VOP (nekompletní citace) - fórum

Kategorie: Virtuální servery (VPS) / Obecné

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

VOP (nekompletní citace)

Tomáš, 24.01.2011 02:28:15

Dobrý den,
Vše co následuje v uvozovkách jsou nekompletní citace

"Provozovatel není oprávněn zasahovat do dat vytvořených či umístěných Zákazníkem, není-li mezi nimi dohodnuto jinak."

"Provozovatel je oprávněn omezit provoz služby v případě, že Zákazník pro jejich provoz využívá nevhodné softwarové prostředky či nejsou vhodně nastavené (např. chyba ve skriptu, nevhodný algoritmus v programu, chybně nastavené databázové indexy apod.). Rozhodnutí o nevhodnosti je výhradně na uvážení Provozovatele."

Neodporují si tak trochu?
nebo mi jen ušel detail, že není oprávněn zasahovat, ale může si jej číst(vytvářet kopie vyjma záloh-VPS)?

Dále bych se rád zeptal na Váš postoj vůči aktivitám skupiny "anonymní internet".

Či dotaz na upřesnění:
"Provozovatel může odmítnout"
"- přetěžování infrastruktury nebo technických či softwarových prostředků Provozovatele"
tzn, že kdyby někdo provozoval VPN/teamspeak3 server se spoustou uživatelu tak spadá do této skupiny?

Re: VOP (nekompletní citace)

Petr Šťastný, WEDOS, 24.01.2011 10:19:14

Já myslím, že si neodporují. Zasahováním rozumíme provedení nějaké změny. Pokud potřebujeme posoudit, zda je nebo není problém v aplikaci zákazníka, tak ji samozřejmě potřebujeme číst, ale nikoliv do ní zasahovat.

A co byste vytěžoval VPN/teamspeak3 kromě procesoru a síťového rozhraní VPS, kde to běží?

Tomáš, 24.01.2011 21:16:28

k "VPN/teamspeak3" a vytěžování

To je pravda, spíše jsem chtěl vědět co si mám představit pod pojmem velké zátěže, protože šifrovaní není početně jednoduché(pravda nevím zda procesory, které používáte, nemají pro toto "zrychlené" instrukce), když by se to spojilo s přenosy třeba přeženu 4MiB zda je to pořád pod "limitem".

Všiml jsem si, že jste se mi vyhnul odpovědi na otázku:
[citat]Dále bych se rád zeptal na Váš postoj vůči aktivitám skupiny "anonymní internet". [citat]
Asi chcete lepší specifikaci. Řekněme tedy, že se chci zeptat na provoz
tor uzlu(bez povolení přístupu na internet, a s ním),
či dostatečně zkontrolovaně nastavené výstupní proxy, jako příklad 3.

Petr Šťastný, WEDOS, 24.01.2011 21:47:19

Vytěžování procesoru provozem aplikace není přetěžování infrastruktury, nemusíte mít obavy. Svůj procesor můžete vytížit na 100%.

Dokud není VPS úmyslně používáno k nelegálním aktivitám, tak nás nezajímá, co a jak na něm běží a kdo to využívá. Takže si tam TOR uzel klidně provozujte.

Vít Šesták, 05.05.2011 11:24:58

Proč tam je tedy ta zmínka o nevhodných DB indexech? To může vytížit procesor na 100%, ale přece nejde o nelegální aktivitu, ne?

Petr Šťastný, WEDOS, 05.05.2011 12:01:49

To ale byla řeč o vytížení procesoru u VPS. Když si na VPS nainstalujete databázi, tak si ji můžete vytížit jak chcete.

U MySQL databáze, kterou dáváme k webhostingu, jsou nevhodné indexy nežádoucí. Tím můžete zbytečně vytěžovat nejen procesor, ale také disky (protože se musí přečíst více dat, vytvořit větší dočasné tabulky apod.).

Vít Šesták, 05.05.2011 12:12:06

Aha, už rozumím. V této kategorii jsem myslel, že budete psát o VPS. Jenže ono je zo ze společné části podmínek. Tady je ten zdroj nedorozumění.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS