reinstalace VPS - fórum

Kategorie: Virtuální servery (VPS) / Obecné

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

pro úplnost

Tomáš, 02.03.2011 23:15:52

Takže chyba je nespíše na mé straně(uživatele služby).
Pro případné další zájemce:

- CD/DVD média se připojují pouze se zapnutým VPS
- po připojením jeden restart pro spuštění instalace(pročíst poznámku na stránce administrace)
- pro potřeby VNC, je nutné nepřehlédnout informaci o šifrovaní ve, kterém je celá VNC session "zabalena"

reinstalace VPS

Tomáš, 02.03.2011 21:56:44

Mám dotaz již se podruhé velice neúspěšně pokouším přeinstalovat OS na svém VPS. Zpravidla dostanu buď chybovou hlášku rovnou v administraci o nemožnosti připojení CD/DVD nebo se nedokáži připojit na KVM(myšleno připojit dokáži mimo jiné mi i VNC klient napíše že server podporuje "RFB protocol", ale zárověn se i hned ukončí.
Včera mám dojem jsem kontaktoval i přes chat, Vaši podporu, asi nějak zmíněná osoba přeskočila skutečnost že jsem chtěl stroj přeinstalovat, a krom specifikace o dead-locku mašiny mi to restartl zpět do staré situace.
(nebo jenom zapoměl smazat histori ... ls /var/log/*.gz)

Kdy se plánuje funkčnost pro uživatele, kteří by případně chtěli si VPS přeinstalovat?

ad2: určitě by bylo uvítáno nějaké hezké ukazovátko zda je VPS zapnut nebo ne v administraci poblíže tlačítek.
ad3: informace o připojeném CD/DVD by taky nezabila.

S pozdravem,
Tomáš

Re: reinstalace VPS

Petr Šťastný, WEDOS, 02.03.2011 22:03:36

Napište nám prosím váš problém podrobně přes kontaktní formulář - o jaké se jedná VPS a jaké CD se pokoušíte připojit.

Co máte na mysli "přeinstalací"? Připojení CD/DVD, nabootování a nainstalování vlastními silami nebo nové nahrání námi připraveného vzoru?

Jan, 27.03.2011 13:39:41

"Co máte na mysli "přeinstalací"? Připojení CD/DVD, nabootování a nainstalování vlastními silami nebo nové nahrání námi připraveného vzoru?"

Líbila by se mně možnost nového nahrání vámi připraveného vzoru. Např. Virtualmaster myslím něco podobného má.

Příklad: Objednám si VPS s Debianem a posléze dojdu k tomu že bych chtěl raději Centos lamp a jednoduše si to přeinstaluji.

Petr Šťastný, WEDOS, 27.03.2011 16:27:27

Přeinstalaci VPS na jiný námi nabízený OS provádí na požádání naši technici.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS