Postupne mizejici pamet na VPS - fórum

Kategorie: Virtuální servery (VPS) / Obecné

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Postupne mizejici pamet na VPS

Jindrich Vavruska, 11.11.2016 17:14:57

Zdravím,

potýkám se se záhadou, které nedokážu přijít na kloub.

Mám nejmenší VPS (2GB RAM, 15GB disk), na kterém běží Centos 6.6 a několik zcela základních služeb: sshd, dovecot, postfix, openvpn, nginx a několik statických HTML stránek (1 nebo 2, doslova). Postfix a dovecot obsluhují celkem 2 virtuální uživatele pošty a provoz je prakticky nulový, protože je to pouze testovací instance).

Nechápu co přesně se na serveru děje. Po restartu je velikost obsazené RAM kolem 140-160 MB, zhruba 1,5 - 1,7 GB RAM volných.

Postupem času se velikost využité RAM zvyšuje, často tak, až zbývá volných jen 300-400 MB, i když i to by asi pro provoz serveru mělo stačit (když RAM klesne pod 400MB, restartuji). Dnes jsem se v jednu chvíli dostal až na pouhých 95 MB volných, načež jsem server raději restartoval.

Pokoušel jsem se identifikovat, která služba "žere" paměť, ale nikde není nic vidět. Rovněž se mi nepodařilo nic kloudného vygooglit.

Znáte nějakou metodu jak systematicky sledovat kam ta volná RAM mizí? Je tohle chování normální, když server nedrží v paměti žádná data (např. databáze)? Kernel je verze 2.6.32

Díky

Re: Postupne mizejici pamet na VPS

Ondřej Jaroušek, WEDOS, 11.11.2016 19:27:40

Dobrý den,

standardní nástroje (ps, top apod.) by Vám měly vypsat procesy, které RAM nejvíce vytěžují.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS