Nette Framework - hezke URL - fórum

Kategorie: Aplikace, CMS / ostatní aplikace

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Nette Framework - hezke URL

Filip M., 08.01.2011 13:32:20

Zdravim,
resili jste prosim nekdo z Vas problem s hezkyma URL v aplikacich bezicich na Nette Frameworku? Oba moje weby, ktere na tomto frameworku jedou tady na WEDOSu odmitaji hezke URL tvorit a ja nevim proc. Pred prechodem od konkurence bylo vse OK. Zdrojaky jsem neupravoval - pouze jsem musel predelat .htaccess.
Tvoreni hezke URL rucne funguje, pouze ale framework ma s generovanim url problem.
( http://static.midian.cz/htaccess.txt )

Re: Nette Framework - hezke URL

Petr Šťastný, WEDOS, 08.01.2011 13:38:13

Problém je v tom, že hezká URL adresa, zadaná do adresního řádku prohlížeče, nefunguje? Anebo je problém, že funguje, ale odkazy v HTML stránce, kterou vygeneruje framework, nejsou hezké?

To první by souviselo s htaccess (interpretování hezkých URL), to druhé by bylo spíše chybným nastavením frameworku (negeneruje hezké URL do HTML kódu, který jde na výstup do prohlížeče).

Filip M., 09.01.2011 01:29:08

Prave ze framework hezke URL adresy negeneruje a ani rucni zadani hezke adresy do adresniho radku nefunguje.
Nastaveni frameworku je z puvodniho hostingu, kde to jelo, takze me napada akorat nefunkcnost kvuli jine verzi PHP nebo jinemu nastaveni PHP. Behem dneska zkusim vyresit.

Filip M., 10.01.2011 17:19:04

Chyba je v nasledujici funkci, ktera udajne neexistuje:

apache_get_modules();

Fatal error: Call to undefined function apache_get_modules() in /data/web/virtuals/2590/virtual/www/info.php on line 5

..ale pritom je to funkce PHP, nikoli mnou nebo frameworkem nadefinovana.

NoName, 12.01.2011 16:05:29

Tento problém je způsoben tím, že funkce apache_get_modules(); je dostupná pouze pokud je PHP provozováno jako modul Apache. Pokud je PHP provozováno jako FastCGI (pro sdílený webhosting velice rozšířené), tak tato funkce v PHP nenexistuje. Jedno z možných řešení je popsáno např. zde :

http://forum.nette.org/cs/3964-lepsi-detekce-aktivniho-htaccess-a-mod-rewrite

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS