Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

Diskuze ke článku 'VPS - restart serveru' - fórum

Vysvětlení možností restartu virtuálního serveru, rozdíl mezi soft a hard resetem, ovládání z administrace.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Jaký je správný formát SSH a co je loginem u KVM ?

Tomáš Pilař, 07.03.2014 11:53:52

Dobrý den.

Platbu a přihlašovací údaje již mám. Ovšem je toho až příliš na to abych se v tom vyznal.

Například připojení SSH. Ve vnitřní síti doma stačí

tom@192.168.1.7:22 a následně po mě server chce heslo. Pokud bych to měl takto použít pro VPS Wedos vypadalo by to takto?

root@IPv4:22 případně jiný port ?

U přístupu přes KVM mi zase není jasné, co je login. Pokud je host a port číslo xxxxx.vm53.wedos.net:20653 poslední číslo je port, tomu rozumím, ale login je tedy přesně co pouze to první pětimístné číslo ? Nebo je to nějak jinak?

Předem děkuji.

Re: Jaký je správný formát SSH a co je loginem u KVM ?

Petr Smetana, WEDOS, 07.03.2014 11:58:48

ad ssh - ano máte pravdu
ad KVM - uživatel se u KVM nespecifikuje - je daný portem stačí adresa s portem a heslo - vizte http://kb.wedos.com/vps/vencrypt.html

Tomáš Pilař, 07.03.2014 13:26:01

Přesně tam co končí váš odkaz tj. vizte http://kb.wedos.com/vps/vencrypt.html tedy na černé obrazovce s požadavkem login jsem zaseklý.

Ať tam zadám co tam zadám, když heslo mám tak to nefunguje a vždy to po mne chce znovu login

David Cigánek, WEDOS, 07.03.2014 16:26:43

Dobrý den,

to je již přihlášení do operačního systému na vašem VPS, zadáte tedy root jako login a dále heslo k uživateli root.

Zatím ani nevím jak se k VPS připojit.

Tomáš Pilař, 04.03.2014 14:48:15

Je mi jasné, že přes SSH. Třeba přes Putty SSH. Doma je to snadné : tom@IPadresa:22 , taky nevím, co je tam heslo, zřejmě by nemělo být žádné.

Napadlo mne například

10653.vm53.wedos.net:20653

nebo použít IPv4 ale před to co? Přeci ne variabilní symbol faktury?

Re: Zatím ani nevím jak se k VPS připojit.

David Cigánek, WEDOS, 04.03.2014 14:54:03

Dobrý den,

přístupové údaje naleznete v e-mailu o zřízení služby. Pokud stále nebudete vědět, kontaktujte prosím naši zákaznickou podporu, rádi vám poradíme.

Re: Zatím ani nevím jak se k VPS připojit.

Tomáš Pilař, 07.03.2014 11:52:17

Dobrý den.

Platbu a přihlašovací údaje již mám. Ovšem je toho až příliš na to abych se v tom vyznal.

Například připojení SSH. Ve vnitřní síti doma stačí

tom@192.168.1.7:22 a následně po mě server chce heslo. Pokud bych to měl takto použít pro VPS Wedos vypadalo by to takto?

root@IPv4:22 případně jiný port ?

U přístupu přes KVM mi zase není jasné, co je login. Pokud je host a port číslo xxxxx.vm53.wedos.net:20653 poslední číslo je port, tomu rozumím, ale login je tedy přesně co pouze to první pětimístné číslo ? Nebo je to nějak jinak?

Předem děkuji.

Restart

Jozef, 17.01.2012 21:26:02

Pri soft restarte sa server sekne a je problem!!! Musi sa restartovat natvrdo.

Takze 1 restart = 20 min vypadok.

Tento problem uz trva asi pol roka. Kedy ho vyriesite???

Re: Restart

Petr Smetana, Wedos Internet a.s., 17.01.2012 22:32:56

Dobrý den,

je to nešvar virtualizace v kombinaci s verzí jádra systému VPS. V novějších verzích by to údajně mělo již být ošetřeno. Bohužel novější verze nemůžeme nasadit na již běžící hypervizory. Přechod tedy bude ještě trvat. Na vyšem místě bych zkusil zapnout/nainstalovat acpi daemona a restart vyzkoušet znovu. Pokud to nepomůže, ozvěte se nám přes kontaktní formulář a zkusíme to nějak vyřešit. Mj. pokud při restartu počkáte na KVM až se Vám odpojít FS, můžete dát Hard reset okamžitě. Restart tím zkrátíte cca na minutu.

Re: Restart

Zdeněk Heřman, 30.01.2012 11:27:54

Mám uplně stejný problém. Řeším postupem jaký doporučujete ale do minuty není možné restart provést. V administrátorském rozhraní kliknu na "hard reset" a čekám s presýpacími hodinami. Tak cca po minutě zkusím refresh a pak znovu "hard reset" - znovu přesýpací hodiny ale po par desítkách vteřin se virtual zrestartuje.
Jedná se o dost nepříjemny bug (ovlivňující dostupnost provozovaných VPS) a vadu na kráse jinak Vašich skvělých služeb.

Soft restart

Petr Janáček, 27.02.2011 13:12:26

Dobrý den
koukám se koumá ale pois k soft restartu který není ani v nabídce s administarce zakáznika uveden tu nevidím. Možná by neškodilo přidat popis jak se dělá soft restart když s administarce jsou jen jen násilné restarty.
Přeji pěkný den

Re: Soft restart

Petr Šťastný, WEDOS, 27.02.2011 13:17:22

Tím je myšlen restart přes váš operační systém, třeba příkazem reboot v Linuxu.

chyba

Petr Víteček, 16.01.2011 18:58:44

Chyba při zapínání serveru, pravděpodobně již běží nebo chyba při komunikaci

Re: chyba

Petr Víteček, 16.01.2011 18:59:30

...a zapomněl jsem doplnit, co máme tedy dělat při zobrazení této chybové hlášky (viz výše)

díky

Petr Šťastný, WEDOS, 16.01.2011 19:32:07

Pokud vám server neběží a máte problém s jeho ovládáním, kontaktujte podporu, která to vyřeší.

Petr Vitecek, 16.01.2011 19:37:50

Dekuji za reakci, problem uz jsme "vyresili" (funguje to, ale nezjistili jsme (s tech. podporou) proc tomu tak bylo)...

Martin Neznamy, 11.01.2014 14:15:02

Mne sa stava to iste. Support je uz tyzden neochotny riesit problemy, vyhovara sa.

WEDOS VPS nikomu neodporucam !

Petr Smetana, WEDOS, 12.01.2014 11:52:56

Dobrý den,

pokud by byla chyba na naší straně, tak ji samozřejmě napravíme. Jestli je problém u Vás, nejsme povinni ho řešit. Naše služba VPS není managed, ale i přesto se vždy snažíme zákazníka nasměrovat.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS