Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

Podpora standardu IDN - fórum

Kategorie: Domény / Obecné dotazy

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

IDN domény

Karel, 16.04.2015 04:01:37

Od poslední informace, že jste připraveni registraci IDN domén spustit, je z roku 2013! JE ROK 2015 a registrace IDN domén stále není možná! Není to škoda přicházet o klienty? Pokud si někdo vybere jinou firmu, kde bude hostovat své domény (nejen eu, ale i cz), jen stěží někdy přejde k Vám. Už k tomu nebude mít důvod!
Plánujete tedy alespoň registraci IDN domén (i bez hostingu + bez emailu), nebo nemá smysl se už ptát?

stále nelze zaregistrovat IDN doménu

Martin Prokeš, 07.11.2013 15:19:22

Po letech slibů stále nelze registrovat IDN doménu, ani ji sem převést...

Asi se vykašlu na konsolidaci domén u vás a naopak, přesunu všechny své domény jinam.

Kde je ta dříve progresivní a dravá firma?

Re: stále nelze zaregistrovat IDN doménu

Josef Grill, WEDOS, 11.11.2013 11:18:41

Dobrý den,

děkujeme za zprávu.

Ono nejde o naši dravost, ale o to, že některé systémy nemusejí s těmito doménami fungovat správně. Například dlouho nefungoval mailserver.
Těchnicky to máme připravené, ale čekali jsme na dílčí části. Nyní by to mohlo jít odzkoušet a uvidíme.
Děkujeme za pochopení.

David Jagoš, 12.02.2014 19:21:11

Dobrý den,

uběhly další 2 měsíce. Jak jde testování?

David Cigánek, WEDOS, 12.02.2014 19:25:15

Dobrý den,

stále bohužel nejsme na tuto změnu plně připraveni. V nejbližších měsících k nasazení IDN nedojde.

Děkujeme za pochopení.

David Jagoš, 12.02.2014 19:43:49

A nemohli byste registraci umožnit a akorát velkým červeným písmem napsat, že IDN domény nejsou kompatibilní s Vaším hostingem? Jak už tu psalo několik lidí, mám vlastní server, hosting od Vás nepotřebuji, jen doménu. Pokud je mailserver skutečně jediným problémem, takovéto nasazení „v omezeném provozu“ by bylo otázkou několika hodin. Nebo, abyste si byli úplně jistí, že to někdo špatně nepochopí, přijímejte objednávky přes e-mail. Pokud máte pravdu a skutečně se jedná o službu, o níž skoro nikdo nemá zájem, nebyl by to problém. Stačilo by k formuláři pro ověřování dostupnosti dopsat, že registrace IDN domén se vyřizuje přes e-mail.
Skutečně rád bych si doménu registroval u Vás — jste solidní firma a vím, co od Vás čekat. Pokud by to bylo možné rád bych se vyhnul experimentům s jinými registrátory (už se mi jednou stalo, že jsem u domény mohl měnit pouze A a AAAA záznamy, u Vás vím, na čem jsem).

Podpora standardu IDN

Jan Kovařík, 16.01.2011 12:37:47

Dobrý den,

zvažujete umožnit registrace (alespoň pro některé TLD) domén obsahujících v názvu znaky mimo ASCII ?

Napadl mě zajímavý doménový název, ale při použití IDN jména či jeho ACE podoby v objednávkovém formuláři dostanu chybu "Chybný doménový název.".

Děkuji za odpověď.

S pozdravem
Jan Kovařík

Re: Podpora standardu IDN

Petr Šťastný, WEDOS, 16.01.2011 13:33:18

Podporu IDN máme připravenou a hotovou, ale zatím jsme nedořešili některé technické problémy na mailserveru, se kterými nic neuděláme a předali jsme je k vyřešení výrobci. Z toho důvodu jsme zatím nenabídli registraci IDN domén, protože by k nim nešel objednat webhosting.

Miroslav Abrahám, 01.04.2011 02:13:13

Dobrý den,

posunula se problematika týkající se IDN někam dále? Předpokládám, že v současné době stále není možné registrovat takovou doménu.

Zkoušel jsem jednu takovou převést pod vaši správu, protože potřebuji nastavit TXT a SPF záznamy, což mi současný registrátor neumožňuje, ale při pokusu o vložení do systému se doménové jméno nevaliduje. Bylo by možné zprovoznit alespoň tuto část administrace nebo to souvisí s výše uvedeným problémem?

Petr Šťastný, WEDOS, 01.04.2011 14:11:39

Situace je zatím stejná, čekáme na vyřešení problémů s IDN u mailserveru. Proto to máme zatím vypnuté globálně a ani do DNS nejde přidat IDN doména.

Tomas, 21.07.2011 16:26:02

3 měsíce uběhli, stalé žádne změny ?

promiňte ale jiné společnosti nabízejí IDN již nějakou dobu, tedy problém nemůže být neřešitelný.

Petr Šťastný, WEDOS, 21.07.2011 16:27:54

Problém řešitelný je, ale u nás to stále vázne na tom, že IDN neumí mailserver, který používáme (IceWarp). Tedy oni sice tvrdí, že IDN funguje, ale v praxi to tak není. A na tom to celé stojí. A my nechceme IDN nabízet aniž bychom k tomu dokázali nabídnout webhosting - z toho by bylo více problémů než užitku.

jch, 19.11.2011 11:22:04

no ten obchodnik co zastava nazor ze se to nevyplaci, by mel zvazit zda je vhodne ;nutit; zakazniky aby zustavali u konkurence ...

Ota, 22.11.2011 20:47:40

Zdravim, porad nic noveno? Expiruje me nekolik IDN domen a rad bych je prevedl vsechny sem.
Dekuji za odpoved

Ondřej Ašenbryl, WEDOS, 23.11.2011 09:11:45

Dobrý den,

máme nainstalovanou novou verzi mail serveru, u která by (podle výrobce) již měla podpora IDN být. Nyní musíme celou věc otestovat, což máme na seznamu. Termín spuštění zatím říct nemohu.

Zdeněk Vavřík, 22.02.2012 14:12:07

Stále nic? Pokud to půjde takhle dál budu nucen odejít jinam.

Petr Šťastný, WEDOS, 22.02.2012 14:24:57

Podpora IDN bude během tohoto roku, přesnější termín zatím stanoven není.

Martin, 05.06.2012 19:32:12

Je znám nějaký konkrétní termín již?

Martin Prokeš, 11.10.2012 13:44:15

Dobrý den, rok nám pomalu končí. Jak to vypadá s podporou registrace IDN domén?

Hosting i mailserver si klidně nechte, mám pár desítek IDN domén a chtěl bych jejich registraci sjednotit k vám.

Uvědomujete si, že jsem za ty roky vašeho otálení nacpal desetitisíce korun do jiných firem, když ty peníze mohly skončit u vás?

Petr Šťastný, 11.10.2012 13:50:27

U nás s IDN není nic nového. Není to mezi aktuálními prioritami. Pracujeme přednostně na jiných věcech, které ocení výrazně vyšší množství zákazníků.

My neotálíme, několik programátorů pracuje na plný úvazek stále na něčem novém a lepším - ale je toho hodně a jsou určité priority co má být brzy a co může být později.

Zdeněk Vavřík, 21.01.2013 10:53:16

Dobrý den!

Cituji:

"Petr Šťastný, WEDOS, 16.01.2011 13:33:18
Podporu IDN máme připravenou a hotovou..."

"Petr Šťastný, WEDOS, 21.07.2011 16:27:54
Problém řešitelný je, ale u nás to stále vázne na tom, že IDN neumí mailserver, který používáme (IceWarp). Tedy oni sice tvrdí, že IDN funguje, ale v praxi to tak není. A na tom to celé stojí."

"Ondřej Ašenbryl, WEDOS, 23.11.2011 09:11:45
Dobrý den, máme nainstalovanou novou verzi mail serveru, u která by (podle výrobce) již měla podpora IDN být. Nyní musíme celou věc otestovat, což máme na seznamu. Termín spuštění zatím říct nemohu."

"Petr Šťastný, WEDOS, 22.02.2012 14:24:57
Podpora IDN bude během tohoto roku, přesnější termín zatím stanoven není."

"Petr Šťastný, 11.10.2012 13:50:27
U nás s IDN není nic nového. Není to mezi aktuálními prioritami."

Promiňte, ale nemohu jinak... Zdá se mi to nebo si děláte ze zákazníků srandu?

Petr Šťastný, WEDOS, 21.01.2013 10:56:22

IDN skutečně není mezi aktuálními prioritami. Je o to minimální zájem (řádově jednotky zákazníků), a tak to bylo odsunuto na úkor důležitějších úkolů a cílů, kterým se věnujeme přednostně.

Michal Janda, 04.02.2013 16:40:55

Dobrý den,
řekl bych že si to zbytečně komplikujete, pro začátek by stačilo aby to podporoval hosting a maily můžete řešit potom.

A ten zájem může být větší, já mám např. o IDN domény také zájem ale vy o tom nevíte, protože vždycky narazím na tohle vlákno kde píšete že to pro vás není priorita. takže je to takový kruh - není zájem protože to nepodporujete a nepodporujete to protože není zájem...

Ota, 04.02.2013 17:55:11

Dobry den,
musim rict, ze ja bych mel o IDN domeny taky zajem, odbiram prispevky z tohoto vlakna a peclive vyvoj sleduji. Osobne me nefunkcni emaily nevadi.

Petr Šťastný, WEDOS, 04.02.2013 18:06:36

O IDN domény má v ČR zájem minimum lidí. Nemá pro nás smysl je implementovat, aby se jich pak zaregistrovalo řádově desítky až stovky. Proto to pro nás není priorita. Raději stejný čas budeme věnovat jiným službám, které ocení tisíce zákazníků.

Webhosting je pevně svázán s e-mailovými službami. Není možné podporovat IDN domény pro web aniž by to podporoval mailserver.

Michal Janda, 04.02.2013 22:11:17

OK, pak ale byla chyba že jste slibovali v roce 2011 zprovoznění a v roce 2013 tvrdíte že vás to vlastně nezajímá. Mít tuhle informaci tak by ovlivnila rozhodování kde mít hosting.

Petr Šťastný, WEDOS, 04.02.2013 22:59:06

Priority se časem mění, nové a přednější věci se objevují, jiné technologie, o které není zájem, ustupují do pozadí. Reální zájem o IDN domény je mezi našimi zákazníky téměř nulový. Není důvod na to nyní vynakládat čas, lidi a peníze na úkor jiných užitečnějších záležitostí.

Jakub Kořistka, 19.03.2013 14:50:30

Dobrý den nemyslím si, že zájem o IDN domény je reálně nulový. Já sám mám o tuto služby také zájem. Věřím tomu, že se najde spousta lidí kteří by si chtěli zaregistrovat IDN domény, ale když vidí, že to u vás nejde, tak prostě odejdou k někomu jinému, aniž by něco řekli. Podle mě, to, jaký je o IDN domény zájem zjistíte teprve až je zprovozníte.
Jinak s vámi (jako s WEDOSEM) jsem velmi spokojený. Jste u mě na prvním místě, a je docela težké a obtěžující hledat jiný hosting, který by se vám vyrovnal.

Jakmile u vás bude registrace IDN domén k dispozici tak je k vám převedu. Doufám, že na tom alespoň trochu pracujete. Díky

Josef Grill, WEDOS, 29.03.2013 09:53:37

Dobrý den,

vše máme připravené. Jen se to musí důkladně otestovat a případně doladit. Čekali jsme na podporu ze strany mailserveru. Nyní je to o testech. Zatím nevím kdy na to budeme mít čas...

Michal Janda, 20.04.2013 17:23:27

Dobrý den,
není možné to zatím spustit bez mailserveru?

Vojtěch Sigler, 29.04.2013 12:29:24

Dobrý den,

také se k tomuto připojuji. Už je to opět měsíc od poslední zprávy. Rád bych své domény měl sjednocené u Vás. Již přes rok čekám, až bude možné mít u Vás IDN doménu. Hosting i mailserver mám vlastní, jde mi jen o to mít domény registrované a spravované na jednom místě.

Jak to tedy aktuálně vypadá?

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS