FreeBSD - fórum

Kategorie: Virtuální servery (VPS) / Obecné

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

FreeBSD

Petr Uttendorfský, 04.02.2011 16:17:36

Dobrý den,

má někdo zkušenost s provozem virtualizovaného FreeBSD? Zajímá mě to především z pohledu výkonu - zaznamenali jste nějaké výkonnostní problémy či omezení. Doporučíte vůbec FreeBSD ve VPS nasadit?

děkuji za podpovědi

Re: FreeBSD

Petr Šťastný, WEDOS, 04.02.2011 17:23:53

Myslím, že zde není podstatné, zda se jedná o FreeBSD či Linux. Důlažité je, jaké aplikace (Apache, MySQL, mailserver, ...) budete na serveru provozovat. Z toho je potřeba odvodit, jaký diskový prostor, kolik paměti a jaký výkon procesorů potřebujete.

Petr Uttendorfský, 04.02.2011 20:20:50

Nemám na mysli, jak nadimenzovat HW hostitelského systému.
Zajímá mě, jestli je FreeBSD dostatečně "vyspělé", odladěné, aby jeho nasazení jako hostovaného systému mělo smysl.

Jinými slovy: nebude FreeBSD méně výkonnější (oproti linuxu) ve virtualizovaném prostředí? Nebudou výkonnostní problémy z důvodu, že FreeBSD přistupuje k virtualizovanému HW a ovladače nejsou dostatečně odladěné?

Jan Bětík, 15.02.2011 09:15:28

Provozuji virtualizované FreeBSD a žádné výkonnostní problémy nepozoruji. Ono se to chová jako generický hardware, takže si myslím, že ovladače budou dostatečně odladěné.

Lukáš Pospíšil, 26.07.2013 14:32:00

Ja mel puvodne problemy s FreeBSD, ale to nebylo zpusobene ani tak FreeBSD, ale tim, ze server hostujici moje VPS casto mel vytizene IO. Po prehozeni na novy server a nastaveni virtio (u FreeBSD je port kmod-virtio) a mensimu tuningu v kernelu, make.conf, atd. to beha paradne. A to mam tu zakladni variantu VPS.

Bezim docela dost veci jako: nginx+php-fpm+postgres na webmail a tiny tiny rss, nginx+passanger na railsy, postfix+dovecot na maily, atd. a nemam problem s vykonem.

Urcite po roce opet obnovim na dalsi rok.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS