Diskuze ke článku 'E-maily - nevyžádaná pošta (spam)' - fórum

Filtrování spamu, nastavení složky spam, nastavení anti-spamu, nastavení vyžádaných a nevyžádaných odesílatelů.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

filtrování podle whitelistu

Robert Starosta, 07.01.2018 16:15:57

Zdravím, jde nastavit v Roundcube aby e-maily všech odesílatelů, kteří nejsou v whitelistu, přesunul do nějaké složky? Zkoušel jsem to hledat, ale nepodařilo se nic najít (možná je to tak jednoduché, že to nikdo nepopisuje...).
Situace se spamem se stala tak neúnosná, že toto je jediný použitelný model, jen je to trochu práce (doplňovat whitelist, který bohužel Wedos neumí nahrát hromadně).
Poznámka - spam mi chodí i na adresy, které jsem NIKDY NIKDE na internetu neuvedl (mám asi 20 e-mailových adres a v tomto mám systém).

obtazujuce maily takmer rovnaky text ina IP

IVAN, 15.12.2017 00:25:40

Potrebujem poradit Mam Gmail a chodia mi obtazujuce maily stale rovnakej stylizacie slovenske, raz ponukaju led svetlo, potom zas ine cosi. Ked dam odhlasit odber mailov nic nepomaha. Permanentne sa neda odpovedat na to, dojde mi mail o nedoruceni a neexistujucej adrese.
NAPRIKLAD tu su dva maily
Margita <margitaqpndk5a@jeboycotteisrael.com>Cez službu nlserver, Build 6.1.2.5790 IP 94.198.103.246 ..to je s taliansko
Henrich <henrichqr8sh2w@alsriayagroup.com> IP 198.204.234.164 toto je z Usa
Nikdy nepride mail s rovnakej adresy, vzdy s inej a stale su vsak rovnake stylizaciou a textom a ponukaju hluposti.
Dal som ich do spam a aj som nahlasil spolocnosti, no stale chodia z novej adresy.
Poradte mi co mam robit?

nastavení blacklistu/whitelistu

Libor, 10.10.2017 19:34:58

Co přesně by mělo dělat nastavení "blacklistu/whitelistu" na hostingu? Přidal jsem adresu do blacklistu pro všechny schránky a stále mi z této adresy chodí emaily, ani se neoznačí jako spam.

Re: nastavení blacklistu/whitelistu

Tomáš Starý, 11.10.2017 14:45:02

Dobrý den,
poprosil bych Vás, abyste nás kontaktoval pomocí online chatu nebo kontaktního formuláře, který naleznete zde: https://hosting.wedos.com/cs/cform.html
Popište podrobně Váš problém a přiložte screenshoty, kde bude problém patrný. Děkuji

Blacklist

Radovan, 01.02.2015 08:32:18

Myslím si, že označiť email ako spam tak, že odosielateľ bude pridelený do blacklistu, je tak strašne zastaraný spôsob ako email sám. NIKDY som nedostal spam NA TEN ISTÝ PRODUKT, od toho istého odosielateľa. Veď zmeniť vlastnú adresu je tak jednoduché. Uvítal by som aspoň takú analýzu obsahu. Označím, software zanalyzuje a učí sa ako napr. Thundrebird.

Jak nastavit spam na určitý předmět

P, 12.01.2015 11:40:14

Chodí mi spamy z různých adres, ovšem s podobným předmětem. Chtěla bych je filtrovat do spamů, jsou hodně obtěžující, ale z domén, které jsou běžné a potřebuji z nich přijímat jiné, pracovní emaily. Jde to? Používám pouze web rozhraní.

Re: Jak nastavit spam na určitý předmět

Martin Gálik, WEDOS, 12.01.2015 12:14:55

Dobrý den,

příchozí poštu lze filtrovat i pomocí předmětu zprávy. Zkuste si nastavit takové pravidlo v IceWrap (webmail http://webmail.wedos.net/) dle tohoto návodu:

http://kb.wedos.com/emaily/pravidla-filtry.html

Nezapomeňte si povolit používání filtrů v detailu konkrétní schránky v zákaznické administraci.

Jak importovat seznam adres do filtru nevyzadani

tt22, 17.07.2014 15:04:11

Mam seznam nekolika stovek adres a chci je nahrat do filtru "nevyzadani"
Jak to mam provest? Jaky oddelovac pouzit v seznamu adres apod.
Tukat to tam po jedne adrese je nemyslitelne.
Podotykam ze dotaz se netyka antispamu.

Re: Jak importovat seznam adres do filtru nevyzadani

David Cigánek, WEDOS, 17.07.2014 15:45:21

Dobrý den,

hromadný import adres do seznamu nevyžádaných odesílatelů bohužel není možný.

blacklist

Honza, 06.01.2014 15:08:18

Pro info, neb jsem jinde na tuto informaci nenarazil:

Nelze vypnout filtrování pomocí blacklistu (bl.spamcop.net). Bohužel takto odfiltrované maily do schránky prostě vůbec nedorazí. Takže nepoužívat mail pro důležitý kontakt s exotičtějšími mailservery (například @cbox.cz mi to nepropustilo).

Cituji podporu: "Vypnout blacklist autoritu lze na icewarpu pouze globálně. To dělat nebudeme. Pokud chcete tak vám spamfiltr, který se v icewarpu vyhodnocováním podle blacklistů nezabývá, klidně vypnu. Nebude to však řešením Vaší situace."

nevyžádané emaily

jan xaver boštík, 31.10.2013 18:58:46

antiviry jsou ok, problém jsou však firmy, které v čr prodávají databáze firem ke spamování. více v článku:

http://www.ppc-reklama-seo-blog.cz/pr-clanky/88-spam-spamy-nevyzadany-email-nevyzadane-emaily

Jak vypnout označení [spam]

Radovan Horáček, 01.08.2011 13:02:31

Dobrý den,
lze nějak vypnout označení [spam] před titulkem zprávy?
Označují se mi tak prakticky všechny doručené e-maily.
(Ten anispam je 'nějakej nabroušenej')

Mám nastaveno:
Mód hlášení Antispamu: Neodpovídat
Mód složky Spam: Nepoužívat složku Spam

Předem díky za odpověď.

Re: Jak vypnout označení [spam]

David Cigánek, WEDOS, 01.08.2011 13:11:52

Dobrý den,

toto označení odstranit nelze. Pokud jsou takto označovány zprávy z konkrétních adres, můžete si je přidat do whitelistu (ve webmailu - http://kb.wedos.com/a/136/e-maily-nevyzadana-posta-spam.html), případně je také možné antispam na e-mailové doméně kompletně vypnout.

IceWarp

Pepa, 17.04.2011 19:28:52

Po nainstalaci MSIE 9 se nezobrazí titulní přihlašovací stránka k webmailu. Režim kompaktibility nvyřešil. V MSIE 8 bylo vše OK. Díky za radu.

Re: IceWarp

Michael Stanovský, 17.04.2011 22:40:15

Je to divný, zkoušel jsem dát stránku s webmailem do důvěryhodných serverů... nepomohlo.
Zkoušel jsem certifikát, který wedos dává ke své poště - a také nic.
Asi to bude nekompatibilita java-scriptu, vbe kterém je ten jejich ICE-warp napsaný.
Tak si holt nainstaluj nějaký jiný prohlížeč - třeba Chrome od Googlu nebo FireFox, a budeš mít po starostech.

Petr Šťastný, WEDOS, 18.04.2011 11:37:14

WebMail IceWarpu není s IE9 kompatibilní. Verze, která už IE9 podporuje, ještě nebyla oficiálně uvolněna a těžko říct kdy to bude k dispozici.

Pepa, 18.04.2011 13:36:27

Myslel jsem si to, po prohlídnutí zdrojáku... MSIE9 má v sobě asi implementováno javu nepouštět zcela (i v režimu kompaktibility), proto se titulní login stránka nerozjede. Prvotní potíže měla i verze MSIE8, kde tyto problémy vyřešil nový čudl režim kompaktibility...
Samozřejmě to řeší jiný prohlížeč, to je jasné, ale mě šlo spíše o vaše skušenosti s IE9.

vypnutí antiSPAMu

Michael Stanovský, 19.01.2011 02:20:29

Nechodí mi moc SPAMů. Do složky SPAM mi však spadá každý den řada dost potřebných mailů. Protože si poštu stahuji prostřednictvím POP3 protokolu, obsah složky SPAM zůstává neprohlédnutý. Je pro mne velmi nepohodlné neustále nahlížet přes webové rozhraní, co se mi zase objevilo ve SPAMu.
Tři dotazy:
1. nedá se nějak uživatelsky zmírnit test na SPAM?
2. nedá se hlídání SPAMU vypnout? Kliknu-li v adminitraci schránek https://mail1.wedos.net/admin na příslušnou emailovou schránku, v záložce SLUŽBY je možnost vypnout anti-spam šedivá a nejde odškrtnout
3. pro mne bz bzlo nejlepší, kdzbz se potenciální SPAMY sice označily slovem SPAM, ale ukládaly se ve složce Doručená pošta
Děkuji

Re: vypnutí antiSPAMu

David Cigánek, WEDOS, 19.01.2011 10:33:25

Vypnout kontroly spamu, nebo upravovat úrovně testování pro jednotlivé schránky možné není, lze ale nastavit, aby se zprávy označené za spam uložili mezi příchozí poštu, místo do samostatné složky spam a byly tak dostupné třeba právě přes POP3.

Přihlaste se do webmail rozhraní, otevřete Nástroje - možnosti, záložka bezpečnost - anti-spam a zde nastavte 'mód složky spam' na 'nepoužívat složku spam'.

Michael Stanovský, 19.01.2011 14:16:15

Díky!!! Myslel jsem si to, ale nevěděl přesně, co nastavit. Ono se to blbě testuje, SPAMy moc generovat neumím, co bylo včera SPAM dnes už není - a naopak :-)

Max, 13.05.2015 14:26:58

Spam je kdyz dam link do komentaru, napriklad http://www.mediaunit.cz/seo/

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS