tím myslím, zda se to chová identicky jako normální počítač a tedy mnou vytvořená swap partišna bude používána, nebo je swapování při nedostatku RAM záležitost hostitelského os.

Re: swap

Petr Šťastný, WEDOS, 26.04.2011 08:30:12

Swapování není záležitostí hostitelského systému, ale přesto swap na VPS důrazně nedoporučujeme. Pokud VPS vyčerpá svou RAM a začne swapovat, výkon se velmi radikálně sníží.

Martin Hynek, 02.05.2011 20:30:34

A pokud dojde RAM a nebude swap, tak se stane? :) VPS zamrzne?

Petr Šťastný, WEDOS, 02.05.2011 20:33:42

To záleží jaký budete mít operační systém. Linux začne náhodně zabíjet procesy. Výsledkem je samozřejmě nefunkčnost serveru.

Zdenda, 18.05.2012 12:59:20

Mě tato situace opakovaně nastala, právě jsem to řešil navýšením parametrů VPS.
Mohu ze zkušenosti potvrdit, že při swapování VPS se opravdu radikálně zpomalí - stane se prakticky nepoužitelným (zkušenost s VPS u konkurence).
Nicméně u mě docházelo k přetížení např. v noci při velkém update databáze a opakovaně mi to "náhodně" zabilo proces pošty na serveru, což není zrovna košér.
Navíc se o tomto náhodném zabití nijak nedozvíte, i např. ISP config ukazuje, že všechny služby serveru jsou Ok :-(. Prostě se mě najednou začal dotazovat zákazník, zda jde pošta na serveru a na první pohled nebyl zřejmý problém. Po rebootu serveru většinou maily všechny došli a doodeslali se.
Osobně si swap zapnu (předpokládám že to jde), ale při jakémkoliv jeho trvalejším využití budu ihned dokupovat vyšší výkon VPS.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS