PrestaShop - informace a návod k instalaci - fórum

Kategorie: Aplikace, CMS / PrestaShop

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

nelze upravit parametry zboží

Jan Doutnáč, 26.01.2015 21:21:25

Po aktualizace na prestashop 1.6.0.11 mi při změnách parametrů zboží (cena...) skončí uložení změn chybou

chyby: 6
Pole link_rewrite (English (English)) je neplatné.
Pole link_rewrite (Português (Portuguese)) je neplatné.
Pole link_rewrite (Deutsch (German)) je neplatné.
Pole link_rewrite (Español (Spanish)) je neplatné.
Pole link_rewrite (Français (French)) je neplatné.
Pole link_rewrite (Italiano (Italian)) je neplatné.

Víte někdo, jak řešit? Díky

Re: nelze upravit parametry zboží

Tonda Zacek, 05.03.2015 10:52:32

Pote co jsem odstranil vyse zminene jakyky jsem jeste v tabulce ps_product_lang rucne smazal radky techto jazyku protoze ve sloupci link_rewrite byly u techto jazyku neplatne hodnoty

Entity v HTML kódu

Petr Hruboš, 03.09.2014 17:01:18

Marně se snažím dopátrat na diskuzích řešení problému s entity v HTML kódu pro PS 1.5.6.2. Zkoušel jsem projít návody na verze 1.5.3 a 1.5.4, ale nic není použitelné.

Mám problém hlavně v Title stránky a v základních modulech PS jako Block categories module, atd. V samotných textech produktů nebo CMS s tím problém není.

Nevíte někdo jak na to?

Díky, P.

Nelze načíst obrázky Prestashop 1.6.0.5

Tomáš Drahorád, 18.05.2014 17:07:52

Po čísté instalaci nové verze nechce Prestashop nahrát žádný obrázek produktu, všechny jsou označeny jako "undefined" je to hostingem nebo nastavením, děkuji

Re: Nelze načíst obrázky Prestashop 1.6.0.5

Pavel Hintermüller, WEDOS, 19.05.2014 08:53:23

Dobrý den,

napište nám prosím přes chat nebo kontaktní formulář. Tam se můžeme dohodnout na konkrétním řešení.

Re: Nelze načíst obrázky Prestashop 1.6.0.5

tom, 05.08.2017 22:14:57

Dobrý den, prosím vás vyřešil někdo teto problém? Mám totožný problém v preste 1.6.

Děkuji za info.

Po zapnutí Friendly URL se nezobrazují obrázky

Oldřich Dvořák, 17.04.2014 10:24:19

Dobrý den,

když zapnu Friendly URL, tak vše funguje OK, ale místo obrázků se zobrazí "?". Zkoušel jsem doporučení na různých fórech, ale zatím nic nepomohlo.

Používám PS 1.6.
Nemůže to být něco s nastavením .htacess souboru?

Děkuji za pomoc.

Oldřich

Re: Po zapnutí Friendly URL se nezobrazují obrázky

tom, 05.08.2017 22:13:16

Dobrý den, prosím vás vyřešil někdo teto problém? Mám totožný problém v preste 1.6.

Děkuji za info.

Nelze se přihlásit - opakované přesměrování na přihlašovací stránku

Oldřich Dvořák, 17.04.2014 10:16:10

Dobrý den!

V návodu http://kb.wedos.com/aplikace/prestashop.html je uvedeno, že je třeba editovat soubory ohledně cookies.

Jaké soubory a jak upravit ve verzi PrestaShop 1.6? Neboť v uvedených souborech se již uvedené proměnné nenacházejí.

Děkuji za radu.

Jinak v současné chvíli to řeším přihlášením s uvedením celé cesty:
Pro obchodn a subdoméně:
http://mojesubdomena.mojedomena.cz/subdom/mojesubdomena/adminslozkaxx/

Pro obchod na doméně II. řádu
http://mojedomena.cz/domains/mojedomena.cz/adminslozkaxx/

Re: Nelze se přihlásit - opakované přesměrování na přihlašovací stránku

Pavel Hintermüller, WEDOS, 17.04.2014 10:27:28

Dobrý den,

u nové verze Prestashopu již nemusíte nastavovat nic. Pokud jsou nějaké problémy s Prestashopem, tak nám prosím napište přes chat.

nefunkční atributy

Jan Vančata, 01.03.2014 10:47:11

Dobrý den, na prestě 1.4.3. mi přestali fungovat kombinace, v adminu se to projevuje tak,že u nového produktu nejdou přidat a u stávajícího změnit - resp. úplně zmizelo to tlačítko na úpravu atributů.
Na webu jako takovém se to projevuje tak, že když si zvolíte některou z kombinací,která má mít dopad na cenu, tak se cena nemění.
IT má podezření na tuto chybu

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 90 bytes) in /data/www/salondobroviz.cz/www.salondobroviz.cz/classes/MySQL.php on line 155

hosting nabízí přechod na server PHP 5.4 ale tam se zase IT bojí, že tato stará presta na tom nebude chodit..

jsem ve slepé uličce..

nemáte někdo nějaké rady?

moc děkuji za každý nápad

Re: nefunkční atributy

Pavel Hintermüller, WEDOS, 03.03.2014 19:05:48

Dobrý den,

podle výpisu chyby a domény to nevypadá, že službu máte u nás. Jinak by Vám pomohlo navýšení na Nolimit Extra, kde je více paměti. Musíte tedy u svého poskytovatele požádat o navýšení memory_limit.

prestahop

Ondřej, 17.04.2012 09:43:53

Dobrý den.
Chtěl jsem se prosím zeptat zda někdo neví proč se mi nejde dostat do administrace když tak před týdnem to ještě šlo, a nejde mi vkladat do košíku(nejaka hláška s xml) a nejde mi změnit šablona, čili přepsat header.
Děkuji moc za jakékoli informace
na mail ondra.sira@seznam.cz

Re: prestahop

Vera, 23.07.2015 01:20:10

Mě tedy tento článek vůbec nepomohl. Při pokusu přihlásit se na jiném zařízení, než na kterém jsem byla přihlášená poprvé přes cestu do /admin, vyhodí 404 error. Někde jsem se dočetla, že prestashop automicky cest zakóduje a za admin přidá číslo... tak jsem koukla na původní zařízení (kde se odhlášení provádí automicky a kde jsem byla v tu chvíli přihlášená), číslo našla a zkusila se přihlásit cestou /adminXXXX, ale výsledek srejný, chyba 404 s tím, že stránka není dostupná. Nějaká rada? Děkuji
P.s. mám prestashop 1.6.1.0 v češtině

Vera, 23.07.2015 01:29:29

Prestashop mám na subdoméně, zkoušela jsem i přihlášení dle pokynů níže, výsledek stále 404 error...

Roman Mondek, WEDOS, 23.07.2015 01:37:52

Dobrý den,

podívejte se na FTP, tam uvidíte složky Prestashopu a mezi nimi bude také /adminXXXX s konkrétními čísly. Tu pak použijte v prohlížeči.

Vera, 23.07.2015 07:14:06

Dobrý den, děkuji. Tak za čísly jsou ještě písmena... už to funguje.
Ještě jednou děkuji.

Memcached

Peter Svoboda, 13.03.2012 12:07:09

Dobry den,

chci se zeptat jak je to s podporou Memcached?

Zatim jsem zkoumanim dosel k infu, ze asi neni na serveru nainstalovan Memcache PECL. Je to mozne nejak resit?

Dekuji,

Re: Memcached

Petr Šťastný, WEDOS, 13.03.2012 12:41:23

Memcached na webhostingu není a nemáme jej v plánu.

Jan Čejka, 25.01.2013 23:58:52

A co třeba eAccelerator nebo XCache?

Petr Šťastný, WEDOS, 26.01.2013 11:03:51

eAccelerator na webhostingu používáme jako opcode cache, ale jako uživatelská sdílená paměť korektně v kombinaci s FastCGI nefunguje, proto není tato funkce dostupná.

Hans, 24.05.2013 15:45:21

Nevím jak je to se serverem, ale jinak memcache v pohodě funguje a celkem hodně zrychlí fungování obchodu po všech stránkách, je spousta zajímavých věci co se dá nastavit v neposlední době jsem narazil na google strukturovaná data na tohle forum http://www.forum.orfik.cz/

Presta a subdomena

Josef Turek, 29.04.2011 19:21:40

Presta v1.4 v doméně funguje bez problému.Když ji nainstaluji do subdomény, nejde se přihlásit do BO (administrace) nesetkal se s tím už někdo. Rady na foru prestashopu nefungují. Zkoušel jsemm přístup z jiných počítačů, mazal cokies, yzkoušel přeinstalace, vytvoření nové databáze...vše marně

Re: Presta a subdomena

Martin Moučka, 12.05.2011 19:28:27

Zdravím, mám úplně stejný problém, ale už jsem asi trochu přišel na to, kde je problém.

Když se snažím přihlásit z adresy domena.tld/admin/login.php, po vyplnění loginu a hesla se akorát stránka s přihlašovacím formulářem znovu načte a nic se neděje.

Pokud se ale zkouším přihlásit přes domena.tld/domains/domena.tld/admin/login.php, přihlášení v pohodě funguje.

Asi si to nerozumí s nastavení htacces a příkazy na přesměrovávání při chybějícím lomítku na konci adresy...

Byl bych moc rád, kdyby se na to někdo z Wedosu podíval a přišel tomu na kloub...

Děkuji.

Petr Šťastný, WEDOS, 13.05.2011 11:15:41

Problém je nám známý, i jeho příčina. Je to v cookies - PrestaShop si ukládá do cookies vaší identifikaci, ale parametr path v cookies uvádí "domena.tld/domains/domena.tld/admin", takže tyto cookies nejsou viditelné na adrese "domena.tld/admin", a tak vás server nevidí jako přihlášeného.

Řešení však neznáme, je to o tom jak PrestaShop pracuje s cookies a jakým způsobem sestavuje cestu pro cookies. To jsme nezkoumali.

Martin Moučka, 13.05.2011 15:49:53

Díky za rychlou reakci,
naštěstí se zákaznickým přihlašováním ve front office žádný problém není.

Takže ještě shrnutí pro pana Turka:
Pokud se budete přihlašovat z domena.tld/domains/domena.tld/admin/login.php, respektive příslušný adresář subdomény, bude vše fungovat normálně.

Josef Turek, 03.06.2011 16:17:41

Dík, že se někdo dokázal vyjádřit líp než já. Přesměrování a apod. nerozumím. Takže mi bohužel ani tento návod nepomohl. Vyzkoušel jsem různé kombinace abych se podle tohoto návodu dostal aspoň na admin přihlašování, marně. Moje doména je www.clcomp.cz subdoména presta.clcomp.cz adresář admin111 . Pane Moučko nebo pane Šťastný, kdyby jste byl někdo tak hodný mohl byste mi sem napsat polopatisticky jak to mám vypadat v mém případě? Určitě se to bude hodit i dalším uživatelům. Děkuji

Re: Presta a subdomena - Uzavřeno

Josef Turek, 10.06.2011 08:44:25

příklad: test.domena.cz/subdom/test/admin/login.php

Re: Presta a subdomena - Uzavřeno

Martin Moučka, 10.06.2011 16:46:29

Zdravím, pokud se chcete dostat do admina na subdoméně, mělo by to jít z této adresy.

http://presta.clcomp.cz/subdom/presta/admin111/login.php

peter, 17.07.2011 16:24:40

"Problém je nám známý, i jeho příčina. Je to v cookies - PrestaShop si ukládá do cookies vaší identifikaci, ale parametr path v cookies uvádí "domena.tld/domains/domena.tld/admin", takže tyto cookies nejsou viditelné na adrese "domena.tld/admin", a tak vás server nevidí jako přihlášeného."

a nie je mozne aby server vratil spravnu cestu "domena.tld/admin" ?

Petr Šťastný, WEDOS, 17.07.2011 17:30:58

To je věc PrestaShopu, který je potřeba přenastavit tak, aby správně nastavoval cookies.

peter, 17.07.2011 19:50:32

otazka je preco nie je potrebne nic specialne nastavovat v Preste ked je na inych hostingoch ?

Petr Šťastný, WEDOS, 17.07.2011 19:54:09

To je dané naším specifickým způsobem vytváření subdomén. Tato věc je v Prestashopu nesprávně naprogramovaná a zde se ta chyba projeví.

peter, 19.07.2011 13:21:21

tu http://vipshop.sk/wedos-prestashop.zip
mate opravu pre Prestashop 1.4.3 umiestneny v adresary /domains
Nakopirujte ich do /admin

Uz sa do administarcie dostanete cez klasicky link
www.eshop.sk/adminX a nie cez www.eshop.sk/domains/www.eshop.sk/adminX

peter, 20.07.2011 11:23:35

Kto ma zaujem o vylepsenu upravu pre Prestu na subdomene nech napise mail na info@vipshop.sk

admin www.VIPshop.sk

Ta predchadzajuca ma nedostatky - neda sa odhlasit, v eshope pri zmene jazyka(vlajky) je v linku stale domains/eshop.sk/.... a aj na inych miestach sa to objavuje

PrestaShop - informace a návod k instalaci

WEDOS, 24.09.2010 13:15:03

http://kb.wedos.com/a/130/aplikace-prestashop.html

Re: PrestaShop - informace a návod k instalaci

Jan, 12.09.2011 01:49:43

Musel jsem přejít ke konkurenci protože PrestaShop nefungoval jak měl. A všude jindy v pořádku. Podpora to řešit nechtěla.

Re: PrestaShop - informace a návod k instalaci

Petr Smetana, Wedos Internet a.s., 12.09.2011 07:36:52

Mohu se zeptat, jaký jste měl konkrétně problém?

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS