Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

WordPress - informace a návod k instalaci - fórum

Kategorie: Aplikace, CMS / WordPress

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Miniweb-wordpress

Dana, 23.08.2017 10:37:45

Dobry den, s webhostingem wedos nemam zkusenosti. Ale kolega ma k webhostingu u vas miniweb zdarma. Chtel by zde vytvořit webove stranky. Na miniwebu nelze pracovat s worpressem, ze? Dekuji za odpověď. Dana

Re: Miniweb-wordpress

Karel Bříza, WEDOS, 23.08.2017 10:42:09

Dobrý den,

Wordpress nemůžete využít, jelikož parametry miniwebu nepodporují PHP scripty.

Parametry miniweb:
- 100 MB prostoru
- statické HTML stránky, editace přes WYSIWYG editor
- upload souborů (obrázků, dokumentů) přes web
- bez FTP přístupu
- bez PHP skriptů

instalace WordPress

Libor, 22.10.2010 15:56:39

Rád bych se zeptal, do jakého adresáře nainstalovat WP, pokud u vás mám více domén, připlacený neomezený počet aliasů, a ty chci provozovat v rámci podadresářů s různým obsahem, tedy více různých webů v rámci jednoho webhostingu.
V podadresáři domains tedy mám několik různých www.x.cz, u těch bych chtěl vytvářet pomocí jediné instalace WP více různých obsahů. Kam instalovat ten WP?

Re: instalace WordPress

Petr Šťastný, WEDOS, 22.10.2010 16:01:51

Bohužel s WordPressem pro více instancí nemáme žádné zkušenosti, nedokážeme vám přesně poradit.

Všechny domény by měly skončit v jednom jediném adresáři, ve kterém bude onen WordPress, který pak jednotlivé instance rozpoznává podle doménového názvu. Na to si však musíte upravit htaccess. Anebo pokud na vašem webhostingu nic jiného nebude, tak nainstalujte WordPress přímo do adresáře www a nevytvářejte nic v adresáři domains, tím všechny domény budou nasměrovány do adresáře www.

Snad to bude fungovat takto. Ale bez záruky, nezkoušeli jsme to.

Libor, 22.10.2010 16:08:33

Děkuji, vycházel jsem jen z informace, že WordPress od verze 3.0 umožňuje správu více blogů pod jednou instalací.

Abych to tedy nedělal metodou pokus-omyl a nezkoušel neprobádané, jistě bude fungovat systém jedna instalace - jeden web. Kam pak instalovat WP v situaci aliasů, jak jsem je popsal v prvním dotazu, do každého z adresářů www/domains/x.cz/, www/domains/y.cz/ atd.?

Petr Šťastný, WEDOS, 22.10.2010 16:11:48

Do jiných adresářů to dávat nemůžete. Všechny domény (aliasy, subdomény), které mají používat tento WordPress, musí skončit ve stejném adresáři. Takže WordPress nakopírujte přímo do adresáře www a nezakládejte žádné podadresáře v subdom ani domains, čímž se všechny aliasy a subdomény nasměrují do adresáře www (pokud neexistuje pro ne specifický podadresář).

Libor, 22.10.2010 16:17:39

Jak nemám zakládat žádné podadresáře v domains, když je to popisováno na jiných místech jako výchozí předpoklad pro to, abych měl v rámci multihostingu rozdílné obsahy více webů?

Petr Šťastný, WEDOS, 22.10.2010 16:28:09

Protože to je pro situaci, kdy chcete mít na každé doméně/subdoméně JINÉ soubory. Ale vy tam chcete mít STEJNÉ soubory - jeden společný WordPress. A až WordPress sám interně rozpozná, s jakou doménou se přistupuje na web, a podle toho zvolí jeho obsah.

Udělejte to tak jak jsem vám popisoval - nainstalujte WordPress do adresáře www a v adresářích subdom a domains nic nevytvářejte.

WordPress - informace a návod k instalaci

WEDOS, 24.09.2010 13:15:51

http://kb.wedos.com/a/125/aplikace-wordpress.html

Re: WordPress - informace a návod k instalaci

michal hurt, 06.12.2010 16:28:26

Myslím, že uživatel měl na mysli WordPress MU (http://codex.wordpress.org/WordPress_MU) a chtěl vědět něco o vytvoření multiblogů z jediné wordpress instalace (http://codex.wordpress.org/Create_A_Network).. Tzn.. hlavní blog a vytváření blogů na subdoménách..
Jinak povolení v souboru wp-config.php:

define('WP_ALLOW_MULTISITE', true);

Úprava vhost, pro httpd.conf

ServerAlias *.example.com

a pro DNS
A *.example.com

Zajímalo by mě, zda WEDOS umožňuje tuto volbu. Rád bych takovýto web spustil..

Děkuji

Re: WordPress - informace a návod k instalaci

Petr Šťastný, WEDOS, 06.12.2010 16:46:16

Virtualhost v Apache i DNS je u webhostingů nastaveno tak jak píšete, takže je to jen o správném nastavení WordPressu.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS