Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

Diskuze ke článku 'PrestaShop 1.7.X - návod k instalaci' - fórum

Podrobný popis instalace PrestaShop 1.7.X jako hlavní web nebo alias.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

chybová hláška

Jana Slavíčková, 16.10.2018 00:50:11

Při instalaci presta 1.7.4.3 mi při instalaci vyskočí hláška "To get the latest internationalization data upgrade the ICU system package and the intl PHP extension."

Máte někdo radu co s tím?

moje-doména.cz/domains/moje-doména.cz chyba v BO

Lukes, 11.05.2018 08:26:59

Zdravím, mám problém se zobrazováním moje-doména.cz/domains/moje-doména.cz u prestashopu 1.7. .htaccess jsem nastavoval podle návodu tady, aj podle různých fór a tak. Měl jsem původně prestashop 1.6 a tam to fungovalo vše jak mělo, ale po přechodu na prestashop 1.7 se mi povedlo pouze FO, takže aspoň zákazníci vidí eshop jenom moje-doména.cz. Problém je ale v administraci a ne všude, některé části administrace fungují správně, ale některé často používané jako jsou moduly a produkty stále zobrazují v url moje-doména.cz/domains/moje-doména.cz, což způsobuje problémy a částečně omezenou funkčnost některých možností. Je to chyba prestashopu nebo nastavení webhostingu, potažmo .htaccess? Podotýkám, že to nělají jen některé odkazy, zbytek funguje normálně. web je nainstalován ve složce www/domains/moje-doména.cz

Dá se to nějak nastavit natvrdo přes .htaccess? Dělá mi to i na čisté instalaci, živém webu, testovacím webu.

Re: moje-doména.cz/domains/moje-doména.cz chyba v BO

Roman Mondek, WEDOS, 16.05.2018 10:25:20

Dobrý den,

kontaktujte nás přes chat nebo kontaktní formulář, podíváme se na to a zkusíme pomoci.

Re: moje-doména.cz/domains/moje-doména.cz chyba v BO

Michal Vavřač, 30.08.2018 22:27:25

Dobrý den, povedlo se Vám nějak vyřešit tento problém? Psal jsem na podporu wedosu a nic.

Chyba při aktualizaci

Tomáš Hořejší, 22.04.2018 12:12:58

Dobrý den,

můžete změnit nastavení serveru, aby všechny automaticky aktualizované Prestashopy a to bez omezení verze na serveru nedávaly chybu:
Ajax / Server Error for action upgradeFiles] textStatus: "error " errorThrown:" " jqXHR

???

Pan Mondek se mi přestal odpovídat. Už toto řeším skoro 3 týdny a čekám. Tržby tedy žádné. Protože eshop nejel, jak by mohl. Nakonec, když se tato chyba stala u dvou eshopů, žádal jsem o opravu obou. On se mi zeptal, jaké z těchto chci opravit. Jakože OK. I Když jsem řekl, že se jedná o oba eshopy. Otázka taková, jako by se mu nechtělo opravovat oba. Tak jsem napsal, že chci opravit alespoň ten jeden. Stále několik dní čekám.

Re: Chyba při aktualizaci

Lukes, 11.05.2018 08:30:13

Takovou chybu mi to myslím také hlásilo. Je třeba upravit instalační balíček. Jak se píše tady v návodu, tak ve složce admin je třeba zakomentovat řádek v htaccess, ten nahrát zpátky do prestashop.zip, který se nahraje na server a aktualizace se neprovede přes výchozí nastavení, ale přes soubor na disku a funguje to ;-)

Xcashe

Tomáš Hořejší, 17.05.2017 10:34:31

Kde je návod na fungování poslední položky ohledně Cachování?
Souborový systém v Prestashop 1.7.x není.
Měl by fungovat Xcache. Ale ten Prestashop z nějakého záhadného důvodu nedetekuje, takže nastavení Cachování nelze nastavit.
Co s tím?

Re: Xcashe

Roman Mondek, WEDOS, 17.05.2017 10:38:50

Dobrý den,

vždy nastavujte cachování do souborového systému. Všechny cache fungují na webhostingu jako souborové cache, liší se navíc dle verze PHP. XCache tedy nenastavujte, správná volba je souborový systém.

Tomáš Hořejší, 17.05.2017 10:44:03

Ale kde ten souborový systém v Prestashop 1.7 je pak? :) Psal jsem, že tam není. Můžete se sami přesvědčit, jestli ho tam vydíte?

Připadá mi pak zvláštní, že v nastavení webhostingu PHP je Xcache nastaven, ale Prestashop ho nedetekuje.

Tomáš Hořejší, 17.05.2017 11:11:57

Souborový systém zpomaluje web. To je zřejmě i důvod, proč v Prestashop 1.7 souborový systém není.

Viz více se dočtete zde: https://canonicalized.com/prestashop-speed-optimization/?section=a-server-configuration-from-the-future

Roman Mondek, WEDOS, 17.05.2017 13:06:08

Dobrý den,

nastavte cachování jen v sekci Smarty (do souborového systému) a CCC (všechny možnosti Ano).

V poslední sekci "Cachování" bohužel aktuálně není na webhostingu použitelná volba. Memcached na webhostingu není k dispozici, APC, XCache a ZendCache jsou v různých verzích PHP dostupné jako opcode cache, tedy s cachováním do souborového systému. Přímo je zvolit v tomto seznamu bohužel nelze.

Řešení tohoto stavu zatím nemáme, možností by mohli být nějaké cachovací pluginy, ale ty kvalitnější bývají placené.

Tomáš Hořejší, 19.08.2017 22:56:11

Zatím jsem narazil na Memcached.. Ještě jsem to neprostudoval, ale tuším, že tady jsou možnosti..

Roman Mondek, WEDOS, 21.08.2017 09:02:18

Dobrý den,

memcached na webhostingu nemáme.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS