Odstranění domény - fórum

Kategorie: Domény / CZ domény

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Dotaz

Pavla, 19.01.2017 18:26:15

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak zrušit doménu, která má registraci v zahraničí a kontakt je smyšlený? Neznámá osoba vytvořila stránky, kde zneužívá nevyžádané osobní údaje. Lze nějak zjistit jméno osoby, kam podat trestní oznámení? Popř. koho kontaktovat, aby stránky byly zrušeny a nefigurovalo zde moje jméno? Prý existují firmy, které se tímto zabývají?
Děkuji za odpověď

Re: Dotaz

Pavel Kott, 20.01.2017 13:58:35

Dobrý den,

trestní oznámení můžete podat pouze je skutek trestním činem (například pokud někdo cizí na Vaše údaje provozuje e-shop), a to na policii nebo na státním zastupitelství.

Odstranění domény

Ondřej, 13.02.2015 09:18:48

Zdravím všechny, prosím Vás objednal jsem si doménu www.neco.cz jelikož jsem v konečné fázy udělal chybu, tak bych potřeboval doménu odstranit. Můžete mi někdo poradit jak na to ? Nikde jsem to nenašel :(. Předem děkuji.

Re: Odstranění domény

František Hrubeš, WEDOS, 13.02.2015 09:24:57

Dobrý den,

pokud je doména již zaplacena a byla zaregistrována, tak není možné ji odstranit a je potřeba vyčkat na její expiraci. Domény jsou vyřazeny z registru po uplynutí ochranné lhůty, která u CZ domén trvá 60 dní po expiraci.

Pokud jste doménu ještě nezaplatil, je možné ze zákaznické administrace objednávku domény stornovat. V tomto případě stačí v zákaznické administraci, v sekci domény, rozkliknout danou doménu a nahoře je dostupné tlačítko "zrušit objednávku".

Ondřej, 13.02.2015 09:27:17

Aha :( dobře, děkuji za rychlou reakci.

Zdenka, 02.05.2016 08:49:42

Dobrý den, jak zrušit doménu, která už několik let běží, pár dní pře expirací, prosím? Děkuji

Martin Dušek, WEDOS, 02.05.2016 18:47:59

Dobrý den,

ještě před expiraci doménu bohužel zrušit nelze. Zrušena by byla automaticky po uplynutí ochranné lhůty.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS