Diskuze ke článku 'Doména CZ - změna majitele' - fórum

Informace o změně majitele u CZ domény, postup, požadované náležitosti, elektronické potvrzení přes e-mail a SMS či písemnou žádostí s ověřenými podpisy.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Převod domény na zahraniční subjekt

Martin Liberský, 20.04.2017 20:42:13

Dobrý den,

jak mám postupovat v případě, že chci převést CZ doménu, kde jsem nyní vlastníkem na zahraniční subjekt? Protistrana je registrovaná v Polsku.

Děkuji za informaci

Re: Převod domény na zahraniční subjekt

Konstantin Dvorakovsky (WEDOS), 21.04.2017 08:43:28

Dobrý den,

postup na změnu majitele je úplně stejný pro kohokoliv i cizince, stačí když mu vytvoříte nový kontakt majitele a pak ho nastavíte dle návod https://kb.wedos.com/cs/domeny/cz/zmena-majitele.html

Původní majitel pod REG-WEDOS

Václav Silber, 12.04.2017 19:35:08

Rád bych se vyjádřil k úryvku z článku:
"Tento elektronický způsob bez papírování je možné použít pouze za předpokladu, že původní i nový kontakt jsou registrovány u nás..."

Není žádný rozumný důvod, aby původní kontakt musel být veden u REG-WEDOS. I údaje, které nejsou veřejné, je možné bez problémů pro účely validace e-mailem a SMS vytáhnout z registru. Touto zbytečnou obstrukcí nutíte klienty převádět domény jinam, kde takové obstrukce nedělají. Důvody vynucení registrátora původního kontaktu nejsou ani snadný přístup k editaci kontaktu, ani snížená bezpečnost neprovedením validace pomocí SMS.

Právě z důvodu anonymizace již diskutovaném zde vícekrát mám svoji doménu vedenou přes MojeID. Bohužel nesmyslná obstruce mě nutí domény převádět jinam, kde stačí ověřit převod oběma stranami přes e-mail, nikoli draze a pomalu přes notáře. Nemám nic proti následné validaci i pomocí SMS, ale jen proti registrátorovi původního kontaktu.

Re: Původní majitel pod REG-WEDOS

Konstantin Dvorakovsky (WEDOS), 21.04.2017 08:46:05

Dobrý den,

pokud nový majitel má problém s přeregistrací kontaktu k nám, tak pro něj můžete vytvořit nový kontakt, který pak použijete při změně majitele.

Michal Havelka, 23.05.2017 16:01:50

Dobrý den,

můžete prosím podrobněji rozepsat, jak v takovém případě postupovat? Majitel kontaktu si nepřeje převod kontaktu pod WEDOS (má více domén u jiného poskytovatele), zároveň ale chce převést doménu registrovanou pod vámi.

Pokud se nacházím ve formuláři 'Doména XYZ.cz - změna majitele', nemohu nijak změnit původního vlastníka (logicky). Pokud zadám žádost o převod domény, objeví se tento nápis:
"Stávající kontakt není registrován u nás.Nejprve je nutné provést přeregistraci kontaktu k nám. Přeregistraci kontaktu můžete provést zde."

Chápu to tedy správně, že jedinou možností u Wedosu je tedy převést jeho kontakt k Wedosu, změnit majitele domény a pak zase převést jeho kontakt zpátky k původnímu registrátorovi?

Je to byrokracie, z které nám je lehce nevolno, viz kolega Dvorakovsky výše.

Děkuji vám za odpověď.

Konstantin Dvorakovsky (WEDOS), 23.05.2017 16:32:30

Dobrý den, kontakty majitelů domény se dají přeregistrovávat podobně jako domény, nemá to žádný vliv na funkčnost domén u kterých je daný kontakt nastaven.

Pokud jeden z majitelů má problém s přeregistraci kontaktu(nechce/nemůže...) dá se vytvořit nový kontakt (jen v případě nového majitele) a ten použít, a nebo je taky další možnost změna majitele pomocí písemné žádosti s ověřeným podpisem viz. návod https://kb.wedos.com/cs/domeny/cz/zmena-majitele.html

Michal Havelka, 23.05.2017 16:50:33

Dobrý den,

děkuji mnohokrát za odpověď (a omlouvám se za zmatení jména). Stále mi z odpovědi však není jasné, jak přesně postupovat. Uvedu příklad:

Mám doménu registrovanou u vás (Wedos) na pana Nováka. Pan Novák má kontakt registrovaný u jiné společnosti (dále jen Společnost).

Vytvořil jsem tedy kontakt pana Novotného, pod který bych rád doménu převedl.

Dále v administraci kliknu na nastavení domény a u položky "Kontakt vlastník" na ikonku s editací.

Vidím před sebou formulář: Doména XYZ.cz - změna majitele. Dále položky
Doména: XYZ.cz
Současný majitel: pan Novák (nelze změnit)
Nový majitel: pan Novotný (vyberu ze seznamu)

Kliknu na "Vytvořit žádost" a objeví se:
"CHYBA
Stávající kontakt není registrován u nás.Nejprve je nutné provést přeregistraci kontaktu k nám. Přeregistraci kontaktu můžete provést zde." (zde nabízí pouze přeregistraci původního kontaktu).

Jak prosím mám tedy zabránit tomu, aby se tato chyba objevila? Nemám problém s registrací původního vlastníka u vás, ale to nezmění původního vlastníka domény.

Budu vděčen za návod či přesnější postup, který jste naznačil výše.

Úředně ověřený podpis obou stran znamená další časové (=finanční) náklady a není to pro nás cesta.

Poznámka: Pokud má Společnost stejné omezení jako Wedos (tzn. převod domény vyžaduje i přenos kontaktu), je logické, že převod původního kontaktu pan Novák odmítá. Nemohl by totiž následně převést domény ze stejných důvodů se kterými se nyní potýkám(e).

Janozs Kubica, 23.05.2017 17:17:28

1. Převeďte doménu (platí pro .cz) od Wedosu k jinému registrátorovi, který umožňuje změnu vlastníka bez zbytečných omezení (tele3.cz, subreg.cz).
2. V administraci domén jiného registrátora proveďte změnu vlastníka domény na původní kontakt nového vlastníka.
3. Starý i nový vlastník domény potvrdí převod kliknutím na odkaz v e-mailu.
4. Doména je převedena - snadno, rychle a jednoduše.

změna majitele

Stanislav, 20.08.2016 14:00:33

Dobrý den,
můžou být majitelem domény 2 osoby současně?? Děkuji za odpověď

Re: změna majitele

Pavel Hintermuller. WEDOS, 20.08.2016 14:11:37

Dobrý den,

v rámci údajů vedených u domény to nelze. Lze stanovit pouze jeden majitel domény.

administrace

MM, 21.03.2016 20:38:47

Já jsem s Wedosem moc spokojená, ale je fakt, že s nápovědou je zbytečně složitý a náročný na hledání a čas. Jistě by nebylo od věci a ušetřilo mnoho času a možná i nervů jak pracovníkům Wedosu, tak zákazníkům, kdyby vždy na dané stránce byl alespoň odkaz na dané téma ze znalostní báze, nebo třeba alespoň stručná nápověda jako "otazníček" u nejproblematičtějších položek, nebo rovnou pod čarou znalostní báze k danému tématu. Tak jako je už dnes běžné.
A vůbec by neškodilo upgrade redakčního systému v administraci :)
Ale jinak za chat WEDOSu musím udělit 1! Je opravdu vždy po ruce a hned a funguje. Díky.

Šikana wedosem

Lukáš Kříž, 11.02.2016 08:56:35

Koupil jsem doménu a to co jsem zažil bylo pro mě zklamání proto nedoporučuji, pokud budete kupovat doménu aby jste ji rovnou převáděli k Wedosu !!! Najdu nejbližší konkurenci a které stačí mail či mail + telefon tak tam půjdu. Je velice nepříjemné kdy po podpisu smlouvy s člověkem který Vám to prodal... Jej nutíte jít ještě na poštu vyčkat frontu aby zaplatil 30 + obálku + doporučené psaní a aby Vám poslal dopis když konkurenci stačí potvrzení přes (mobil/email) a asap je doména převedená na Vás. Takhle se to protáhne déle než 14 dní. Neuvěřitelné... Otázkou je jestli to není marketing převádějte kontakty k nám nebo ten druhý způsob je jen buzerace zákazníků (složitější cesta)...

Re: Šikana wedosem

Miroslav Přibil, 08.03.2017 12:07:21

Bohužel musím souhlasit, změna majitele domény ve 21. století závislá na tom, že musí být konečný majitel také registrován u Vás co to sakra je?! To není o bezpečnosti, to je opravdu o tvrdohlavém přístupu Wedosu, bohužel.

Re: Šikana wedosem

Honza Hamernik, 17.07.2017 17:42:21

Citace

Proč je to tak "složité"?
Jednodušší způsob potvrzení změny majitele nenabízíme a nabízet nebudeme. Prostým kliknutím na odkaz bez zapojení telefonního čísla, hesla ze SMS a autorizačních hesel změnu potvrdit u nás nijak nelze. Je to příliš jednoduché na zneužití a následně velmi těžko dokazatelné a dohledatelné.

/Citace

Muzete vysvetlit proc krome SMS a email chcete i "za předpokladu, že původní i nový kontakt jsou registrovány u nás" ?

V .com jsou domeny cennejsi za cely .cz registr ale nejsou take podminky. Vzdy staci jen zasilani hesla SMS a/nebo mailem.

Nový majitel

František Blumert, 14.12.2014 09:53:43

V kolonce nový uživatel- ať zadám cokoliv tak mi to nepřijme

Re: Nový majitel

Martin Dušek, WEDOS, 14.12.2014 09:57:06

Dobrý den,

je potřeba zadat správný identifikátor kontaktu. Zkuste nás kontaktovat na online chatu, rádi pomůžeme.

Chybějící odkaz - změna majitele

Anna Filkuková, 26.04.2014 13:42:01

Dobrý den,

postupuji dle pokynů, ale v levém menu žádný odkaz "změna majitele" nemam, ani když dám vyhledat ma stránce pomocí ctrl F. Tudíž se mi ani nemá jak zobrazit daný formulář.

Díky

Re: Chybějící odkaz - změna majitele

Petr Smetana, WEDOS, 26.04.2014 15:01:32

Dobrý den,

napište nám prosím přes kontaktní formulář a pošlete nám prosím screenshot, kde bude problém patrný.

Komplikovaný převod majitele

Jan Kadlec, 23.04.2014 16:23:34

Pro elektronickou změnu majitele wedos určil podmínku, že stávající kontakt musí být registrovaný pod wedosem, případně se může přeregistrovat.

PROČ?
To potom musím původního majitele, od kterého doménu kupuji ještě nutit změnu kontaktu? Na zákaznické podpoře potvrdili, že jiná možnost není.

Naštěstí byl původní majitel kontaktu u active24, kde stačilo pouze zadat název nového kontaktu a změna se potvrdila emailem. Jednoduše a ihned.

Wedos je v tomto opravdu nepříjemně pozadu :-(

Re: Komplikovaný převod majitele

Josef Grill, WEDOS, 24.04.2014 10:48:22

Dobrý den,

z naší strany to nepovažujeme za krok zpět nebo to, že bychom byli pozadu, ale naopak.

My ručíme za to, že klientům nikdo domény nesebere, nepřevede, nezcizí a tak se chováme...
Berte to tak, že některé domény mají hodnotu mnohem větší, než zbytek celé firmy nebo nemovitosti.

Kontakt musí být u nás, abychom věděli všechny údaje a zároveň, aby nový majitel odsouhlasil podmínky centrálního registru, což je také naší povinností.

Martin Hynek, 24.04.2014 12:13:49

Dobrý den,

ale přesto, že "ručíte" za to že klientům doménu nikdo nesebere tím, že víte všechny údaje o jejím majiteli, nechcete vyhovět prosbám zákazníků na anonymizaci, resp. skrytí údajů, které by nemuseli být dostupné pro každého "Ferdu z Horní Dolní" ... jak zde bylo na fóru již mnohokrát probíráno... Co je na tom za takový problém?

Josef Grill, WEDOS, 25.04.2014 08:46:50

Dobrý den,

ano, protože o tom, jak mohou být oficiálně skryté údaje rozhodují centrální registry a ne my.
http://kb.wedos.com/domeny/cz/skryti-udaju.html

Pokud někdo chce víc, tak u nás nepochodí, protože s tím jsou jen a jen a jen obrovské komplikace.

Například se prakticky každý den řeší několik žádostí od Policie na sdělení údajů, posíláme to i dalším úřadům. To nás zatěžuje, přidělává nám to práci a stojí nás to reálně stovky tisíc korun ročně.
Nevidím důvod, proč bychom to měli nějak měnit nebo ještě podporovat.

Ze stejného důvodu neděláme ani žádné anonymní registrace nebo registrace skryté za naše jméno. Tam jsem se i historicky setkal s tím, že úřady potom udělí pokutu tomu, kdo je přímo napsán u domény a ne provozovateli.

Martin Hynek, 25.04.2014 08:57:22

Skrýt ale přece jdou i další údaje pomocí propojení na službu MojeID. Tu bohužel nepodporujete :( Kdyby ano, informace byste tak měli i kompletnější ne? Většina z nás chce stejně jen skrýt adresu a to je možné až po validaci kontaktu poštou. Proč toto nezvážit i formou příplatku? Pokud se dobře pamatuji, tak jeden z argumentů proti MojeID byla připojovací cena k projektu.

Josef Grill, WEDOS, 25.04.2014 09:14:18

Dobrý den,

umělý produkt MojeID, který stále nemá ekonomický smysl a firmy ho zavádějí jen z důvodu, že inkasují stovky tisíc a miliony od CZ.NICu..., zavádět skutečně nechceme.

Podívejte se na smysluplnost MojeID a jeho využívání... do statistiky. Počet uživatelů roste geometrickou řadou (https://stats.nic.cz/stats/mojeid_contacts_by_verification_level/) , protože za každý nový kontakt někdo získá nějaké peníze od CZ.NICu jako motivační odměnu... a počet přihlášení klesá (https://stats.nic.cz/stats/mojeid_request_count/), protože to nikdo nevyužívá. Nezlobte se, ale takové věci nedávají smysl. Stálo to již desítky milionů korun a přínos pro nikoho to není...

Podle nás je to zneužívání financí CZ.NICu k aktivitě, která dříve nebo později zřejmě dospěje k záhubě...

Ono by tedy stačilo to, že by CZ.NIC dělal validaci údajů poštou a nevázal by to na MoJeID, ale potom by umožnil skrýt údaje stejným způsobem... A potom ať si skryté údaje řeší Policie přímo s CZ.NICem.

Možná jsem trochu kritický, ale podívejte se na výše uvedené statistiky a pochopíte, že projekt, který stál obrovské peníze nedává asi smysl (a ekonomicky nikdy nemůže mít návratnost).

Jan Pobořil, 17.01.2016 14:24:11

Takže protože máte politický problém s MojeID, tak komplikujete svým klientům práci s doménami a necháváte vystavovat jejich osobní údaje ve veřejném registru. Bravo.

MM, 21.03.2016 20:23:33

Jsem ráda, že Wedos nepodporuje MojeId, mně také vadí ze samotného principu.

Konstantin Dvorakovsky (WEDOS), 23.05.2017 16:36:19

Dobrý den, u ověřených kontaktů podporou CZ.NIC je možné skrývat údaje včetně adresy majitele domény.

Změna majitele domény

Jaroslav Zajíček, 22.04.2014 03:17:27

Dobrý den,

jsem majitel domény a chci vlastnictví domény převést na někoho jiného. Doménu nicméně nemám pod svým wedos účtem (má ji člověk který bude novému majiteli domény spravovat), tím pádem doménu nevidím a nemůžu změnu majitele iniciovat. Musí jí iniciovat osoba která jí aktuálně spravuje? Nebo jak situaci řešit?

Re: Změna majitele domény

Roman Mondek, WEDOS, 22.04.2014 03:28:13

Dobrý den,

jak je uvedeno v návodu v části Vytvoření žádosti o změnu majitele, změnu musí zahájit vlastník zákaznického účtu, na kterém je doména vedena. Na základě toho bude vytvořena žádost o změnu majitele domény.

Je potřeba tedy mít přístup k zákaznickému účtu, na kterém je doména nyní vedena.

Alternativně je možné při znalosti autorizačního hesla doménu přesunout na jiný účet (http://kb.wedos.com/domeny/presun-authid.html).

Změna tel.čísla v kontaktu

Jan Krasa, 26.03.2014 14:13:19

Dobrý den, jak změním číslo v kontaktu, které dnes už po třech letech neexistuje a mám jiného operátora? Potřebuji převod domény ukončit na nového majitele ukončit. Děkuji

Re: Změna tel.čísla v kontaktu

Aleš Tichý, 26.03.2014 14:24:39

http://kb.wedos.com/domeny/cz/zmena-majitele.html

Potvrzení přes e-mail a SMS

Tento elektronický způsob bez papírování je možné použít pouze za předpokladu, že původní i nový kontakt jsou registrovány u nás a mají v registru CZ.NICu správně uvedeno:

funkční e-mailovou adresu
telefonní číslo, kam lze zaslat SMS (pouze v ČR, předvolba +420)

Pokud cokoliv z toho splněno není (alespoň jeden kontakt má některý z údajů neuveden, je nesprávný nebo nelze použít), pak není možné elektronické potvrzení provést a je nutné použít potvrzení písemnou žádostí s úředně ověřenými podpisy (viz. další kapitola).

Jan Krasa, 26.03.2014 14:28:38

aha, takže nikdo nepočítá se změnou emailu za třeba 20 let, ani s telefonem? Prostě běžet na poštu ověřit, poslat a čekat než se veličenstvo wedos uráčí doménu převést. Tak to si raději zaregistruji jinde, tohle mě ale opravdu fakt nebaví. Díky nemám zájem pro budoucnost vaše služby využívat. End

Daniel Dubravec, WEDOS, 26.03.2014 14:32:06

Dobrý den,

pokud vám nesedí změna pomocí úředně ověřeného podpisu, kterou bez funkčního tel. budete muset pravděpodobně provést i u jiných registrátorů, tak můžete například změnit to telefonní číslo u kontaktu podle návodu zde:

http://kb.wedos.com/domeny/editace-kontaktu-domeny.html

Musíte mít ale funkční minimálně ten email.

změna majitele domény

Pavel Roller, 17.01.2014 20:22:54

zdravim, jsem novym majitelem domeny, prislo mi smskou heslo ale nemuzu prijit na to, kde ziskat ..autorizacni heslo.. kdyz kliknu na odkaz, kde se mi muze autorizacni heslo odeslat na email napise mi to ..Autorizační heslo bylo odesláno na příslušný e-mail vedený v registru domén.. a ja za boha nevim kde ho mam hledat..

Re: změna majitele domény

Pavel Hintermüller, WEDOS, 17.01.2014 21:38:14

Dobrý den,

autorizační heslo je zasíláno na email uvedený v kontaktu u majitele domény. Pokud by byl nějaký problém kontaktujte nás přes online chat nebo kontaktní formulář.

moje ID

Aleš Tichý, 07.12.2012 23:53:25

Mám založeno mojeID a domény CZ na mě o několika identitách. Jak u Wedosu nastavit nového majitele na moje "mojeID", dle návodu CZ.NIC to nefunguje (http://www.mojeid.cz/support/#16)

Re: moje ID

Petr Šťastný, WEDOS, 07.12.2012 23:56:10

Pro změnu majitele domény CZ registrované u nás se řiďte instrukcemi v naší znalostní bázi, všechny informace máte ve článku, ke kterému píšete tento komentář:

http://kb.wedos.com/domeny/cz/zmena-majitele.html

Aleš Tichý, 08.12.2012 11:43:41

Postup nefunguje.
Nastavím nového majitele na "XYZ" (dle mojeID), formulář žádá o převod kontaktu XYZ pod Wedos, a když dám heslo pro převod formulář napíše "CHYBA - Nepodařilo se k nám přeregistrovat kontakt XYZ".
Takže když to shrnu: převést CZ domény pod mojeID se mi nedaří.

Petr Šťastný, WEDOS, 08.12.2012 12:09:03

Prosím opravdu si pečlivě přečtěte onen článek.

Mimo jiné se tam píše:

"Tuto změnu majitele nelze použít, pokud je některý z kontaktů registrovaný u mojeID. Takový kontakt není možné k nám přeregistrovat, a tak není možnost jak si ověřit jeho autorizační heslo."

Martin , 27.05.2013 20:12:11

A plánujete do budoucna podporu pro mojeID? Tak aby šlo využívat kontaktů z tohoto registru?

Petr Šťastný, WEDOS, 27.05.2013 20:17:12

V současné době o tom neuvažujeme.

Martin , 01.06.2013 20:59:09

Nebojíte se zde jistého konkurenčního znevýhodnění? Všiml jsem si, že již nejste jediní, u koho doména stojí 125,- bez DPH a ze 6 registrátorů, kteří mají 5-ti hvězdičkovou certifikaci CZ.NIC, jste jediní, kteří provázání s mojeID nemají.
Krom toho že vám chybí označení ohledně DNSSec technologie (na seznamu registrátorů).
V současné době neuvažujete, znamená že z dlouhodobějšího hlediska ano? Třeba za rok?

Josef Grill, WEDOS, 01.06.2013 21:10:20

Dobrý den,

MojeID je svým způsobem nyní pro nás konkurenční nevýhoda, ale na grafech růstu to není vidět... :-) (například poslední měsíc https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/832_10151686689012780_997795685_n.png)

Nenechali jsme se "uplatit" CZ.NICem. Jsme jediní, kdo se nedal uplatit... :-) CZ.NIC vyplácel všem zúčastněným velké částky (stovky tisíc jednotlivým firmám) jen za to, že se do projektu MojeID zařadí. My jsme to odmítli. Uvidíme jak do budoucna. Zatím, podle nás, moc smysl MojeID nemá a obliba by bez finanční motivace ze strany CZ.NICu byla asi nulová...
Jiná situace by byla, kdyby šlo MojeID použít jako elektronický podpis nebo třeba pro přístup do datových schránek...

Pokud jde o DNSSec, tak to podporujeme už 2 roky. Označení v seznamu nemáme, protože náš vlastní NSSET není přes DNSSec.
Pro klienty v administraci to samozřejmě máme vše online. Mnoho registrátorů se nechalo stejně finančně motivovat (jak říkám uplatit) a všem doménám DNSSec nastavili. Přínosy pro klienty jsou diskutabilní. Problémy pro klienty jsou zcela běžné... Násilím nic neděláme.

Martin Hynek, 31.01.2017 18:58:34

Dobrý den,

uběhlo prakticky 3,5 roku. Stále jste nezměnili názor na mojeID. Resp. názor klidně ať je stejný, spíš jde o možnost pro Vaše klienty. Díky za info.

Martin Hynek

Aleš Tichý, 31.01.2017 22:40:22

Taky me ten boj proti mojeID prijde uz trapnej. Co takhle to naimplementovat s tim, ze at si zakaznik vybere co mu vyhovuje vic?

Josef Grill, WEDOS, 31.01.2017 22:43:54

Dobrý den,

víte proč to všichni zavedli? Protože dostali stovky tisíc korun od CZ.NICu.
O využití nejvíce hovoří čísla:

https://stats.nic.cz/stats/mojeid_contacts_by_verification_level/?rd=2017-01-30&dr=all&tp=i-1m&ss=0&ds=normal&da=chart

https://stats.nic.cz/stats/mojeid_request_count/?rd=2017-01-30&dr=all&tp=i-1m&ds=normal&da=chart

A pokud bych k tomu napsal, že dotace byly 2013-2016, tak pochopíte proč to rostlo...

Zatím jsme názor nezměnili. Uvidíme do budoucna.

Lukáš, 03.11.2017 14:04:36

Mně se jako uživateli MojeID bez jakékoliv finanční motivace líbí, že nemusím mít kontakt domény "WEDOS-ABC-12345", ale můžu mít "UZIVATEL", což se dá jednoduše zapamatovat. Chtěl jsem si "uklidit" ve své administraci a to převést všechny své domény na MojeID "UZIVATEL" (registruji obvykle narychlo - chci řešit tvorbu obsahu a ne technikálie - a u každé mám nový Wedos kontakt, případně kontakty z předchozích registrátorů), a zjistil jsem, že to nelze - ačkoliv při registraci nové domény si tam můžu MojeID kontakt dát, když si na to vzpomenu. Ale doméně pak asi v případě potřeby vlastníka nezměním (bez migrace k jinému registrátorovi).

Aktuální stav mě štve, chtěl bych možnost změny vlastníka domény na jakýkoliv existující kontakt, nebo alespoň možnost použití svého MojeID kontaktu. Toto jen přispívá k nepořádku v mých registracích.

Martin Fučík, 09.01.2018 21:52:44

Dobrý den,
musím se přidat k ostatním. Jako majitel několika domén využívám službu mojeID kvůli zjednodušení práce. Momentálně si chci uklidit a všechny domény převést pod jednoho uživatele. Tedy pod mojeID. Kvůli vaši nepodpoře je mi to znemožněno. Jediná cesta je převést domény jinam a tam to změnit a pak převést zpět. Podle mě zbytečná procedura a ztráta času.

Mam vás rád a jsem u vás několik let. Doporučuji vás všem klientům a několik desítek aktuálních klientů u vás jsou spokojeni. Já jsem jsem u vás spokojen také, protože vše funguje a vaše služby mi šetří čas. Nicméně po zjištění tohoto faktu mohu poprvé říct, že mě váš přístup štve, protože se tím ochuzuje o lidi, kteří vlastní několik doména vše chtějí mít pod kontrolou. Včetně toho, kdo si to může veřejně přečíst o majiteli domény. Doufám, že časem změníte názor, protože říkat, že jste nezvali "úplatek" za účast v docela dobrém projektu je podle mě jen výmluva.

Přeji hezký den.

Josef Grill, WEDOS, 16.01.2018 09:15:58

Dobrý den,

děkujeme za zprávu.

My tomu naprosto rozumíme, ale náš postoj se k MojeID zatím nijak nezměnil. Zájem o tuto službu je poměrně malý a ostatní registrátoři ji nabídli, protože k tomu byli finančně motivováni.

Podívejte se na oficiální statistiky využítí služby:
- počty účtů:
https://stats.nic.cz/stats/mojeid_contacts_by_verification_level/?rd=2018-01-15&dr=3y&tp=i-1m&ss=0&ds=normal&da=chart
a použití:
https://stats.nic.cz/stats/mojeid_request_count/?rd=2018-01-15&dr=3y&tp=i-1m&ds=normal&da=chart

Projek by měl větší smysl, kdyby bylo jeho využití širší.

Uvidíme do budoucna.

Aleš Tichý, 16.01.2018 11:19:27

Ono by to širší využití mělo... stačilo kdyby se Wedos zapojil... i bez finanční motivace, když se jí tak bráníte.

p.s. proč to tady po mě chce vyplňovat otravnou captchu, když jsem přihlášen?

Lukáš, 16.01.2018 13:53:12

Nejsem si jistý, co chcete těmi grafy říct. 70 000 - 140 000 přihlášení za měsíc mi v rámci ČR přijde jako poměrně využívaná služba.

Mně nejde o přihlašování pomocí MojeID do dalších webů - chtěl bych pouze mít všechny své domény zkonsolidovány pod jedním lehce zepametovatelným kontaktem, na což mi tato služba přijde ideální a rád bych ji využíval. Na to mi stačí jedno přihlášení za X měsíců pro případný update kontaktních informací, takže ve grafech využití nebudu vidět, ačkoliv službu "aktivně" používám (můj MojeID kontakt je uveden jako kontakt vlastníka domén).

Souhlasím, že pro používání ve stylu OpenID autentifikace mi služba v současné podobě a rozšíření neslouží, ale o tom toto vlákno není - jde pouze o nastavení MojeID kontaktu jako kontaktu vlastníka (nebo admina) domény.

Nastavení telefonu

Jan Matoušek, 14.05.2012 22:54:29

Dobrý den, je nějaké možnost si nastavit telefon u již registrované domény?

Re: Nastavení telefonu

Petr Šťastný, WEDOS, 15.05.2012 08:41:52

Použijte nástroje pro editaci kontaktu CZ domén v zákaznickém centru

v registračním kontaktu nemám telefon

Otakar Sovina, 04.05.2012 11:38:53

Dobrý den,
v registračním kontaktu nemám telefon a tak se nemůžu "zbavit" domény, kterou potřebuji předat novému majiteli. Jak mám toto vyřešit, abych nemusel složitě vymýšlet úředního šimla v podobě úředně ověřených podpisů. Je možné někde to své telefonní číslo doplnit?

Re: v registračním kontaktu nemám telefon

Otakar Sovina, 04.05.2012 11:53:15

dodatek k předešlému:
nikde ho to po mě nechtělo jako povinný údaj, tak jsem ho nevyplňoval, a teď se mi to kvůli tomu nedaří!

Petr Šťastný, WEDOS, 04.05.2012 12:07:50

Bez telefonního kontaktu elektronický způsob potvrzení použít nelze.

Úředně ověřený podpis není nijak složitá věc, na jakékoliv poště vám jej udělají za pár minut.

Otakar Sovina, 04.05.2012 12:12:40

Proč se teda nevyžaduje telefon jako povinný údaj? Mě to akorát komplikuje předání domény...

Doba zpracování dokumentů

Ondřej Horváth, 13.03.2012 09:40:46

Dobrý den,
rád bych se zeptal, jak dlouho průměrně trvá zpracování dokumentů pro převod domény. Myslím tím dobu, od kdy Vám bylo doručen doporučený dopis s úředně ověřenými podpisy současného i nového majitele až po dobu, kdy se změna projeví např. při výpisu na nic.cz.

Děkuji

Re: Doba zpracování dokumentů

Petr Šťastný, WEDOS, 13.03.2012 09:43:41

Dokumenty zpracováváme do 1 týdne od jejich obdržení.

Re: Doba zpracování dokumentů

Ondřej Horváth, 13.03.2012 09:44:43

Děkuji, takže při obdržení v pondělí lze očekávat změnu v pátek - pondělí.

změna majitele alternativní metoda

Radek Hron, 06.03.2012 17:31:59

Dobrý den,

prosím o status tohoto řešení.

Děkuji

Radek Hron

Re: změna majitele alternativní metoda

Petr Šťastný, WEDOS, 06.03.2012 18:12:25

Jakmile bude nová metoda k dispozici, bude o tom informace na našich stránkách.

Radek Hron, 02.02.2012 09:30:30

Dobrý den,

máte již nějaké datum zprovoznění alternativní metody převodu domén?

Děkuji

Petr Šťastný, WEDOS, 02.02.2012 11:52:59

Pokud půjde vše podle plánu, mohla by být nová metoda k dispozici v březnu. Přesný termín však zatím slíbit nedokážeme.

Michal, 16.03.2012 22:58:45

Dobrý večer,
jsou už nějaké nové informace kdy by mohla být spuštěna nová metoda?
Děkuji

Petr Šťastný, WEDOS, 16.03.2012 23:58:47

Nová metoda již je k dispozici, viz. návod v tomto článku

Radek Hron, 30.01.2012 16:08:20

Dobrý den,

máte již nějaké datum zprovoznění alternativní metody převodu domén?

Děkuji

Autorizace emailem

Václav Pávek, 03.01.2012 12:31:49

Dobrý den,
nechápu proč nemůžete nabídnou autorizaci pomocí hesla zaslaného na email nového i starého majitele. Takto to má konkurence a funguje to výborně
Škoda, bylo by to fajn

Re: Autorizace emailem

Petr Šťastný, WEDOS, 03.01.2012 12:36:10

Nepovažujeme to za dostatečně bezpečný způsob. Připravujeme jednodušší metodu autorizace, ale pouze e-mail k tomu stačit nebude.

Petr Doležal, 25.01.2012 13:15:09

Kdy tato nová jednodušší metoda spatří světlo sěta?

Petr Šťastný, WEDOS, 25.01.2012 16:24:27

Pokud půjde vše dobře, mohlo by to být v únoru.

Zatím nic nového

Jin., 09.12.2011 13:02:47

Musím říci, že když jsem se dozvěděl, jakým způsobem Wedos převádí domény na nové majitele, je to pro mě první velké zklamání z Wedosu.. Když to srovnám s konkurencí, kde stačí na převod domény 2 minuty, tak tady je Wedos opravdu hodně pozadu.

Doufám, že se to v nejbližší době zlepší, protože kromě tohoto místa, kde Wedos značně pokulhává je to pro mě jednička na trhu.

Re: Zatím nic nového

Josef Grill, WEDOS, 09.12.2011 13:08:56

Dobrý den,

nenazýval bych to, že jsme pozadu. Je to naopak zabezpečení domén našich zákazníků.
Je nutné si uvědomit, že domény mají hodnotu. Mnohdy jsou to nejcennější na celé firmě. A jakékoliv hazardování s vlastnictvím domény je docela riskantní. Pokud některá firma o doménu přijde, tak může také zavřít a skončit. Z toho pohledu je ochrana domén moc důležitá.
Určitě se nám nelíbí řešení jedním kliknutím v administraci nebo někde v mailu. Je to moc nebezpečné a jednoduché ke zneužití.

My máme v seznamu úkolů, které připravujeme i alternativní řešení, ale určitě to nebude jen nějaký klik. Bude to kombinace několika prvků současně.

Změna majitele domény

soundguy, 20.02.2011 18:16:18

Dobrý den, chtěl jsem změnit majitele domény - můj starý kontakt(moje osoba, moje údaje) na můj nový kontakt(také moje osoba, moje údaje, oba kontakty u vás ve správě) a tento jediný kontakt použít u více svých domén. Bohužel si s tím vaše technická podpora nevěděla rady. Informoval jsem se u nic.cz a tam mi sdělili že tuto změnu má na starost registrátor domény a že ji provede pochopitelně bez nutnosti ověření dvou mých podpisů(jako bývalého vlastníka a jako nového vlastníka). Jak to tedy provést u vás? Jak říkám, technická podpora mi řekla, že neví:-)

Petr Šťastný, WEDOS, 20.02.2011 18:22:33

Napište nám konkrétní informace přes kontaktní formulář. Asi jste to řešil přes chat, ale tam komplikovanější situace s doménami na počkání vyřešit nelze. Když to napíšete přes formulář, předá se to k vyřízení k příslušnému pracovníkovi.

Libor, 29.04.2011 19:14:11

Toto mne zajímá, mám také několik domén s různým majitelem a přitom jsem to stále já. Na NICu mi napsali, že i toto je nutné řešit přes ověřenou žádost. Co je tedy strašné. Pokud to u Vás projde jinak a půjde to sjednotit, urychlí to moje rozhodování o převodu domén.

Petr Šťastný, WEDOS, 29.04.2011 19:54:46

Pokud jsou údaje kontaktů identické a jde jen o výměnu kontaktu s jiným identifikátorem, uděláme to bez ověřování. Pokud se však nějaké údaje liší, tak to udělat nelze.

Libor, 29.04.2011 20:12:00

Děkuji za super rychlou odpověď, ještě jak mohu k Vám přeregistrovat kontakt / resp. kontakty? Myslím, že údaje v nich budou identické. Lze tedy udělat nějaký nový kontakt a na něj je všechny převést?

Petr Šťastný, WEDOS, 29.04.2011 20:31:01

S kontakty lze pracovat v zákaznické administraci:

https://client.wedos.com/domain/

v levém menu Nástroje CZ

Žádost o výměnu kontaktů nám pak zašlete přes kontaktní formulář.

Už se těším

Roman Klíma, 11.02.2011 11:44:42

Dobrý den, těším se na nové metody ověřování, vím jaká jsou pravidla, ale myslím si, že majitelé, kteří mají domény u sebe v administraci apod. by měli mít opravdu možnost vygenerovat žádost, která by byla odeslána na email starého majitele a na email nového a po odsouhlaseni u techto dvou majitelu by se převod mohl potvrdit. Má to takto několik Vašich konkurentů a opravdu to ulehčí spoustu času, tedy alespoň těm, kteří se správou domén živí a mají jich v administraci desítky či stovky.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS