Diskuze ke článku 'PrestaShop 1.7.X - návod k instalaci' - fórum

Podrobný popis instalace PrestaShop 1.7.X jako hlavní web nebo alias.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Xcashe

Tomáš Hořejší, 17.05.2017 10:34:31

Kde je návod na fungování poslední položky ohledně Cachování?
Souborový systém v Prestashop 1.7.x není.
Měl by fungovat Xcache. Ale ten Prestashop z nějakého záhadného důvodu nedetekuje, takže nastavení Cachování nelze nastavit.
Co s tím?

Re: Xcashe

Roman Mondek, WEDOS, 17.05.2017 10:38:50

Dobrý den,

vždy nastavujte cachování do souborového systému. Všechny cache fungují na webhostingu jako souborové cache, liší se navíc dle verze PHP. XCache tedy nenastavujte, správná volba je souborový systém.

Tomáš Hořejší, 17.05.2017 10:44:03

Ale kde ten souborový systém v Prestashop 1.7 je pak? :) Psal jsem, že tam není. Můžete se sami přesvědčit, jestli ho tam vydíte?

Připadá mi pak zvláštní, že v nastavení webhostingu PHP je Xcache nastaven, ale Prestashop ho nedetekuje.

Tomáš Hořejší, 17.05.2017 11:11:57

Souborový systém zpomaluje web. To je zřejmě i důvod, proč v Prestashop 1.7 souborový systém není.

Viz více se dočtete zde: https://canonicalized.com/prestashop-speed-optimization/?section=a-server-configuration-from-the-future

Roman Mondek, WEDOS, 17.05.2017 13:06:08

Dobrý den,

nastavte cachování jen v sekci Smarty (do souborového systému) a CCC (všechny možnosti Ano).

V poslední sekci "Cachování" bohužel aktuálně není na webhostingu použitelná volba. Memcached na webhostingu není k dispozici, APC, XCache a ZendCache jsou v různých verzích PHP dostupné jako opcode cache, tedy s cachováním do souborového systému. Přímo je zvolit v tomto seznamu bohužel nelze.

Řešení tohoto stavu zatím nemáme, možností by mohli být nějaké cachovací pluginy, ale ty kvalitnější bývají placené.

Tomáš Hořejší, 19.08.2017 22:56:11

Zatím jsem narazil na Memcached.. Ještě jsem to neprostudoval, ale tuším, že tady jsou možnosti..

Roman Mondek, WEDOS, 21.08.2017 09:02:18

Dobrý den,

memcached na webhostingu nemáme.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2017

Facebook RSS