2. doména jako adresář 1.domény - fórum

Kategorie: Programování / htaccess, mod_rewrite

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

htaccess pro aliasy

Petr Šťastný, WEDOS, 07.10.2010 10:08:42

Připravili jsme oficiální návod pro vytvoření samostatného webu pro alias:

http://kb.wedos.com/a/162/htaccess-samostatne-weby-pro-aliasy.html

Aby to fungovalo, aktualizujte si soubor .htaccess ve svém webu dle vzoru ve článku.

2. doména jako adresář 1.domény

AleTic, 05.10.2010 17:05:12

Vycházím ze skutečnosti, že u wedos mám např. 3 domény: AAA.cz, BBB.cz, CCC.cz s tím, že k doméně AAA.cz mám u wedos i hosting.
----
Subdomény xx.AAA.cz apod. jsou jasné, řeší je .htaccess v adresáři /www , ve kterém je adresář /subdom a v něm adresáře dle názvu subdomény, v tomto případě "xx".
----
Otázka směřuje jinam, jsem českej človíček a chci samozřejmě "ušetřit" (čtěte: "hodně ušetřit"), tak zkouším:
V hostingu AAA.cz vytvořím ve složce /www složku www.BBB.cz a současně v nastavení domény BBB.cz nastavím její přesměrování na adresu http://www.AAA.cz/www.BBB.cz , což (odzkoušeno) jde a po zadání adresy www.BBB.cz se skutečně zobrazí web (to se mi líbí), ale (a to se mi už nelíbí) se zobrazí adresu (301) http://www.AAA.cz/www.BBB.cz
Přemýšlel jsem nad souborem .htaccess do rootu složky www.BBB.cz, který by upravil vzhled www adresy v prohlížeči, ale už se mi to zdá dost přesměrovávání a pravidel a nerad bych něco zacyklil.
Existuje nějaký bezpečný způsob, jak toto na serverech wedos provést, či to nelze, nebo to není v zájmu obchodní politiky?

Re: 2. doména jako adresář 1.domény

Petr Šťastný, WEDOS, 05.10.2010 17:18:34

Vy nastavujete přesměrování přímo u domény. To funguje tak jak píšete, ale v adresním řádku prohlížeče zůstane adresa "http://www.AAA.cz/www.BBB.cz", což nechcete.

Správné řešení:

1. Doménu BBB.cz nastavit jako alias u webhostingu AAA.cz (můžete tak učinit v administraci webhostingu).

2. Je potřebu v .htaccess udělat pravidla, která uživateli, kteří použili v URL www.BBB.cz, podstrčí obsah z nějakého podadresáře (podobně jako se to děje u subdomén).

Konkrétní příklad na to nemáme, ale pokusíme se jej brzy dodat.

Nyní je možné u webhostingu přidat 1 alias zdarma, čímž vlastně získáte 2 weby za cenu jednoho. Nyní pracujeme i na možnosti objednání balíku neomezeného počtu aliasů za 55 Kč měsíčně (bez DPH) a tam si skutečně budete moci do jednoho webhostingu nasměrovat neomezený počet domén a pomocí .htaccess každé doméně udělat samostatný obsah v nějakém podadresáři.

To bude oficiální řešení pro české "šetřílky" :-)

AleTic, 05.10.2010 17:52:40

Výborně, lepší počkat na vzorový .htaccess od vás, než něco dodrbat...
----
Takže jestli dobře počítám, tak se nabízejí dvě možnosti:
a) na "hosting" půjde umístit do adresáře /www umístit defacto "x" domén za použití .htaccess (s tím, že e-mailové schránky "dalších" domén by se daly řešit externě např. na apps.google.com) za cenu (od listopadu 2010) 30x12 (1 hosting) + 66x12 (neomezeně aliasů), celkem tedy 1152,- ročně na v podstatě neomezeném prostoru pro web/y,
b) virtuální server VPS pro "x" domén za 1440,- ročně, s možností e-mailů pro každou doménu, ale omezeno 15GB prostorem.
----
Pochopil jsem správně, nebo to vypadá, že spíše možnost a) bude patrně "zaříznuta"? :-)

Fritt, 05.10.2010 20:46:35

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www.)?aaa.cz
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/data1/
RewriteRule ^(.*) /data1/$1 [L,QSA]

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www.)?bbb.cz
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/data2/
RewriteRule ^(.*) /data2/$1 [L,QSA]

Každá doména musí mít vlastní složku , třeba data1 atd.
I hlavní doména musí být upravena do data 1 a alias třeba data 2. A důvod je soubor htaccess , který může dělat neplechu . Htaccess může v root složce zasahovat i do složek data, proto musí být i hlavní doména směrována do složky data, a pravidla v root nechat jen co jsem napsal .

Radek Šnábl, 19.06.2011 19:37:21

Dobrý den, hledal sem tady něco o Aliasech k doméně, a zdá se, že sem našel, ale nejsem potěšen vysledkem mého bádání. Nečekal sem, že více než jeden alias je zpoplatněn a dokonce částkou 660,- ročně + DPH. Myslím, že mému klientovi důrazně doporučím jiný webhosting, kde je tato služba samozřejmostí. S podravem, Radek Šnábl

AleTic, 20.06.2011 05:27:19

A nepleteš si "alias" a "subdoména"?

Petr Šťastný, WEDOS, 20.06.2011 08:54:53

Možná opravdu máte spíše na mysli subdomény - těch je neomezený počet v základní ceně.

Alias je zdarma jeden. Za příplatek je jich neomezený počet. Pokud je opravdu řeč o aliasech, jste si jist, že jich dostanete neomezeně za celkově nižší náklady?

Radek Šnábl, 02.07.2011 13:59:59

Dobrý den ještě jednou, neměl sem na mysli subdomény, měl sem na mysli opravdu Aliasy. Konkurence (bohužel se mi nechce zabývat všemi společnostmi, které se zabývají webhostingem) tuto službu nabízí a dokonce zdarma. Můj klient chtěl využít atraktivnějšího doménového jména pro svůj web a promajmul si další 2 domény, které si vybral. Bohužel netušil, ze u Vás je tato služba zpolatněná a divil se, že bude muset platit dvakrát a uvědomil si (dokonce sám), že ho vyjde levněji, když odejde k jinému webhostingu. Jak je tedy s Vaším Heslem:"je levnější zákazníkovi vyjít vsříc, než draze získávat nového."-> nevím, jestli si tuto větu pamatuji doslova, ale nějak takhle sem jí viděl na Vašem webu. Záměrně vám zde nepíšu, jaká konkurence zmíňované služby nabízí (v případě zájmu Vás i Vašich klientů můžu), abych Vás nepoškozoval a dal Vám prostor k reakci. Možná tato služba není obviklá a žádaná, ale.. ?
Hezký den.

PS: nevím jak je tato služba technicky a administratině náročná, ale myslím, že moc ne.

Petr Šťastný, WEDOS, 02.07.2011 20:44:05

My zdarma více než 1 alias nedáváme.

Jste si opravdu jist, že za nižší cenu dostanete službu se stejnými nebo lepšími parametry a ještě navíc s neomezeným počtem aliasů?

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS