Diakritika po nahrání na hosting - fórum

Kategorie: Webhosting / Obecné dotazy

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Diakritika po nahrání na hosting

Martin, 08.07.2015 21:19:14

Zdravím,

Mám problém s jednoduchou javascriptovou aplikací. Když ji spouštím z lokálního disku tak všechno funguje - háčky háčkují, čárky čárkují. Ve chvíli kdy soubory nahraji na web tak místo háčků a čárek vidím jen černé kosočtverce s otazníky.

charset mám nastavený dobře - na lokálu to funguje.
Je něco potřeba udělat po nahrání na webhosting, aby diakritika fungovala?

Re: Diakritika po nahrání na hosting

František Hrubeš, WEDOS, 09.07.2015 06:51:39

Dobrý den,

náš webový server má nastaven charset UTF-8. Aby tedy správně fungovala diakritika na serveru, je potřeba, aby měly soubory webu také nastavenu znakovou sadu UTF-8. Nevíme, jak máte nastaven Váš webový server na localhostu, ale pravděpodobně tam používáte jinou znakovou znakovou sadu a tak Vám tam diakritika funguje správně.

Doporučuji Vám tedy na localhostu uložit soubory webu se znakovou sadou UTF-8 a tu také nastavte v hlavičce html souborů. Potom soubory nahrajte na webhosting znovu. Pokud aplikace používá databázi, je potřeba, aby i databáze používala stejnou znakovou sadu.

Pokud by se Vám nepodařilo problém vyřešit, obraťte se na nás prostřednictvím online chatu, kde Vám operátor poradí.

Jiří Bláha, 26.05.2017 14:49:48

Dobrý den,
mám stejný problém jako kolega před dvouma rokama. utf-8 mám v hlavičce nastavené. takže by mi pomohlo asi to samé co pomohlo jemu. Jen jsem nepochopil co nastavil. Pomůžete mi prosím?
Děkuji Bláha

Roman Mondek, WEDOS, 26.05.2017 15:05:09

Dobrý den,

kontaktujte nás také přes chat, podíváme se na konkrétní situaci a navrhneme řešení.

Martin, 09.07.2015 10:41:56

Děkuji za odpověď.
Nakonec jsem to vyřešil tím, že jsem natvrdo nastavil charset v .htaccess.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS