Diskuze ke článku 'Migrace e-mailů do nového poštovního systému' - fórum

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

přesměrování emailů

Pavel Dvořáček, 27.03.2016 23:06:11

Dobrý den,

v původní verzi jsem měl nastaveno automatické přesměrování emailů na svůj hlavní email. V nové verzi nemohum možnost nastavení přesměrování vůbec najít. Původní přeposílání stále funguje, ale nemohu změnit ani zrušit. Jak lze nastavit přesměrování?

S pozdravem,
Pavel D.

Re: přesměrování emailů

vlazy, 28.03.2016 01:25:56

To přesměrování e-mailů je trochu schované a je třeba se k tomu proklikat. Po přihlášení do administrace webhostingu kliknout v horní nabídce na webhosting a pak vlevo na e-mailové schránky a u příslušné schránky na ikonku editovat. Tam je pak mj. možnost nastavení/změna přesměrování příchozích e-mailů na jiný e-mail. Alespoň takto je to u mne.

Automatické odpovědi - nejsou. Budou?

Pavel, 12.02.2016 15:37:42

Po migraci se již nedají nastavovat automatické odpovědi. Přitom jak jsem si zasurfoval, tak vidim, ze, jine verze Roundcube nez ta vase je umoznuji. Budete to prosim nejak resit?

Re: Automatické odpovědi - nejsou. Budou?

Roman Mondek, WEDOS, 12.02.2016 18:10:27

Dobrý den,

automatické odpovědi je možné nastavit podle návodu:
http://kb.wedos.com/cs/emaily/pravidla-filtry.html

Nefunguje

Lucka, 27.01.2016 21:04:10

Byl by někdo schopný mi to zařídit tak, aby to fungovalo. Opravdu nejsem žádný znalec těchto věcí a nejsem schopná "migrovat"! Spousta nevyřešených mailů někde visí a já jsem z toho opravdu na mrtvici! DĚKUJI.

Re: Nefunguje

Martin Dušek, WEDOS, 27.01.2016 21:33:55

Dobrý den,

pokud máte s nějakou službou potíže kontaktujte prosím naší podporu pomocí online chatu.

Limit pro odchozí email

Lubor Otta, 17.01.2016 17:13:51

Po migraci (předtím jsem to nezkoušel) se mi nedaří odeslat e-mail s přílohou větší než 1M. Jak nastavím větší limit, nebo neomezenenou délku?
Otta

Re: Limit pro odchozí email

Martin Dušek, WEDOS, 18.01.2016 06:06:03

Dobrý den,

kontaktujte prosím zákaznickou podporu pomocí online chatu nebo kontaktního formuláře.

Re: Limit pro odchozí email

Lubor Otta, 18.01.2016 09:06:46

Problém se projevoval s Thunderbildem 38.5.0
Po upgrade na .5.1 vše funguje.
Lubor

Outlook 2007

Palla Martin, 12.01.2016 16:58:22

Dobrý den,

po zadání portů pro SSL zabezpečení (995 a 465) při každém novém spuštění Outlook 2007 je požadováno odsouhlasení s platností certifikátu a sdělení informace, že cesta k němu není správná. Je tento stav normální, případně dá se nějak vyřešit?

Děkuji.

Re: Outlook 2007

Martin Gálik, WEDOS, 12.01.2016 18:49:23

Dobrý den,

Ověřte si nastavení emailového klienta dle návodu zde:
http://kb.wedos.com/emaily/outlook-2007-2010.html

Zkontrolujte si, jestli máte nastaveny adresy SMTP a IMAP serverů v originálním znění. Tedy tak, jak jsou uvedeny v detailu webhostingu.

S pozdravem,
Gálik Martin, WEDOS

Palla Martin, 13.01.2016 09:21:18

Dobrý den,

děkujeme za radu. Pomohlo. Před tím jsme měli nastavený alias, který sice fungoval, ale při každém spuštění Outlook 2007 bylo vyžadováno potvrzení o akceptaci certifikátu. Zajímavé ale je, že u Outlook 2010 to bylo v pořádku.

Hezký den.

Císař, 07.02.2016 11:43:42

Máme stejný problém, experti u Wedosu nejsou schopni ani ochotni vyřešit, odcházíme...

Martin Dušek, WEDOS, 07.02.2016 13:25:12

Dobrý den,

zkoušeli jste kontaktovat naší podporu například pomocí online chatu?

vlazy, 07.02.2016 15:37:39

S tou migraci schránek se jim to sice příliš nepovedlo bez problémů o čemž svědčí tato diskuze, ale myslím, že to není až taková katastrofa kvůli které by bylo třeba odcházet jinam. S webhostingem jsem prozatím velmi spokojený a několik málo problémů které jsem měl mi vždy a ochotně pomohla vyřešit zdejší podpora.

Mailing list

Rabb, 11.01.2016 09:12:50

Dobry den,
Pisete: "jsme se rozhodli (...) připravit poštovní systém tak, aby plně odpovídal našim představám, jak mají kvalitní e-mailové služby vypadat." Nemyslite si, ze kvalitni e-mailove sluzby by mely zahrnout mailing listy? Budou v budoucnu? Ve starem systemu byly, presmerovani schranek v novem neni idealni reseni, obzvlaste kdyz je omezene jen na 15 adres.

Re: Mailing list

David Cigánek, WEDOS, 12.01.2016 15:24:01

Dobrý den,

mailing listy na novém poštovním serveru budou, rádi bychom to stihli v prvním čtvrtletí 2016. Použití přesměrování může být pro někoho řešení ale je nám jasné, že to není optimální.

Miloslav Kazda, 01.02.2016 15:27:12

Dobrý den,
taky bych byl rád, aby byly mailing listy k dispozici co nejdříve. Abych řekl pravdu, tak mě to docela překvapilo, že najednou mailing listy nejsou. Hlavně potřebuji modifikovat Reply-to. Další dotaz mám k tomu, jestli je možné dostat nastavení původních mailing listů?

Pavel Kačer, 07.02.2016 21:32:06

Dobrý den,

připojuji se k žádosti o distribuční seznamy (mailing listy). Přesměrování není v mnoha případech (mnoho příjemců) možné řešení.

Miloslav Kazda, 19.04.2016 08:40:18

Dobrý den,
první čtvrtletí 2016 je za námi, jak to vypadá s mailing listy?

Miloslav Kazda, 20.06.2016 15:27:05

A už nám končí i druhé čtvrtletí, rád bych se zeptal jak to s mailinglisty vypadá?

doba migrace mailů

Jan Regal, 06.01.2016 23:52:09

Dobrý den, provedl jsem migraci u několika webhostingů - akce zabrala 5 - 40 min. U jednoho hostingu mi to ale píše:

"Požadavek na migraci je vytvořen. Bude odbaven, jak nejdříve to bude možné.
Stav: čeká se na zpracování migrace (do 07.01.2016 22:33:19, než vyprší TTL)"

Znamená to, že opravdu nepůjde pošta 24 hod.?

Re: doba migrace mailů

David Cigánek, WEDOS, 12.01.2016 15:27:07

Dobrý den,

migrace která je v uvedením stavu ještě nebyla spuštěna a pošta tedy v takovém případě stále beze změny chodí na starý poštovní server.

MX záznamy

Jan Regal, 30.12.2015 09:48:11

Dobrý den,
mám dotaz ke správnému tvaru nových MX záznamů:

1 wes1-mx1.wedos.net
1 wes1-mx2.wedos.net

Ta jednička se tam vkládá taky?
Nemusí být za ".net" tečka?

Re: MX záznamy

Martin Dušek, WEDOS, 30.12.2015 09:53:21

Dobrý den,

jednička na začátku značí prioritu záznamu. Tečka na konec záznamu nepatří.

Pavel, 10.01.2016 21:03:30

U hostingu mám v seznamu adres služeb pouze MX: we2-mx.wedos.net - ale v postupu je
wes1-mx1.wedos.net
wes1-mx2.wedos.net

Nastavil jsem tedy MX záznamy uvedené v postupu, ale pokud bych postup neviděl, a šel klasickou cestou, tak tam vložím výše uvedeny MX záznam z mojí administrace.

Co je tedy správně. Nebo obě možnosti?

Roman Mondek, WEDOS, 11.01.2016 09:07:35

Dobrý den,

o jakou doménu se jedná? Kontaktujte nás nejlépe přes chat, nastavení zkontrolujeme.

Po migraci na nový mailserver je nutné používat tyto dva MX záznamy:
wes1-mx1.wedos.net
wes1-mx2.wedos.net

Prioritu můžete u obou uvést stejnou, např. 1. MX záznamy tedy zadávejte ve tvaru:
1 wes1-mx1.wedos.net
1 wes1-mx2.wedos.net

Náš systém je v případě migrace nastavuje automaticky.

Pavel, 13.01.2016 15:52:11

Už se to změnilo na MX záznamy uvedené pro migraci.

Pošta funguje ok.

Nastavení pošty v telefonu HTC One M8

Martin Palla, 23.12.2015 22:39:59

Dobrý den,

e-mailové účty v Outlook jsme nastavili vcelku rychle a správně.

Bohužel, v telefonu HTC One M8, ve kterém k poště přistupuji cca polovinu času, se nedaří.

IMAP - zabezpečení SSL/TLS, port 993 nefunkční - ověřování se nezdařilo
SMTP - nefunkční

Nějaký nápad, co s tím? Po staru byla nastavení shodná jako s Outlook a vše běhalo na jedničku. Nyní prd.

Děkuji

Martin Palla

Re: Nastavení pošty v telefonu HTC One M8

Martin Palla, 23.12.2015 22:43:08

Tak odchozí SMTP už funguje, nicméně příchozí IMAP stále chyba ověření...

Re: Nastavení pošty v telefonu HTC One M8

Martin Palla, 23.12.2015 23:19:40

Tak už vše běhá správně.

Nicméně bylo nutné nastavil příchozí poštu na POP a následně pak změnit na IMAP. Po změně na IMAP se zatím chová správně.

Děkuji

Běžný uživatel pošty

Ivo Konopásek, 22.12.2015 10:02:04

Vážení, tak nevím, čtu tady ty příspěvky a je mi jasné, že provedení migrace není ani zdaleka tak automatické, jak je v návodu popisováno a přináší hodně problémů v bezporuchovém provozu pošty po provedené migraci. Jsem běžný uživatel elektronické pošty a nějaké záznamy MX, kontrola nastavení DNS a nevím čeho všeho po migraci mi nic neříká. V návodu o tom zmínka také není. Navíc pomoc prostřednictvím pouze chatu mi přijde nedostatečná - pořád máme ještě ústa...Pokud mají migraci provádět běžní uživatelé a ne pracovníci IT, bylo by vhodné v návodu využít alespoň obrázky s vyznačením, kde se má co zmáčknout nebo rovnou video návod s patřičným výkladem. Takhle se obávám kolapsu.

Re: Běžný uživatel pošty

Anna Mužíková, 30.12.2015 20:14:42

Moje řeč jsem z toho jelen...

vlazy, 06.01.2016 15:56:46

Jsem běžný uživatel v těchto záležitostech neznalý a taky jsem z toho docela dost zmatený a nejsem si jistý jestli bych to vše bez problémů zvládnul a nenadělal si s tím nějaké zbytečné problémy. Ten návod bohužel není příliš dostatečný pro úplné neznalce dané problematiky kterých mezi zákazníky WEDOSu možná bude více. Také bych uvítal v návodu obrázky s vyznačením, kde na co kliknout nebo i video návod s patřičným komentářem. Velmi nerad provádím něco v čem se příliš nebo vůbec nevyznám a kde nějakým nevhodným zásahem můžu něco pokazit. Za této situace přemýšlím jestli v mým případě nebude lepší se do této migrace ke které nás WEDOS vybízí nepouštět a počkat si na automatickou migraci. Na času spuštění mi nezáleží, ale byl bych rád kdyby vše proběhlo bez problémů a po migraci bylo bezproblémově funkční.

Martin Dušek, WEDOS, 06.01.2016 18:43:03

Dobrý den,

pokud byste měl k migraci na nový poštovní server jakékoli dotazy případně Vám nebylo cokoli jasné neváhejte kontaktovat naši podporu.

Podporu je k dispozici nonstop. Rádi pomůžeme k Vaší spokojenosti.

vlazy, 06.01.2016 21:13:29

Podporu má WEDOS docela dobrou a ochotnou, ale spustit migraci a když nastane nějaký problém tak to může být pak problematické řešit, navíc s někým kdo se v tom příliš nevyzná.
Jaký je rozdíl mezí tím, že migraci provedu sám nyní a tím, že to nechám tak a počkám si až budete sami převádět nepřevedené schránky, kromě toho, že nyní si můžu sám určit dobu migrace? Až tolik mi nezáleží abych schránky měl převedené co nejdříve. Jde mi spíše o to aby vše proběhlo pokud možno bez zbytečných problémů což podle reakci jiných asi ne vždy bezproblémové je.

Roman Mondek, WEDOS, 07.01.2016 06:00:59

Dobrý den,

průběh je stejný, dojde k migraci pošty na nový mailserver. Jediný rozdíl je, že si můžete vybrat čas, který Vám vyhovuje a provést migraci sám.

Pokud máte v pořádku nastaveného mailového klienta, nemělo by dojít k problémům. Nastavení si můžete ověřit.

http://kb.wedos.com/emaily/mozilla-thunderbird.html
http://kb.wedos.com/cs/emaily/outlook-2007-2010.html
http://kb.wedos.com/cs/emaily/mail-os-x.html

vlazy, 07.01.2016 17:42:28

Pokud jde pouze o možnost výběrů času spuštění a provedení migrace tak to asi nechám tak a počkám si až to WEDOS sám provede. V případě nějakých problémů to alespoň bude na WEDOSu a ne na mne, že jsem něco nesprávně provedl. :-)
Kdy asi máte v úmyslu provést hromadnou migraci u nepřevedených schránek? Budete o tom dopředu nějak informovat?
Poštu ze schránky si nestahují přímo, ale mám na to nastavené přeposílání přichozích zpráv na e-mailovou adresu v jiné schránce (seznam.cz) s mazáním přesměrovaných zpráv. S nastavením e-mailového klienta by proto v mým případě neměl být problém.

David Cigánek, WEDOS, 12.01.2016 15:29:50

Dobrý den,

veškeré služby plánujeme přemigrovat do konce ledna 2016. Při migraci dojde k přesunu veškerého nastavení, přesměrování tedy zůstane zachováno.

vlazy, 13.01.2016 14:20:13

Ještě by mne zajímalo jestli budete nějak informovat o datumu a čase hromadné migrace schránek které si vaši zákazníci sami nepřemigrovali a jak poznám, že schránku už mám přemigrovanou.

Daniel Dubravec, WEDOS, 21.01.2016 07:54:03

Dobrý den,

přesný čas migrace konkrétního webu nelze předem sdělit. Nemigrují se všechny schránky najednou, ale postupně se zmigruje každý den určitý počet schránek. Email přijde vždy až po dokončení migrace.

Re: Běžný uživatel pošty (aliasy a hesla)

vlazy, 26.01.2016 21:03:04

"Při migraci dojde k přesunu veškerého nastavení, přesměrování tedy zůstane zachováno."
Dnes byla moje schránka přemigrována. Přesměrování zůstalo zachované, tak jak jsem ho měl nastavené, ale veškeré nastavení bohužel přesunuté nebylo. Nedošlo k přesunutí aliasů, tak jak jsem je měl nastavené v nastavení e-mailů a v administraci webhostingu se celé toto nastavení pozměnilo bez možnosti nastavovat tam nyní aliasy. Aliasy je možné nyní nastavovat pouze v nastavení schránky. Možná, že jsem něco přehlédnul, ale nevím, že bych se o tom někde dočetl. Schránku od WEDOSu nepoužívám na nic důležitého a tak mi to nezpůsobilo žádné problémy.

V e-mailu s informaci o úspěšném dokončení migrace e-mailů píšete mj., že "Důrazně doporučujeme si přenastavit hesla ke všem přeneseným schránkám.". Znamená to snad to, že při migraci pravděpodobně mohlo dojít k úniku hesel neznámo kam a nebo pouze to co je asi dobře známe, že hesla k internetovým službám (nejen u WEDOSu) je dobré z bezpečnostních důvodů občas měnit? Co se stane pokud si někdo heslo nezmění? Hrozí nějaké vážné nebezpečí zneužití toho nezměněného hesla?

Roman Mondek, WEDOS, 30.01.2016 19:00:04

Dobrý den,

s konkrétním problémem nás prosím kontaktujte přes chat či kontaktní formulář, situaci prověříme.

K úniku hesel nedošlo, všechny operace probíhají interně na našich serverech. Změnu hesla doporučujeme kvůli zpřísnění politiky hesel, nově jsou vyžadovány speciální znaky a další podmínky hesla - u jednoduchých hesel docházelo stále častěji k jejich prolomení a tím vznikaly problémy nám i klientům.

vlazy, 31.01.2016 01:12:18

Chápu, že složitější hesla jsou bezpečnější, ale příliš nemám rád když je u hesel nastavené, že musí povinně obsahovat určité znaky, čísla a písmena. Takové hesla se hůř pamatují a k problémům může doházet spíše z důvodu zapomenutí takového hesla než kvůli jeho prolomení.

Nezvladnute

Ondřej Nový, 21.12.2015 14:12:56

Katastrofa. Ten super pruvodce snizi TTL na 20 sekund, ale jaksi zapomene provest aktualizaci vsech WEDOS DNS. To znamena, ze sice jak trubky cekate na vyprseni TTL, jenze pulka Wedos DNS serveru vraci puvodni zaznamy (s puvodnim TTL!). Pak se vam posta premigruje, prepne se DNS a svete div se - pulka DNS serveru porad vraci stare zaznamy. Tak si poslete testovaci email a ono to nefunguje.

Priklad:

jupiter:~ onovy$ dig poradna-kapka.cz MX @ns.wedos.cz
;; ANSWER SECTION:
poradna-kapka.cz. 1800 IN MX 1 wes1-mx1.wedos.net.
poradna-kapka.cz. 1800 IN MX 1 wes1-mx2.wedos.net.

jupiter:~ onovy$ dig poradna-kapka.cz MX @ns.wedos.eu
;; ANSWER SECTION:
poradna-kapka.cz. 20 IN MX 1 mx-64839.m39.wedos.net.

Takze realne mohl byt vypadek 20 sekund, ve skutecnosti az 1800. Na supportu reknou: Pockejte hodinu, vsak se nic nedeje, prijdete o hodinu firemni posty, zejo... A to vse v obdobi vanoc, cool.

Re: Nezvladnute

David Cigánek, WEDOS, 22.12.2015 12:30:59

Dobrý den,

naše DNS servery se nemusí vždy aktualizovat ve stejnou chvíli, nicméně maximální rozdíl času aktualizací mezi servery je přibližně 5 minut.

Ve Vašem případě došlo ke změně DNS záznamů na serveru ns.wedos cz v 14:03:26, na serveru ns.wedos.eu potom v 14:04:22 (na zbylých DNS serverech v 14:04:35 a 14:04:20).

K aktualizaci zóny Vaší domény na DNS serverech došlo 10 minut po dokončení migrace. Migrace Vaší domény trvala necelou minutu a půl, celkový výpadek tedy trval 11 a půl minuty + až 20 vteřin než se změny projevily na cachovacích DNS serverech.

Na výpadek při migraci e-mailů jsme Vás upozorňovali v e-mailu s výzvou k migraci, stejně tak v návodu zde ve znalostní bázi i v zákaznické administraci při spuštění migrace. Právě z tohoto důvodu jsme zákazníky vyzývali k tomu, aby si migraci provedli sami, v čase kdy jim tento výpadek způsobí co nejmenší potíže.

Re: Nezvladnute

Ondřej Nový, 22.12.2015 12:47:00

mozna jsem idiot, ale jak hledam tak hledam o tom ze dojde k 10 minut vypadku jaksi v KB nic neni. Dokonce ani slovo vypadek nikde neni. Ze ktere vety tedy mam pochopit, ze nejste schopni pockat na sync vasich DNS po snizeni TTL?

Ale ctu veci jako:
Migrace poštovních schránek (včetně všech dat a nastavení) probíhá plně automaticky a je zcela __bezproblémová__.

Mno nebudeme to dale rozebirat. Spravne reseni bylo na puvodnich postovnich serverech udelat bouncing na nove do okamziku nez uplne zmizi provoz z tech puvodnich. To jste neudelali a proto se nektere emaily logicky ztrati. Krome toho vracite permanent failure, misto temporary, takze odesilaci SMTP nemuze postu pozdrzet a poslat pozdeji.

Ve zbytku diskuze se mnou lide souhlasi. Tohle jste nezvladli.

IMAP a BlackBerry

Jiří Hnátek, 20.12.2015 19:25:10

Zdravím,

v BlackBerry OS10 musíte po migraci všechny poštovní účty odstranit a přidat znovu jako nové.
Udělal jsem jen editaci šifrování a portů, vše se tvářilo OK, ale maily nechodily......
Se stejným nastavením jako nový účet už je to OK a vše chodí.
Snad někomu ušetřím čas, mi trvalo tři hodiny, než jsem na to přišel.

Jinak u mne migrace zatím v pořádku.

JH

Migrace a spamové hadice, podprsenky a plašení komárů a myší

Milan Dočkal, 20.12.2015 01:33:07

Dobrý den,
po dlouhé úvaze jsem dnes migroval emaily, hlavně proto, že my bylo slibováno, že přestanou chodit spamy a ejhle, už je to tady!!!!
Podprsenky, hadice, komáři, myši ................. mám pokračovat????
Filtr, kde lze nastavit maximaně "větší než" je k ničemu!!! Je zajímavé, že seznam.cz tyto sr....CZky pozná a Váš antispam ne.
Krom toho nevidím původní složky Vyžádaná/Nevyžádaná.
Jsou free antispamy, kde se dá blokovat celá národní doména, nevím proč bych měl přijímat poštu třeba z Kokosových ostrovů!
Pokud nepůjde zablokovat celá národní doména a také rozsah spamových IP adres (např. 51.255.124.0 až 51.255.137.255), tak je antispam k ničemu. V původním jsem slavné IR modely dal tolikrát do složky "spam" a nové byly stále v doručené poště. A taky tam bylo blokování jednostlivých IP adres, což sice bylo k ničemu, alespoň nějaký náznak to byl! Jsem z tohu docela smutnej..........................

tlačítko Zahájit migraci - kde je?

Jiri Alman, 12.12.2015 13:58:07

Zdravim... Jsem v detailu webhostingu, ale nikde NEvidim to zazracne tlačítko "Zahájit migraci", ktera ma migraci spustit a vše udajne proběhne samo. Dekuji za odezvu, Jiri Alman.

Re: tlačítko Zahájit migraci - kde je?

Martin Gálik, WEDOS, 12.12.2015 14:43:39

Dobrý den,

pokud v detailu webhostingu tlačítko nemáte, tak zřejmě už webhosting je na novém mailserveru. Pokud si ale nejste jistý, kontaktujte nás na chatu a napište doménu, na kterou je webhosting objednaný.

S Pozdravem
Gálik Martin, WEDOS

SMTP v mobilu

Pavel Strnad, 12.12.2015 12:25:46

V Outlook 2013 všechno běhá v pohodě, ale v mobilu (Windows Phone 8.1) zkouším odesílání (SMTP) včetně SSL i bez SSL a obojí bez úspěchu. Porty tam nelze pro SMTP nastavovat. Ještě dopoledne jsem si v klidu maily vyřizoval na mobilu a teď to nejde.

Re: SMTP v mobilu

Roman Mondek, WEDOS, 14.12.2015 09:20:29

Dobrý den,

pokud vám připojení dříve fungovalo a nyní ne, mohlo dojít k nějaké změně na telefonu, která odesílání znemožnila. Např. jiný poskytovatel připojení s jiným nastavením portů. Lepší bude nás kontaktovat přes chat nebo kontaktní formulář s konkrétní chybovou hláškou.

Re: SMTP v mobilu

Pavel Strnad, 04.01.2016 11:01:31

Už se mi to podařilo rozběhat - ale úplnou náhodou a ani nechápu proč. Dnes jsem se zkusil přihlásit přes webmail - https://wmail.wedos.net/ , ale nešlo mi to. Napsalo to jen o chybě v přihlášení. V Outlook 2013 ale pořád vše fungovalo. Zkusil jsem v nastavení webhostingu znovu zadat stejné heslo a pak mi šlo už i přihlášení přes webmail a i z mobilu Windows Phone 8.1 (nezaškrtnul jsem SSL). Jako kdyby se něco někam předtím nepropsalo. Proč to ale v Outlook 2013 chodilo a jinde ne mi jasné není.

Testovací e-maily vyhodnoceny jako spam

Vladimír Cvajniga, 09.12.2015 01:51:37

Zdá se, že testovací e-maily:
1. Jsou doručovány duplicitně. (Budu ještě testovat, až mi začnou e-mailové účty fungovat; v tomto momentě se zdá, že je to nějaké rozkopané.)
2. V antispamovém programu Spamihilator 1.6.0.0 jsou vyhodnocovány jako spam s různými variantami, např.:
- Already classified as spam on the server ("X-Spam-Flag" starts with "YES"
- Many users received this mail
- NN users received this mail (přičemž NN je počet, třeba 10, 12, 17,18
Což může znamenat VELKÝ PROBLÉM, protože díky spamu může dojít k zabanování zabanování mých účtů na různých serverech!!! TOTO JE NUTNO OVĚŘIT A NEPRODLENĚ UDĚLAT POTŘEBNÁ OPATŘENÍ!!!

Re: Testovací e-maily vyhodnoceny jako spam

Vladimír Cvajniga, 09.12.2015 15:44:46

Stalo se přesně to, co jsem očekával!
MOJE E-MAILY PADAJÍ DO SPAMU!!!

Udělejte s tím něco!!!

David Cigánek, WEDOS, 09.12.2015 15:57:59

Dobrý den,

napište nám prosím na chat zákaznické podpory nebo pomocí kontaktního formuláře (http://client.wedos.com/contact/cform.html) a podrobněji nám popište Váš problém:

- o jakou službu se jedná
- jaké e-maily odesíláte
- jak a kam je odesíláte

Vladimír Cvajniga, 09.12.2015 19:10:01

Bohužel, ano nastavení SPF záznamů, se kterým jsem si nevěděl rady, ale nastavil mi je pracovník technické podpory, nepomohlo.
Zkrátka, vypadá to, že e-amilové účty k mé doméně jsou (minimálně) na dvou českých serverech zabanované.
Bylo by fajn, kdyby jste tuto situaci řešili na úrovni CZ.NIC(?), protože jsem do toho spadl nevinně, pouze migrací e-mailu a přenastavením e-mailových účtů v OE 2007. Obávám se,že pokud jsem někde na černé listině v ČR, zanedlohu budu v celém světě...

Vladimír Cvajniga, 13.12.2015 01:48:08

Odesílání z domény seznam.cz už funguje, funguje i yahoo.ca, přetrvávají problémy s volny.cz.

Daniel Dubravec, WEDOS, 13.12.2015 09:31:48

Dobrý den,

kontaktujte nás prosím na podpoře s podrobnostmi. Dle podobného popisu zde nemůžeme celou situaci vyřešit.

duplicitní emaily

Libor Hamouz, 08.12.2015 11:54:51

Také myslím, že to zde již zaznělo a jistě se to bude týkat velkého množství klientů a to stažení duplicitních emailů - nemyslíte, že by bylo dobré pro ně udělat nějaký návod jak tomu předejít? A samozřejmě je na to také vůbec předem upozornit, že se může stát?

Resp. mne celý průvodce a návod přijde velmi špatně udělán a dovedu si ho představit zpracovaný o dost lépe, navíc pokud převod je plošný pro všechny.

To je jen část co vaše klienty může potkat při převodu.

Já se s tím nějak poperu, zařídím to i za své klienty, až si sám vše odzkouším, ale pardon - pro běžné lidi je to velmi špatně zpracováno.

Re: duplicitní emaily

David Cigánek, WEDOS, 09.12.2015 17:15:38

Dobrý den,

děkujeme za upozornění, článek vylepšíme.

V tuto chvíli jsme již přidali upozornění na problém s duplicitními e-maily a jeho řešení.

stará stránka

Libor Hamouz, 08.12.2015 09:16:29

Dobrý den, nemohu přijít jak se dostat do staré stránky pro kontrolu nastavení původních filtrů - podle návodu "Do starých schránek se dostanete na adrese původního serveru pomocí webmailového rozhraní (we??-webmail.wedos.net/webmail)" nějak nevím co doplnit, co má být za "we",
vidím starý přístup co byl webmail-XXXXX.mXX.wedos.net/webmail, prostě se na starý Ice nedostanu. Díky za radu.

Re: stará stránka

Konstantin Dvorakovsky(WEDOS), 09.12.2015 13:34:05

Dobrý den,

kontaktujte prosím podporu na chatu, záleží to na tom z jakého serveru jste byl přemigrován.

Google Apps

Filip Číhal, 08.12.2015 08:43:27

Dobrý den,
chci se zeptat, když mám maily na doméně nyní nastavené na Google Apps, budu muset něco upravovat? Jestli to dobře chápu, tak to v administraci Wedos jen odklikám a nastavení na Google Apps tam zůstane a vše bude fungovat a nemusím se o nic starat. Je to tak? Díky za info, jsem v tomhle amatér :).

Re: Google Apps

Jan Vendl, WEDOS, 08.12.2015 09:08:12

Dobrý den,

pokud máte maily nastavené na Google Apps, pak využíváte jejich servery a migrace se Vás v tom případě netýká. Pokud ale na tlačítko migrace kliknete a doména je vedena u nás, dojde k přepsání DNS MX záznamů na naše a nadále již nebude možné využívat Google Apps. Pokud tedy stále chcete Google Apps pro maily využívat, na toto tlačítko neklikejte.

Filip Číhal, 08.12.2015 09:17:54

Dobrý den, ok, díky moc za odpověď. V mailu od Vás bylo, že to v lednu uděláte stejně automaticky, tak předpokládám, že mi ty MX záznamy potom automaticky nepřepíšete, když to mám nastavené na GA. Díky.

Ondřej Špalek, 08.12.2015 11:01:01

Také my to není zcela jasné. Pokud využívám mail na Office 365, je nutné provést migraci, případně nějaké změny nastavení?

Ondřej Špalek, 08.12.2015 11:01:43

*mi (omlouvám se za překlep).

David Cigánek, WEDOS, 08.12.2015 15:18:15

Dobrý den,

pokud naše poštovní servery nevyužíváte, migraci můžete ignorovat. Nakonec sice bude z naší strany provedena, jelikož ale naše e-maily nepoužíváte, nijak se Vás to nedotkne.

MX záznamy se mění jen pokud je to relevantní, tedy pouze v případě že směřují k nám.

Libor Hamouz, 08.12.2015 11:45:53

Myslím, že poskytujete velmi zmatené informace a je poměrně obtížné se v nich orientovat, v několika návodech protichůdné informace.
Viz váš návod: "MX záznamy které směřují jinam zůstanou zachovány,.."
a tady říkáte neklikejte? Myslím, že v to máte zmatek.
Na základě návodu jsem klik u domény co mám na gaps a tváří se, že to jede stále správně. Co tedy platí?
Stejně tak nastavení SMTP: v emailu přijde jen část, v návodu k outloku máte port 465, který v emailu po převedení chybí. .... :-(

Jan Vendl, WEDOS, 08.12.2015 11:52:04

Dobrý den,
omlouvám se za chybu: Tedy pokud DNS MX záznamy odkazují jinam než na naše služby, pak se migrací nepřepíší.

Pište ty návody prosím pro lidi

Libor Doležel, 08.12.2015 08:17:43

Z původního návodu nejde jednoduchým postupem udělat migraci. Nejsem ajťák ale už o programech něco vím, přesto podle Vašeho návodu jsem to nenašel jen díky diskuzi a jak vidím, tak s těmi popisy návodů mají i ostatní potíže. Už dávno bych tam přešel, ale návod byl natolik složitý, že jsem to prostě vzdal.

Re: Pište ty návody prosím pro lidi

Konstantin Dvorakovsky(WEDOS), 08.12.2015 09:15:24

Dobrý den,

jaký návod máte na mysli a co přesně chcete migrovat? Možná by bylo lepší kdyby jste napsal na chat podpory.

Nic moc pánové...

Jakub Schlieder, 07.12.2015 22:48:06

Proč jste zrušili přihlašování skrze webmail.doména.cz ?

Migrace byla rychlá, ale to ostatní už bylo horší, dvoudenní kolaps než se vše nastavilo a mohli jsme 100% fungovat. S Outlookem stejné problémy jako píšou kolegové dole a prostě katastrofa. A to máme jen pár emailů :-/, tohle bych nechtěl řešit u velké firmy co jich má stovky.

migrace

Dagmar Mertová, 01.12.2015 20:18:50

Dobry den, kde to najdu?
přihlášení do zákaznické administrace a zde v detailu webhostingu tlačítkem "Zahájit migraci"
Diky Mertova

Re: migrace

Petr Ambrož WEDOS, 01.12.2015 20:49:59

Dobrý den,
zahájit migraci máte možnost po přihlášení do zákaznického účtu zde https://client.wedos.com/home/
Po té co se přihlásíte, tak v záložce webhosting kliknete na daný webhosting (doména.tld) a tam máte tlačítko "Zahájit migraci"

Pokud již jsou schránky umístěné na novém mail serveru, zjistíte v detailu webhostingu v odstavci "adresy služeb", bude zde uvedeno "Webmail https://wmail.wedos.net/"

Velká nespokojenost

Rostislav Prokop, 26.11.2015 12:12:15

Musím tu otevřeně napsat, že jsem po migraci velmi nespokojen. Za prvé. Využíval jsem odesílání zpráv z profilů, identit. Mám prostě několik domén. Došlou poštu na jednotlivé domény jsem měl přesměrovanou do jedné poštovní schránky. Když přišel e-mail na konkrétní doménu, mohl jsem poslat e-mail i z této domény. To již nefunguje a technická podpora mi stroze sdělila, že nový mailserver již toto nepodporuje. Takže vám velmi děkuji. To znamená, že si ted musím ke každé doméně zaplatit i webový prostor. Další problém s novým poštovním serverem je to, že poštovní klient ve Windows 10, ale i ve Windows 10 Mobile velmi často hlásí chybu přístupu, musím několikrát denně potvrzovat a ukládat přístupové heslo. Na starém mailserveru bylo vše v naprostém pořádku. Již několik let jsem byl s Wedosem velmi spokojený, ale tento poslední krok mě tedy velmi nemile překvapil.

Re: Velká nespokojenost

Konstantin Dvorakovsky(WEDOS), 26.11.2015 12:29:24

Dobrý den,

nejspíš došlo k nějakému nedorozumění, odesílat maily z adresy aliasu(jiné domény) je možné dle tohoto návodu http://kb.wedos.com/a/310/odesilani-posty-z-aliasu-z-weboveho-rozhrani.html. Je nutné pouze přistoupit k novému mail serveru přes adresu https://wmail.wedos.net/

Nejste jediný kdo hlásí problémy s Windows 10, je možné že je to nějaký problém toto OS resp. firewallu. Zkuste jiný mail klient, jiný PC nebo OS, většina uživatelů jsou spokojené po migraci a vše jim funguje jak má. V případě problému s připojením do schránky určitě nás kontaktujte na chatu podpory.

Rostislav Prokop, 26.11.2015 13:11:03

Děkuji za odpověď. Možná došlo k nedorozumění, ovšem situace je taková, že to prostě nefunguje. A to nejenom jiná doména...ani z e-mailové adresy z vlastní domény mail odeslat nelze. Vaše webové rozhraní https://wmail.wedos.net vyhodí tuto chybovou hlášku: Chyba SMTP (553): Nelze přidat příjemce "exit62@atlas.cz" (5.7.1 <info@autobazartube.cz>: Sender address rejected: not owned by user admin@autobazartube.cz)

Dále píšete o možnosti alisů. Ano, ovšem je možno použít pouze jeden alias, ostatní jsou již zpoplatněné a to prakticky za vyšší cenu než by byl samotný wwebhosting. A nakonec Windows 10. Myslím si, že přizpůsobit se operačnímu systému je spíše práce pro vás a ne, aby se OS přizpůsoboval vám. Nemyslím to samozřejmě zle, ale prostě z mého laického pohledu, do migrace e-mailu vše fungovalo na sto procent a nikdy za několik let co "jsem" u vaší společnosti, jsem neměl problém a to napříč různými OS a různými klienty. A opět z mého laického pohledu, jsem nyní nucen platit si měsíčně aliasy a jak na notebooku, tak i v mobilu si nainstalovat jiné poštovní klienty. A promiňte, to mi prostě správné nepřipadá.

Konstantin Dvorakovsky(WEDOS), 26.11.2015 13:27:50

Dobrý den,

problém je v tom že schránku info@autobazartube.cz ze které se snažíte poslat mail u nás nemáte vytvořenou ani jako alias jiné schránky, prostě neexistuje. A pokud např. Windows 10 vydá nový OS s firewallem který blokuje komunikaci na potřebných portéch tak to nemáme možnost nijak ovlivnit.

Rostislav Prokop, 26.11.2015 13:39:00

Ale tak mi prosím vysvětlete, proč to celou dobu až do migrace fungovalo. Řeknu to samozřejmě laicky, ale pokud mi někdo poslal e-mail na neexistující schránku, tak díky doménovému koši se mi objevila samozřejmě v poště. Já jsem však mohl přímo z tohoto neexistujícího jména i odpovědět. Prostě to fungovalo. Vybral jsem na vašem web rozhraní identitu a e-mail šel odeslat, stejně tak jsem mohl i jinou identiu přidat a fungovalo to taktéž.

David Cigánek, WEDOS, 26.11.2015 15:32:28

Dobrý den,

standardně je možné odesílat pouze z adresy, která náleží ke schránce. Jedná se o bezpečnostní opatření, aby nebylo možné z našeho serveru odesílat pod cizí identitou.

Pokud chcete odesílat z libovolné adresy v rámci služby (tedy z jakékoliv adresy na hlavní doméně nebo aliasu webhostingu), je to možné u konkrétní schránky nastavit. Tato možnost zatím není oficiální nasazena, na vyžádání to však lze aktivovat již nyní. Napište nám tedy prosím pomocí kontaktního formuláře nebo chatu o jakou schránku se jedná a odesílání z libovolné adresy povolíme.

Nelze však odesílat z adresy, která nenáleží k dané službě.

:-/

Jiří Částka, 23.11.2015 18:11:44

To se Vám zase povedl mistrovský kousek ... po migraci mailů jsem zjistil až asi po týdnu, že se mi do Gmailu pošta z této schránky vůbec nestahuje, protože bylo nutné (pravděpodobně) změnit port. Je fajn, že po migraci posíláte mail s informacema, ale právě na ten migrovaný mail, takže pokud se vyskytne nějaký takový problém, tak se k mailu nedostanete jinak, než přes webmail. Tohle se fakt moc nepovedlo, když vidím i ty ostatní komentáře zde... :-/

Re: :-/

Daniel Dubravec, WEDOS, 23.11.2015 18:30:17

Dobrý den,

v tomto případě vám doporučujeme, abyste u webhostingu nikdy nenastavoval email, který na daném webhostingu funguje. Poté při nezaplacení, napadení schránek nebo porušení podmínek, kdy musíme schránky vypnout o tom nikdy nebudete mít informaci.

Nastavení toho emailu tak, jak máte aktuálně je velmi nevhodné a změnou na jiný email se můžete vyhnout podobným problémům.

Správa schránek po migraci

Zdeněk Stehlík, 22.11.2015 10:36:55

Po migraci na nový server už nefunguje administrační rozhraní https://icewarp.wedos.net/admin/login.html, sice se zobrazí login screen, ale nelze se přihlásit. Stejné je to přes centrální administraci hostingu https://client.wedos.com, i tam jsou staré ikonyna icewarp a roundcube. Nenašel jsem nikde, jak provádí centrální správa mailboxů pomocí účtu admin@<mojedomena.xx>. Přes https://wmail.wedos.net po přihlášení vidím jen mailbox admina, nikoliv správu ostatních uživatelů v doménovém koši.
Ví někdo, jak na to ?

Re: Správa schránek po migraci

Roman Mondek, WEDOS, 22.11.2015 13:42:51

Dobrý den,

správu schránek lze provádět stále stejným způsobem podle tohoto návodu:
http://kb.wedos.com/emaily/administrace-schranek.html

Po migraci na nový mailserver používejte výhradně webmail https://wmail.wedos.net/, starý IceWarp webmail již pro Vás nebude funkční a v nejbližších měsících budou původní mailservery definitivně odstaveny.

V případě, že by problémy s přihlášením po pročtení návodu přetrvávaly, kontaktujte nás přes chat a s nastavením Vám pomůžeme.

Bez problému

Miroslav Kroupa, 18.11.2015 17:42:01

Přechod proběhl naprosto bez problémů. Já používám Thunderbird, další 3 uživatelé webové rozhraní.

NEDOPORUČUJI

Ondřej Pilný, 09.11.2015 16:56:53

Rozhodně nedoporučuji migraci na nový mailserver! Půl dne nemožnost přihlásit se do mailů, maily ze schránek promíchány s jinými schránkami, nelze používat SMTP pro účty z jiných domén. To už byly příjemnější hodinové výpadky na starém mailserveru.

DKIM

Jan Švejdík, 05.11.2015 18:16:24

Dobrý den,

funguje na nových mailserverech DKIM ?

díky

Re: DKIM

Luděk Janča, Wedos, 05.11.2015 20:30:09

Dobrý den,

DKIM máme prozatím pouze na webserverech.

Jan Švejdík, 07.11.2015 20:46:53

Jsou plánovány nějaké změny v tomto směru ?
Na diskusi k jinému tématu bylo naznačeno, že u nových mailserverů podpora DKIM bude ...

díky za info

David Cigánek, WEDOS, 07.11.2015 22:08:15

Dobrý den,

podporu podepisování odchozích e-mailů pomocí DKIM u nového mailserveru plánujeme (prozatím se podepisují jen e-maily odesílané z webhotingových serverů pomocí funkce mail()). Termín nasazení prozatím stanoven není, předpokládáme ale že nejpozději začátkem roku 2016 DKIM nasadíme,

SMTP

Radovan Pokorný, 05.11.2015 06:27:36

Zdravím,
ve firmě jsem nucen používat starší program, který ještě nepočítal
v nastavení s kodováním smtp. Nejde nastevení nějak obejít? Je tam jen adresa smtp serveru a číslo portu.

Re: SMTP

Martin Dušek, WEDOS, 05.11.2015 06:40:20

Dobrý den,

během připojení musíte být vždy autentizován včetně SMTP. Připojení musí být vždy šifrováno.

Možné kombinace nastavení pro SMTP naleznete zde: http://kb.wedos.com/cs/emaily/mozilla-thunderbird.html

nepříjemná chyba - znovunačtení všech e-mailů v Outlooku

Robert Starosta, 02.11.2015 14:24:32

Po migraci se mi bohužel načetly podruhé všechny (tisíc!) e-mailů. Mám nastaveno, že e-maily po synchronizaci V Outlooku zůstávají na serveru, ale bohužel po migraci se zrušil příznak o tom, že již byly staženy. Outlook 2007. Pakárna!!

Re: nepříjemná chyba - znovunačtení všech e-mailů v Outlooku

Luděk Janča, Wedos, 02.11.2015 14:31:05

Dobrý den,

při migraci bohužel není možné zachovat ID mailů. Proto přes protokol POP3 dojde k opětovnému stažení.

Leona Frolichová, 09.11.2015 11:32:29

To je ale podstatná chyba, kterou zatěžujete uživatele! V praxi to znamená, že nyní musím vymazávat stovky duplicitních e-mailů...

Zdenek Novak, 25.11.2015 11:14:12

Dobrý den, myslím že se to dá nastavit nově vytvořeným pravidlem na maily od do. Funguje to vlastně jako filtr a nově načtené staré maily můžete rovnou automaticky mazat v intervalu dní od do. Prosím zkuste to nejdřív na kratším intervalu, já osobně mám pouze serverhosting, nevím jestli mám migraci řešit nebo ne :-) Ale jak znám kolegy z IT, jsem v klidu a čekám jak se to tak za měsíc vybarví, o Vánocích bude dost volna....

Migrace - přesměrování

Radek Slavíček, 22.10.2015 19:01:27

Dobrý den,

nejsem IT technik ani člověk co vytváří web, proto prosím o polopatické vysvětlení. Chtěl bych se zeptat, zda po migraci mailů zůstanou všechny jejich funkce zachovány a to především přesměrování mailů hesla atd? Samotný návod bohužel příliš nechápu.

Předem děkuji za odpověď
S pozdravem

Re: Migrace - přesměrování

Zdeněk Malinka, 22.10.2015 19:43:34

Dobrý den,

ano, po migraci zůstane nastavení schránek zachováno. Jediné, co je potřeba upravit jsou filtry, pokud máte nějaké nastavené a nastavení klienta.

S přáním hezkého dne,

Martin Gálik

Problémy na Mac v aplikaci Mail

Ladislav Prokop, 21.10.2015 20:28:15

Dobrý den,
provedl jsem migraci na nové mail servery. Řeším již nyní velké problémy s nastavením aplikace Mail v Mac a vůbec nefungujícími emaily v této standardní aplikaci.

Re: Problémy na Mac v aplikaci Mail

Luděk Janča, Wedos, 21.10.2015 20:38:07

Dobrý den,

je nutné dodržet správné nastavení. Tabulky možného nastavené naleznete v tomto článku:

Vždy musíte být autentizován včetně SMTP serverů. Heslo se používá v nešifrované podobě. Připojení však musí být vždy šifrováno.

Doménový koš

Matej Michlík, 21.10.2015 12:57:14

Dejte si pozor, doménový koš se migrací deaktivuje! I moje migrace nebyla bez problému, ale cca. za tři hodiny byla vyřešena (včera před půlnocí) - nicméně žádost na operátora, kterou i potvrdil, o to, aby mě technici kontaktovali, zůstala nevyslyšena.

Re: Doménový koš

David Cigánek, WEDOS, 21.10.2015 13:58:44

Dobrý den,

doménový koš u Všeho webhostingu nebyl přenesen, neboť u nového mailserveru lze jako doménový koš použít pouze lokální schránku (a v té případně nastavit přesměrování na vzdálenou schránku). Informaci o této skutečnosti přidáme do návodů.

O dokončení migrace jsme Vás informovali ihned po jejím dokončení na adresu uvedenou ve fakturačních údajích služby.

Po migraci nejdou maily

Cyril, 19.10.2015 17:36:55

Vašemu návodu a vysvětlení s plain a login fakt nerozumim, napište prosim jak postupovat (MAC, Lion, Apple Mail) Díky.

Re: Po migraci nejdou maily

Gálik Martin, WEDOS, 20.10.2015 04:51:39

Otestujte si odesílání/příjem zpráv zde https://wmail.wedos.net/ ?

Jestli-že Vám vše funguje na webmailu, tak pravděpodobně je chyba v nastavení klienta.

Ověřte si nastavení emailového klienta dle návodu zde (Na stavení ve většině klientů včetně Mac je stejné) :

Zkuste si nastavit také kombinace těchto portů a zabezpečení
SMTP Porty: 465 (SSL/TLS), 587 (STARTTLS), 25 (STARTTLS)
IMAP Porty: 993 (SSL/TLS), 143 (STARTTLS)
POP Porty: 995 (SSL/TLS), 110 (STARTTLS)

S přáním hezkého dne,

Martin Gálik

Re: Po migraci nejdou maily

Ladislav Prokop, 01.11.2015 16:16:32

Dobrý den,

na MAC jsem problém řešil asi týden jak s iStyle tak i s Apple podporou. Doporučuji Vám provést aktualizaci na nejnovější OS X či iOS. Toto se zdá, že zabírá.

Nedoporučuji přecházet

Lukáš Kosina, 19.10.2015 13:50:17

Upřímně nedoporučuji nikomu dobrovolně na nový server přecházet. Včera jsem z nerozvážnosti na nový server přešel a od té doby mi nefunguje ani jedna z poštovních schránek(v tuto chvíli je to již 25 hodin). Na zákaznické podpoře jsem se dozvěděl pouze to, že můj požadavek se vyřizuje a že termín neví.
Navíc ještě k tomu jsem se dozvěděl, že některé maily, které mi chodí jsou rovnou zahazovány novým serverem jako SPAM, takže o část nejspíše přijdu.
Takto si rozhodně dobře naplánovanou migraci nepředstavuji

Re: Nedoporučuji přecházet

David Cigánek, WEDOS, 19.10.2015 14:45:42

Dobrý den,

v době psaní Vašeho příspěvku již byly Vaše e-mailové schránky hodinu přemigrovány, o čemž jste byl informován e-mailem.

Při migraci Vašich schránek došlo k problému z důvodu chyby původního Icewarp serveru, na kterém existovala složka kterou však nebylo možno otevřít. Schránku tak nebylo možno bezpečně přenést se zaručením její konzistence. Tyto chyby se bohužel stávají a nelze je automatizovaně vyřešit bez rizika ztráty dat. Proto jsou řešeny ručně technikem. Snažíme se podobné situace řešit přednostně, ve Vašem případě však došlo ke zdržení a migrace byla dokončena až druhý den. Za toto se omlouváme.

V době mezi zahájením migrace a jejím dokončením se do schránek nedalo přihlásit ale e-maily byly přijímány a po dokončení operace byly do schránek doručeny.

Pokud máte nějaké problémy s doručováním pošty nebo máte podezření že Vám nějaké e-maily chybí, neváhejte se na nás obrátit pomocí kontaktního formuláře:

https://client.wedos.com/contact/cform.html

Na novém poštovním serveru je v tuto chvíli přes 8.5 tisíce aktivních služeb (přes 20 tisíc schránek) a k žádnému závažnějšímu problému s jeho fungováním nikdy nedošlo.

maily

Tomáš Handlíř, 13.10.2015 03:58:37

Dobrý den,
kdy hodláte opravit obrázky s nastavením e-mailů pro Outlook?
Už delší dobu mi nefungují maily tím pádem ani na mobilním telefonu a potřebuji to řešit. Je problém upnout obrázky? Nebo si mám zavolat na zákaznickou linku a nějaká paní mi bude říkat co mám zadávat do nastavení?
Předem teda děkuji, ale o službách jsem měl lepší mínění.

Re: maily

Roman Mondek, WEDOS, 13.10.2015 04:20:48

Dobrý den,

po telefonu zákaznickou podporu neposkytujeme.

Pokud máte problém s nastavením, kontaktujte nás přes chat a operátor se vám pokusí pomoci.

Re: maily

David Cigánek, WEDOS, 13.10.2015 17:12:52

Dobrý den,

návod pro Outlook již byl aktualizován a obsahuje správné obrázky pro nastavení poštovního klienta.

V poštovní aplikaci v telefonu zadejte stejné údaje jako pro Outlook a pokud by se Vám i přesto nepodařilo spojení nastavit, obraťte se na naši zákaznickou podporu, nejlépe na chatu.

Roundcube

Karel, 12.10.2015 13:26:03

Dobry den,
bude v novem webovem rozhrani mailboxu moznost nastaveni auto responderu? Diky.

KK

Re: Roundcube

Martin Dušek, WEDOS, 12.10.2015 14:17:36

Dobrý den,

automatickou odpověď můžete v RoundCube nastavit dle tohoto návodu: http://kb.wedos.com/emaily/pravidla-filtry.html

Outlook 2013

Tomáš Handlíř, 07.10.2015 09:26:08

Dobrý den,
návod jsem sice přečetl, ane praktický nevím co mám nastavit jinak, protože v návodu píšete, že veškeré nastavení imap, smtp nemáme měnit. Bohužel mi nefunguje mail jak v aplikaci outlook, tak ani na mobilním telefonu. Můžete mi prosím poradit?
Předem velice děkuji a přeji hezký den.

Re: Outlook 2013

Konstantin Dvorakovsky(WEDOS), 07.10.2015 09:57:01

Dobrý den,

nastavte si porty a zabezpečení dle tabulek pro thunderbird http://kb.wedos.com/emaily/mozilla-thunderbird.html

V návodu pro outlook nejsou úplně aktuální obrázky a jsou na nich chybné údaje pro nastavení. Pokusíme se vypracovat nový návod(obrázky) pro outlook v nejbližší době.

migrace

Pavel Eisenhammer, 01.10.2015 07:39:29

Dobrý den,

to si snad děláte srandu, zkusil jsem na jednom z hostingu u Vás provést migraci a varuji všechny, nedělejte to, dokud to nebudou mít vychytané. Už dva dny řeším, proč to nefunguje. Imap na mobilu fungoval až za den, přitom jsem přístupy neměnil, ale v outlooku nejde prostě nastavit, heslo změněno, ale prostě nic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

David Cigánek, WEDOS, 01.10.2015 09:33:40

Dobrý den,

na nový poštovní server je nutné se připojovat šifrovaně. Pokud jste se na starý server připojoval jinak, je nutné to změnit, jak vám ostatně poradila naše podpora, čímž byl problém vyřešen.

Tato informace je uvedena v naší znalostní bázi, v informacích o migraci v klientské administraci kde se migrace zahajuje a zdůrazňujeme ji v e-mailu, který je vám po dokončení migrace zaslán.

Je ale pravda že v některých návodech nám zůstaly staré obrázky a návod pro Outlook 2010 neobsahuje postup pro POP3. Toto v nejbližší době doplníme.

Po měsíci ostrého provozu a migrací je na novém poštovním serveru přes 9 tisíc aktivních schránek a dosud jsme nezaznamenali žádný významnější problém.

Pavel Eisenhammer, 01.10.2015 15:02:27

Dobrý den,

zažil jsem hodně přechodů na jiné poštovní servery, ale tohle byla naprosto amatérská práce. Většinou to probíhá tak, že si toho klient nevšimne. Vy nutíte klienta změnit heslo, nastavit šifrovaný přenos, porty atd.!!! Na jednom hostingu to můžeš být xx mailu a klienti je používají v mobilech, tabletech, PC...

To není profesionální...

David Cigánek, WEDOS, 01.10.2015 15:49:49

Dobrý den,

ano, jsou to komplikace ale stojíme si za tím, že používat nešifrované spojení pro přenos pošty v dnešní době skutečně není dobrý nápad.

Změna hesla nutná není, jen ji důrazně doporučujeme. Rádi bychom tak minimalizovali šanci zneužití schránek pro rozesílání nevyžádané pošty, což řešíme mnohokrát denně právě kvůli velice slabým heslům u velkého množství schránek. Změna hesla je možná po přihlášení v Roundcube, mohou ji tedy snadno provést majitelé schránek.

Pavel Eisenhammer, 13.10.2015 17:01:27

Dobrý den,

tak vidím, že nejsem sám, kdo s tím mám problém. Nemůžete přeci klienty nutit, aby si změnili šifrované připojení, že si za tím stojíte. Tuto informaci pak dáte až v zaslaném mailu (na mail, který migruje) a máte ještě špatné informační obrázky.... To není profesionální.

David Cigánek, WEDOS, 13.10.2015 17:22:08

Dobrý den,

v nejbližší době umožníme přihlašování do e-mailů i nezabezpečeně. Naším cílem bylo zvýšit bezpečnost našich zákazníků.

Instrukce ke správnému nastavení poštovních klientů včetně upozornění na nutnost šifrovaného připojení je uvedena v článku o migraci zde ve znalostní bázi, v návodu pro nastavení poštovních klientů, v instrukcích přímo ve formuláři provedení migrace v klientské administraci a nakonec je zaslána i na kontaktní e-mail u služby, která byla migrována (a ano, posíláme instrukce přímo i do všech migrovaných schránek).

V návodu pro Outlook nám nedopatřením zůstal jeden screenshot s nezabezpečeným připojením, mimo to ale návod uváděl správné instrukce. Za chybu v obrázku se omlouváme, již byl nahrazen.

Zdeněk Stehlík, 22.11.2015 10:48:51

Proč tedy zasíláte uvítací mail po migraci s následujícím textem, když pak uživatelé musí u každého maiboxu cestou pokusů a omylů zjišťovat, že porty 143, 110 a 25 nefungují ? Tedy pokud jsou takové experimenty vůbec schopni udělat.
----
Připojení pro příjem pošty protokolem IMAP:
server: imap-9532.m32.wedos.net
šifrované spojení STARTTLS: port 143, nebo šifrované spojení SSL/TLS: port 993
přenos hesla: PLAIN nebo LOGIN

Připojení pro příjem pošty protokolem POP3:
server: pop-9532.m32.wedos.net
šifrované spojení STARTTLS: port 110, nebo šifrované spojení SSL/TLS: port 995

Připojení pro odesílání pošty (SMTP):
server: smtp-9532.m32.wedos.net
šifrované spojení STARTTLS: port 25 nebo port 587

To se musí měnit heslo?

Radek, 29.09.2015 01:16:04

To se musí měnit heslo?

adresa webmailu

JIRI ŽUJIČ, 28.09.2015 17:37:13

Dobry den,

jak vyresit aby se po migraci vratila adresa webmailu do smysluplneho formatu - webmail.domena.cz

JIRI ZUJIC

Re: adresa webmailu

Roman Mondek, WEDOS, 28.09.2015 17:40:22

Dobrý den,

můžete si na subdoméně nastavit přesměrování např. pomocí příkladu 7 v tomto článku:
http://kb.wedos.com/htaccess/mod-rewrite.html

Přímo přes DNS domény to bohužel již možné není.

JIRI ŽUJIČ, 28.09.2015 17:49:52

takze jinymi slovy vlozim do .httacc toto?

RewriteEngine on
RewriteRule https://wmail.wedos.net webmail.domena.cz [R]

JIRI ŽUJIČ, 28.09.2015 17:56:55

tedy obracene

RewriteEngine on
RewriteRule webmail.domena.cz https://wmail.wedos.net [R]

JIRI ŽUJIČ, 28.09.2015 17:59:44

ale stejne nefunguje...

Martin Dušek, WEDOS, 28.09.2015 18:42:51

Dobrý den,

možností by bylo vytvoření subdomény (http://kb.wedos.com/webhosting/subdomeny.html) ve které byste si vytvořil jednoduchý index a v něm přesměrování pomocí HTML tagu.

JIRI ŽUJIČ, 28.09.2015 18:53:35

Mate prilis mnoho informaci na jednoduchou odpoved. Nemuzete prosim udelat presny manual? Predpokladam to nebude jen muj problem, ale vice zakazniku, kterym jste Vasi upravou vzali moznost jit na email odkudkoliv z webmailu. A nechci se pripojovat pres wedos, ale svou adresu, za kterou si platim, tedy webmail.mojedomena.cz

Roman Mondek, WEDOS, 29.09.2015 06:09:22

Dobrý den,

možností je více např. také podle tohoto návodu:
http://www.jakpsatweb.cz/presmerovani.html

Toto přesměrování si může každý nastavit podle své potřeby.
Pro příklad můžete použít HTML hlavičku v index souboru:

<html>
<head>
<meta http-equiv="refresh" content="0;url=https://wmail.wedos.net">
</head>
</html>

JIRI ZUJIC, 30.09.2015 20:11:39

ano to jsem udelal, ale stale nic, potrebuji to obratem vyresit.

JIRI ZUJIC, 07.10.2015 09:34:59

ANO MAM TAKTO NASTAVENO, ADRESAR VYTVOREN INDEX.HTML DLE RADY NASTAVEN A STALE NECHODI PROC!

pošta

sonia ritzková, 25.09.2015 10:53:29

Vše proběhlo o.k. maily jsou na novém rozhraní, ale za tu necelou hodinu, co se snažím s poštou pracovat, musím konstatovat, že je to děs. Pomalu se otvírají zprávy, načítají se třeba i několik minut a přitom příloha má třeba jen 7kb. Na to fakt nemám nervy a to mi těch zpráv dnes přišlo jen asi 10. Pokud to nebude lepší, budu se muset přesunout jinam.

Re: pošta

David Cigánek, WEDOS, 25.09.2015 12:42:41

Dobrý den,

napište nám prosím pomocí kontaktního formuláře nebo online chatu na naši zákaznickou podporu, prověříme kde by mohla být chyba.

Katastrofa

Raidm Krpata, 23.09.2015 08:21:00

Vcera vecer jsem pozadal o prechod na novy mail server a dnes rano to dopadlo tak, ze posta @netvoice.cz prestala fungovat. KATASTROFA!!!

Odesilateli to dopadlo vzdy takto:

Delivery to the following recipient failed permanently:

xxxxx@netvoice.cz

Technical details of permanent failure:
Google tried to deliver your message, but it was rejected by the server for the recipient domain netvoice.cz by we3-mx.wedos.net. [46.28.105.89].

The error that the other server returned was:
550 5.7.1 <xxxxx@netvoice.cz>... we do not relay <xxxxx@gmail.com>

Re: Katastrofa

Konstantin Dvorakovsky(WEDOS), 23.09.2015 08:34:50

Dobrý den,

problém je v tom že vy máte doménu u jiného registrátora který vám spravuje DNS záznamy, nemohli jsme vám tedy změnit MX záznam u nás, musíte kontaktovat registrátora domény a požádat o změnu MX záznamů na nové hodnoty:

wes1-mx1.wedos.net
wes1-mx2.wedos.net

Re: Katastrofa

Raidm Krpata, 23.09.2015 13:05:40

Dekuji jiz to funguje.

Termínový plán z Vaší strany není znám

Petr Koval, 22.09.2015 20:39:13

Dobrý den,

Otázka:
1/ kolik zabere přesun času
minuty, hodiny, atd...

2/ pokud bude proveden v druhé části, tj. automaticky pomocí tlačítka - sdělujete , že nezajistíte termín atd. viz bod 1.

3/ Pokud mám 30 a více emailových adres - musím měnit všechno a i nastavení ?
Pokud ano, pro mě velká komplikace... a - ...

Děkuji a přeji klidný den, Koval P.

Re: Termínový plán z Vaší strany není znám

Daniel Dubravec, WEDOS, 23.09.2015 08:21:45

Dobrý den,

kolik zabere přesun času nemůžeme jakkoliv garantovat. Závisí to na počtu emailů a jejich velikosti. Je ale možné domluvit migraci například na 22. hodinu večer, aby vás dočasná nedostupnost schránek při migraci neomezovala.

U všech převedených schránek je potřeba změnit pouze heslo. Nastavení IMAP, POP3 a SMTP zůstává stejné. Jen Jen doporučujeme ještě prověřit, jak máte u schránek nastavené zabezpečení.

Josef Lípa, 26.09.2015 22:36:10

Tak je potřeba měnit heslo, nebo ne?
V zákaznické části píšete:
"Po úspěšně provedené migraci nebude nutné měnit heslo ke schránkám nebo adresy mailových serverů. Změnu hesla však důrazně doporučujeme provést."

Jak píše můj předřečník, vysvětlovat desítkám lidí, že jin nejde se přihlásit, až si změní heslo...je dot "obtížné".

Gálik Martin, WEDOS, 26.09.2015 23:33:34

Dobrý den,

byl provede release a aktuální jsou nyní informace v zákaznické administraci. Hesla již není nutné po migraci měnit, ale doporučujeme to.

S pozdravem
Gálik Martin, WEDOS

Prověření u schránek: Termínový plán z Vaší strany není znám

Petr Koval, 28.09.2015 07:07:02

Dobrý den,
Reaguji na přesun a prověření emalových schránek - nastavení zabezpečení ?

A když to prověřím, tak co s tím ? Mám nastaveno dle Vašeho sdělení .. Nebylo by dobré, jaké teda má být nastavení, spíše. Protože já to vše prověřím a mám brát to nastavení, které je zasíláno emailem při zřizování nebo jiné ? Jak to zjistím... Pošlete vzor .....

Děkuji.

Citace : Jen doporučujeme ještě prověřit, jak máte u schránek nastavené zabezpečení.
Napište, jaké to je a je to jasné hned...

Re: Prověření u schránek: Termínový plán z Vaší strany není znám

Roman Mondek, WEDOS, 28.09.2015 07:30:16

Dobrý den,

příliš Vašemu příspěvku nerozumím.

Potřebné nastavení je samozřejmě zasíláno e-mailem a dále jej najdete ve svém zákaznické administraci.

Pokud máte nějaký konkrétní problém, je potřeba jej řešit přes kontaktní formulář nebo chat.

Petr Koval, 28.09.2015 21:21:56

NEROZUMIME SI.

Píšete, že si mám prověřit nastavení zabezpečení ?
1/ PROC ? je přece nastaveno ?

2/ Problém nemám, pouze potřebuji informace nez provedu presuny !

David Cigánek, WEDOS, 28.09.2015 22:38:30

Dobrý den,

u nového poštovního systému došlo oproti starému řešení k úpravě některých možností pro přihlášení do schránky. Proto je nutné v poštovním klientu zkontrolovat, zda bude Vámi použité nastavení fungovat i po migraci. Přesný popis co a jak má být nastaveno je uvedeno v následujících návodech:

https://kb.wedos.com/emaily/mozilla-thunderbird.html
https://kb.wedos.com/emaily/outlook-2007-2010.html

Pokud máte vše nastaveno tak jak je popsáno v návodech, není potřeba nic měnit.

Migrace

Zuzana Komůrková, 22.09.2015 09:47:36

Dobrý den!
Neuvěřitelné! Jako naprostého laika mě i jen obtěžuje a unavujeme si přečíst šílený stránkový návod, co po mně vlastně chcete! Pokud máte nějaké technické problémy, které já jako běžný uživatel necítím, nebo chcete něco vylepšit, OK, ale proč se tím mám zabývat já?
Nutnost souhlasu chápu, ale ta ostatní technická stránka věci mě nezajímá a obtěžuje!
Zuzana Komůrková

Re: Migrace

Daniel Dubravec, WEDOS, 22.09.2015 11:37:09

Dobrý den,

nový mailserver funguje na zcela jiném řešení a tak je potřeba znát nastavení zabezpečení a veškeré informace spojené s přechodem, aby nedošlo k problémům u vámi používaného emailového klienta.

Pokud by vám něco z článku nebylo jasné, tak můžete kdykoliv kontaktovat podporu, která je online nonstop.

prd, 07.02.2016 12:13:27

Tak ty kravo nelez k pocitaci.

vlazy, 07.02.2016 15:45:13

prd:
A ty pokud se neumíš slušně vyjadřovat nelez do diskuzi.

obsah schránek

Martin Podhola, 21.09.2015 16:30:49

Dobrý den, mám asi triviální dotaz, nicméně zůstane po migraci zachován obsah schránek?

Re: obsah schránek

Ondřej Jaroušek, 21.09.2015 16:48:55

Dobrý den,

ano, schránky budou přesunuty včetně svého obsahu.

Co mi migrace přinese?

Martin Bugner, 18.09.2015 13:36:53

Je hezké, že radíte "jak provést migraci", ale uniká mi smysl celé akce. Jestli jde o vylepšení a bezpečnostní zabezpečení, tak bych se moc neptal a nenechával to na uživatelích, či jejich správcích. Prostě přesuňte všechny mailové účty na nový server.

Osobně totiž fakt nevím, proč bych to měl dělat, když mi / zákazníkům vše funguje a toto je pro mne krok do neznáma :(

Re: Co mi migrace přinese?

Martin Dušek, WEDOS, 18.09.2015 14:02:25

Dobrý den,

na současném systému může ve špičkách docházet k nestabilitě a výpadkům.

V případě nového poštovního systému se toto podařilo eliminovat a k výpadkům již nedochází. Výsledkem je tedy vyšší dostupnost poskytované služby.

mailové schránky

Tomáš Snížek, 08.09.2015 19:21:55

Dobrý den.
Pomohu si s novým poštovním systémem v možnosti filtrování spamu? Chodí toho neúnosně? Dále mě zajímá, zda mi nový systém umožní používat automatické odpovědi, případně nastavení odesílání info SMS s hlavičkou mailu, jako jsem běžně zvyklý u jiných schránek, které mám? Ve stávajícím rozhraní jsem na tuto možnost nepřišel.

Děkuji.
Tomáš Snížek

Re: mailové schránky

David Cigánek, WEDOS, 09.09.2015 13:53:32

Dobrý den,

filtrování spamu v novém poštovním řešení funguje dobře, zatím jsme u žádné schránky nezpozorovali problém s nedostatečnou filtrací. Antispam navíc budeme nadále vylepšovat.

Automatické odpovědi k dispozici jsou, odesílání SMS bohužel ne.

ANTISPAM

Ivo Žák, 04.11.2015 21:37:46

Informace a dotaz k antispamu na novém emailovém systému:

Po migraci na nový systém jsem zahlcen velkým množstvím SPAMu denně (cca 10 a více zpráv denně).
Adresy, ze kterých SPAM chodí mají podobný formát (jmeno-den-mesic-rok@domena.com). V novem systemu, nejsem schopen jednoduše přidat SPAMový email do SPAMu. Musim vytvaret vlastní filtry do kterých je nutno adresy pridavat ručne. Coz je při takovém množství SPAMU velmi casove narocne.

Dotaz zni: Bude ANTISPAM v novem emailovem systemu "posilen"? Pokud ne, bude zjednoduseno přidáváni SPAMu (tak jako v původním emailovém rozhrani ICEWARPU (které při přechodu na nový systém již není k dispozici)?

Děkuji

Re: ANTISPAM

Ondřej Vlk, WEDOS, 07.11.2015 17:37:42

Dobrý den,

zkontrolujte si, zda máte nastavený antispam filtr na hodnotu EXTENDED (zákaznická administrace -> webhosting -> detail konkrétního webhostingu -> nastavení emailů) a dále zda máte u každé schránky nastavené ukládání spamu do samostatné složky.

Pokud již máte emaily takto nastavené a stále Vám spam chodí, je možné si pro odfiltrování spamu vytvořit emailový filtr v rozhraní roundcube (http://kb.wedos.com/cs/emaily/pravidla-filtry.html)

Pro Vámi uvedený formát (jmeno-den-mesic-rok@domena.com) by filtr mohl vypadat následovně:
Pravidlo - odesílatel, odpovídá regulárnímu výrazu, [a-zA-Z0-9]+-[0-9]+-[0-9]+-[0-9]+@[a-zA-Z0-9]+\.(com|org|net|cz)
Akce: přesuň zprávu do, spam

Aliasy a forwarding

Lukáš M., 05.09.2015 17:52:49

Dobrý den,
proběhne přesun včetně nastavení aliasů a forwardingu u jednotlivých schránek?

LM

Re: Aliasy a forwarding

Daniel Dubravec, WEDOS, 05.09.2015 19:29:07

Dobrý den,

u aliasů se jedná pouze o změnu DNS, kterou provádíme u všech aliasů, které měli nastavené MX záznamy na starý mailserver.

Přesměrování nastaveno v zákaznické administraci u jednotlivých schránek je přeneseno.

Martina Svobodova, 21.12.2015 07:45:36

to zrejme bohuzel neni pravda, po prenosu se nove zpravy nepresmeruji a navic veskere nastaveni ze stareho serveru zmizelo... nebo jaky je postup aby se nam presmerovani preneslo na novy server

Roman Mondek, WEDOS, 21.12.2015 07:55:51

Dobrý den,

zkuste si případně nastavení na novém mailserveru zkontrolovat a upravit dle svých potřeb podle tohoto návodu: http://kb.wedos.com/emaily/administrace-schranek.html

Testovaci pristup

Matej Michlík, 04.09.2015 11:53:37

Dobry den,

lze nahlednout do noveho rozhrani a zjistit, zda je migrace vyhodna?

Bude presun casem povinny? Predpokladam, ze nikoli.

Re: Testovaci pristup

David Cigánek, WEDOS, 04.09.2015 12:23:53

Dobrý den,

u nových e-mailů je k dispozici rozhraní Roundcube, které je stejné jako Roundcube u stávajícího e-mailového systému. Výhodou migrace je zejména zlepšení stability a odezvy při práci s poštou.

Jak je uvedeno v článku zde:

http://datacentrum.wedos.com/a/362/novy-mailserver-wedos-spusteni-do-ostreho-provozu.html

přesun se týká všech aktivních služeb, poštovní servery Icewarp budou následně zrušeny.

Re: Testovaci pristup - Icewarp

David Milbach, 22.09.2015 14:48:01

Icewarp bude něčím nahrazen, nebo jeho služby jsou implementovány do nového Roundcube?

Re: Testovaci pristup - Icewarp

Daniel Dubravec, WEDOS, 22.09.2015 15:48:46

Dobrý den,

jednotlivé funkce, které nabízelo rozhraní icewarp budou dostupné i v rozhraní roundcube.

Re: Icewarp - Roundcube (stávající)

David Milbach, 23.09.2015 22:55:47

V rozhraní není možnost nastavení nového filtrování příchozí pošty. (stávající Roundcube)Kdy bude tato funkce implementována?
Děkuji.

Re: Icewarp - Roundcube (stávající)

Luděk Janča, Wedos, 24.09.2015 08:12:44

Dobrý den,

filtrování je možné v RoundCube v novém řešení. Pokud tedy toto chcete nastavovat v RoundCube, je nutné migrovat na nový mail server. U starého mail serveru o doplnění filtrů neuvažujeme.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS