Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

Monitoring vytíženosti vláken a migrace vps - fórum

Kategorie: Virtuální servery (VPS) / Obecné

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Monitoring vytíženosti vláken a migrace vps

lopata, 24.02.2011 22:59:47

Dobrý den, zajímala by mne ta hypotetická situace s přetíženým fyzických procesorů na serverech s VPS. Je mi jasný princip vláken a efektivity využívání procesorů, který zde byl už několikrát vysvětlen.

Zajímalo by mne, jak se tedy řeší situace, když jede všech 16 vláken najednou. Protože uvádíte maximální agregaci asi 1:4 dejme tomu, že zrovna vyšel nějaký security update a začalo se kompilovat jak o život. 16 vláken rázem plných. Ostatní jsou tedy "zatuhnutí"? Jak to poznáte? Říkáte, že v takovém případě budete migrovat VPS. Neovlivníte tím jeho funkčnost? Předpokládám, že by jste migrovaly ty VPS, které jsou "tuhé". Ještě by mě zajímalo, jaký máte na to proaktivní monitoring, připadá mi to jako poměrně složitá záležitost.

Re: Monitoring vytíženosti vláken a migrace vps

Petr Šťastný, WEDOS, 25.02.2011 09:30:06

Když chce více jak 16 virtuálních procesorů v jednom okamžiku pracovat, pak se o 16 dostupných fyzických vláken střídají (stejně jako by se střídaly jakékoliv jiné procesy v operačním systému). Nedojde tedy k žádnému úplnému zatuhnutí některých. Všem se trochu sníží rychlost, ale poběží všichni.

My to poznáme podle loadu serveru, vidíme průměrné zatížení (údaj load = průměrný počet běžících a čekajících vláken za 1, 5 a 15 minut) a podle toho poznáme, zda fyzicky server stíhá nebo ne. Tyto údaje monitorujeme, necháváme tam nějakou rezervu.

To co popisujete se stát samozřejmě může. Kdyby to nebyl chvilkový problém, ale trvalo by to déle, přikročili bychom k přemigrování některých VPS na jiný fyzický stroj, to by samozřejmě mohlo některé VPS na chvíli ovlivnit.

Zatím se nám taková situace s přetížením procesorů nestala, zatím vždy stačily rezervy. Ve špičce nám procesory na fyzických strojích běží na max. polovinu svého výkonu.

Složité to není. Běh např. 30 virtuálních strojů s celkem 50 virtuálními procesory je to samé jako běh 50 procesů (aplikací) v Linuxu. Vidíte je jako jednotlivé procesy, vidíte kolik který zatěžuje, vidíte průměrnou zátěž v údaji "load" a podle toho můžete jednat.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS