Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

Diskuze ke článku 'E-maily - pravidla a filtry' - fórum

Pomocí filtrů a pravidel jste schopni u své emailové schránky nastavit různé akce, které Vám usnadní práci. Je to například funkce "přesuň zprávu do", "přeposlat zprávu na" nebo "odpovědět se zprávou". Poslední zmiňovanou použijeme v tomto článku jako příkladovou pro představení filtrů, známou také jako out of office.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Filtr OD-DO

Jiří Valter, 26.07.2018 23:28:10

Dobrý den, vidím, že již delší dobu se zde řeší umožnění aktivace filtru po určitou dobu. Naposledy jsem viděl, že jste psali, že předáváte vývojářům, ale to byl v r. 2015. Bude tato změna implementována a pokud ano, tak kdy?Děkuji!

Re: Filtr OD-DO

Kahan, 24.08.2018 00:36:59

Za málo peněz málo muziky.
Takových věcí co jim dříve fungovalo dnes nejde.
:(

Nefunguje přesunutí

Jaromir Svoboda, 28.05.2018 16:32:47

Vážení, potřebuji filtr, který bude přesouvat některé maily do podsložky JS-SITE v příchozí poště.

Identifikace je OK, ale "Přesuň zprávu do" a "Zkopíruj zprávu do" má stejné výsledky. I když přidám řádek "smazat zprávu" , tak mi zůstanou obě. :(

Jak přesunout, aby byla pouze jedna v nové pozici?

Stále nelze nastavit OD DO u filtrů ?

Tomáš Zahálka, 08.02.2018 11:53:12

Stále nelze nastavit OD DO u filtrů ?

How often send messages (in days):

Tom, 28.11.2017 11:42:09

How often send messages (in days):

Tenhle parametr dela co presne?

Je to casove omezeni filtru na pocet dni od kdy byl aktivovan? nebo?

Dekuji.

Nefunkční filt

Michal Markvart, 17.08.2017 03:46:20

Dobrý den,
filtr nelze aplikovat na příchozí zprávy, místo toho skončí ve spamu. Jak mohu zabránit zprávám s určeným předmětem, aby skončili ve spamu a aplikoval se filtr pro přemístění zprávy do jiné složky?

Nefunguje filtr na obsah

Miroslav Šanc, 11.08.2017 09:18:50

Dobrý den,

nastavil jsem filtr na tělo emailu, pokud obsahuje "/ub.php?" tak se má smazat. Je to část adresy odkazu, který je v každém spamu jako odkaz na odhlášení. Maily to ale nemaže. Proč?

Zástupné znaky v definici filtru

Marek Švejda, 12.07.2017 21:01:09

Dobrý den.

Chci definovat filtr, který smaže všechny příchozí emaily z domény prvního řádu "us". Když uvedu Odesílatel obsahuje ".us", tak toto pravidlo zachytí i emaily typu "karel.usak@xy.cz".

Je možné používat i wildcards (například hvězdičku)? Například Odesílatel obsahuje "*@*.us".

Nebo je nějaký lepší postup?

Díky.

Marek Švejda

Re: Zástupné znaky v definici filtru

Jakub Sassmann, WEDOS, 12.07.2017 23:29:26

Dobrý den,

ano, můžete použít regulární výraz.

Příklad filtru:
Odesílatel - odpovídá regulárnímu výrazu - a regulární výraz jako příklad emailu email@test.us ^[a-z]+\@[a-z]+\.us$

Můžete také si doménu odesílatele vložit na blacklist.

HTML odpověď

Tomáš Linhart, 30.12.2016 14:19:25

Dobrý den,

potřeboval bych poslat automatickou odpověď jako potvrzení přijetí emailu od našich zákazníků. V této odpovědi by měly být i odpovědi na často kladené dotazy včetně odkazů na web. Prosím o radu, jak posílat tuto auto odpověď v emailu s formátováním (nikoli jen v čistém textu), HTML kód klidně připravím. Pokud by nebylo free řešení, tak bychom si za to i zaplatili. Prosím o radu.

Děkuji.

Re: HTML odpověď

Martin Dušek, WEDOS, 30.12.2016 16:15:40

Dobrý den,

automatickou odpověď bohužel nelze požadovaným způsobem formátovat.

Automatická odpověď pro celou doménu

Petr, 14.12.2016 08:59:21

Je prosím taková možnost?

Že bych to nastavil jednou na jednom místě pro všechny schránky a nemusel nastavovat filtr pro každý email zvlášť.

Nebo ještě lépe jen někam napsal Automaticko odpověď a vybral, pro které emaily se vztahuje.

Re: Automatická odpověď pro celou doménu

Martin Dušek, WEDOS, 14.12.2016 11:33:24

Dobrý den,

takováto možnost v nastavení bohužel není.

blacklist

Martin, 23.03.2016 20:24:59

Dobrý den, jde pro odmítnutí zprávy, "adresát neexistuje" zadat do black listu například všechny adresy s koncovkou *.com? Jak to provést?
Děkuji

Re: blacklist

Martin Dušek, WEDOS, 23.03.2016 20:47:10

Dobrý den,

stačí do blacklistu zadat "com".

platnost filtru jako autoodpověď?

Josef Mlejnek, 02.03.2016 15:56:08

Stále žádná změna?
Bude někdy možné nastavit auto odpověď v nepřítomnosti na časový termín, tak jak jsme v minulosti byli zvyklí?

Automatické přeposílání

Blog, 12.02.2016 11:44:10

Zdravím,
ještě před přechodem, jsme měli u mailové schránky nastavený filtr pro automatické přeposílání všech mailů na soukr.maily.
Nyní po přechodu, tam ten filtr ve filtrech není (což jsem se dočetl, že je problém přenosu), ale ty maily se nám stále přeposílají.

Nyní jsme ale ve stavu, kdy bychom potřebovali alespoň některé z těch původních filtrů změnit nebo upravit a stojíme před problémem, že se na tuto změnu nedostaneme.

Poradí někdo jak na to?

Nevím jestli to popisuji srozumitelně.

Re: Automatické přeposílání

Martin Gálik, 12.02.2016 13:03:11

Dobrý den,

nemáte nastaveno přeposílání také v konkrétní schránce ? Kdyžtak nás prosím kontaktujte na chatu a podíváme se na to.

S pozdravem
Gálik Martin, WEDOS

Odmítnout všechny příchozí emaily podle příjemce u sdílených domén

Roman Kuzmín, 11.02.2016 12:00:59

Dobrý den,

Na IceWarp jsem měl nastaveny filtry pro sdílené domény, že pokud obsahuje adresu příjemce x@y.cz, tak to odmítne emaily a odesílateli se vrátí, že schránka neexistuje.

Jak to nastavím nyní ve filtrech možnost odmítnutí postrádám.

Děkuji.
Kuzmín

Re: Odmítnout všechny příchozí emaily podle příjemce u sdílených domén

Martin Gálik, 11.02.2016 16:49:51

Dobrý den,

nově je na webmailu https://wmail.wedos.net/ a také v administraci možnost přidat do blacklistu a whitelistu domény, IP adresy nebo emailové schránky z kterých bude zpráva odmítnuta nebo na ně nebude uplatňována spamová kontrola. To by Vám mělo tuto funkci IceWarpu vynahradit.

S Pozdravem
Gálik Martin, WEDOS

automatická odpověď

Petr Šmiták, 10.02.2016 13:47:45

Je sice hezké, že si nastavím auto.odpověď, ovšem zákazníkovi přijde pouze informativní email-nikoli s historii (objednávkou) níže jak tomu bylo dříve.

Automatická odpověď

Jaroslav Šmidmayer, 23.12.2015 19:49:42

Dobrý den.
Nastavil jsem pomocí filtru, funguje.
Bylo by nějak možné nastavit na místo zaškrtávacího pole Filtr neaktivní datum od - do ?
Děkuji

Re: Automatická odpověď

Roman Mondek, WEDOS, 24.12.2015 07:00:29

Dobrý den,

podnět byl předán vývojářům, děkujeme.

platnost filtru jako autoodpověď

Josef Mlejnek, 11.11.2015 11:20:48

V novém systémy webmailu Roundcube nelze nastavit platnost autoodpovědi, řeší se to pouze přes filtry!
Což je dost na nic!

odesílatel

Pavel Kolarczyk, 22.10.2015 20:14:39

Dobrý den, nastavuji filtr odesílatel a uvedení emailové adresy nefunguje. Dám příklad. Odesílatel ve zprávě se zobrazuje Jana Veselá, má email jana.vesela@info.kytary.cz musím při zadávání filtru uvádět Jana Veselá, nebo by mělo fungovat i ta emailová adresa?

Re: odesílatel

David Cigánek, WEDOS, 23.10.2015 09:14:07

Dobrý den,

pravidlu je potřeba nastavit podmínku "obsahuje" a zadat požadovanou e-mailovou adresu.

Je tomu tak proto, že pole odesílatele vypadá nějak takto:

"Jméno <e-mailová@adresa>"

Samotná e-mailová adresa je tedy jen část pole odesílatele, proto je nutno nastavit podmínku "obsahuje".

Pavel Kolarczyk, 23.10.2015 15:58:22

Dobrý den, přesně takto to mám nastaveno a nefunguje. Podmínka obsahuje znamená, že může být podmínkou i část emailové adresy třeba úplná adresa je abc@123.cz a do podmínky zadám @123.cz tak by to mělo taky najít? Pokud jo, tak je něco špatně, protože to u mně nefunguje.

David Cigánek, WEDOS, 23.10.2015 16:12:11

Dobrý den,

kontaktujte nás prosím pomocí kontaktního formuláře (http://client.wedos.com/contact/cform.html ) nebo chatu, uveďte o jakou se jedná službu a co nejvíce popište problém. Podíváme se kde by mohla být chyba.

Pavel Kolarczyk, 23.10.2015 17:14:57

Problém byl vyřešen, neměl jsem fiter zapnutý, děkuji

White/Black List

Michael, 22.09.2015 15:56:29

Dobry den,

prave jsem absolvoval migraci na novy mailbox, a postradam funkci White/Black listu odesilatelu, ktera byla v ramci IceWarp. Bude takovato moznost i v RoundCube?

Diky

Re: White/Black List

David Cigánek, WEDOS, 22.09.2015 16:27:29

Dobrý den,

tuto funkci připravujeme, prozatím dostupná není.

Děkujeme za pochopení.

proměnné

Václav, 09.09.2015 09:44:18

By ještě nebylo od věci sepsat návod pro akci "Odeslat oznámení", která se nejčastěji používá pro notifikaci o doručení zprávy na mobilní email. U IceWarp-u byla možnost si zprávu poskládat pomocí proměnných, ale tady ať googlim jak googlim, tak jsem žádnej rozumnej návod nenašel a to ani v oficiální dokumentaci Roundcube...

Re: proměnné

Petr Strnad, 23.12.2015 20:43:27

Proměnné a možnosti notifikací na mobil mě také zajímají a po migraci emailu na nové servery mi chybí.

David Milbach, 28.01.2016 00:01:10

Hlásím se také. Prozatím to řešíme odesláním kopie. Ale to není dobré řešení a deslání oznámení nějak nefunguje.

Martin Dušek, WEDOS, 28.01.2016 00:25:19

Dobrý den,

odesílání oznámení je funkční. Pokud se Vám jej nedaří nastavit kontaktujte prosím naší podporu pomocí online chatu.

David Milbach, 28.01.2016 23:46:56

Oznámení je naprosto nevyhovující. Jelikož není jasné co přišlo za Email a od koho.
Tato funkce byla přechodem na nový systém zrušena a to je velký problém ....

David M, 20.04.2016 22:54:21

Jelikož pošta stále nemá možnost přeposílání jen části emailu na mobil. Začínáme zvažovat odchod ke konkurenci, kde tato služba je normální. A nejedná se jen o jeden webhosting.

Petr Vozdecký, 26.02.2016 13:30:06

Stále chybí proměnné!!!

chybí možnost omezit platnost filtru v čase (důležité u automatické odpovědi)

Typicky Automatická odpověď by byla vhodná jako samostatný proces nastavitelný wizardem i méně zkušeným jedincem, takto musí pokaždé zasahovat odborník a pracovníci to raději nepoužívají.

Čili zatím spíše samá mínus...

Vladimír Soukup, 05.01.2017 22:01:51

Připojuji se k tématu:
Nastavení automatické odpovědi je značně nepraktické, uživatelé s touto administrací raději nepracují!
Chybí nám všem nastavení platnosti zadáním intervalu platnosti pravidla.
Takto si pravidlo nelze nastavit dopředu tak, jak je to jinde.

Děkuji za zprávu.

Michal Rudolf, 19.09.2016 15:07:37

No je mi líto, mně oznámení taky nefungují zatímco přeposílání ano.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS