Databáze je extrémně pomalá - fórum

Kategorie: Webhosting / Databáze

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Databáze je extrémně pomalá

Milan Matějka, 05.11.2015 07:04:30

Dobrý den, mám zde na webhostingu problém s tím, že načtení stránky ve WordPressu nebo Drupalu trvá nepřijatelně dlouho. Za přijatelné považuji do pěti vteřin, za normální do dvou. Jsou období, kdy stránka trvá výrazně přes deset vteřin a dokonce někdy i request expiruje po 90 vteřinách. Je jedno, jestli jde o základní hosting nebo Extra.
Je to dlouhodobý stav a nevěřím, že jsem sám.
Snažil jsem se hledat příčinu na mé straně a konzultovat jsem s WEDOS, ale výsledkem bylo, že prý mám asi odkazy na jiné URL, na které se čeká. Pokusil jsem se je hledat a analyzovat logy, vypínat pluginy a nic nenasvědčovalo tomu, že by byl problém zde.
Nakonec jsem vyzkoušel několik modulů do WP na měření performance a záhada byla odhalena díky modulu Query Monitor - za vše je zodpovědná databáze.
S tím ovšem nic neudělám. Jednoduchá stránka má okolo padesáti dotazů a pokud každý trvá vteřinu, tak zákazník nepočká. (Nehledě na to, že i editace stránky je na nervy).
Nedá se s tou databází něco udělat? Moc se mi nechce do stěhování hostingu, protože pod ním běží kromě stránek i aplikační databáze.

Re: Databáze je extrémně pomalá

Pavel Hintermüller - WEDOS, 05.11.2015 07:44:42

Dobrý den,

můžete nám prosím napsat na chat nebo přes kontaktní formulář? Napište nám o jakou jde službu a jakou databázi využíváte.

Děkuji

Re: Databáze je extrémně pomalá

Milan Matějka, 05.11.2015 10:25:49

Provedu, děkuji za reakci.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS