Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

Diskuze ke článku 'VPS - připojení CD/DVD' - fórum

Postup pro připojení CD/DVD k virtuálnímu serveru, bootování a instalace z CD/DVD, ovládání z administrace

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Instalace FreeBSD z BOOTu

Marek Pařez, 02.02.2013 15:01:05

Dobrý den,
zakoupil jsem si u Vás VPS bez OS, protože jsem si tam chtěl naistalovat FreeBSD a když jsem rozjel instalaci, tak při instalaci se vyskytla zádaná chyba - něco ohledně HDD.
Postupoval jsem podle návadu: http://www.rhyous.com/2012/01/13/how-to-install-freebsd-9/
a u 5. Kroku se mi objevila chyba a abych instalaci provedl znovu...
Divné je, že jiné OS šlo nainstalovat bez problému.

Re: Instalace FreeBSD z BOOTu

Petr Šťastný, WEDOS, 02.02.2013 15:11:26

FreeBSD nepodporuje virtio (http://wiki.libvirt.org/page/Virtio). Buď se vám podaří nainstalovat FreeBSD s podporou virtio (což je lepší řešení) nebo nám napište přes kontaktní formulář a budeme vám místo toho emulovat IDE (což je pomalejší).

Instalace Windows Xp

Jiří Višinka, 22.10.2011 17:53:52

Dobrý den , chci na VPS nainstalovat win. XP a budu nejspíše postupovat podle návodu Dalibora ...

Jen se chci zeptat , jestli na tom VNC místo toho červého okna se mi zobrazí okno né to černé ale normální "monitor" jako když instaluji Win XP na počítač .. Normální modré okno a v tom co chci udělat ... jestli nainstalovat nebo opravit atd ...

Děkuji

Re: Instalace Windows Xp

Petr Smetana, Wedos Internet a.s., 22.10.2011 20:39:02

Dobrý den,

programem VeNCrypt nebo ssVNC se připojíte na hypervizor (server zprostředkovávající virtualizaci), uvidíte to co by jste viděl na monitoru kde systém instalujete (tj. dostanete se do instalátoru).

Stručný popis procesu instalace

Dalibor, 24.06.2011 12:51:34

Zajímá mě postup instalace operačního systému na VPS bez operačního systému. Zatím to chápu takto:
1) pošlu vám .iso / link na .iso tohoto systému,
vy ho přidáte na seznam všech .iso pro můj VPS.
Já si ho přes nějaké klientské webové rozhraní
vyberu jako CD/DVD vložené ve virtuální mechanice.
Pak zvolím Hard Reset a z tohoto CD/DVD se bootuje.
Mimochodem, chápu to správně, že si můžu
nainstalovat naprosto cokoliv ? - řekněme WinXP,
Home, 32b (uvažuji provozování TCP serveru, ne web).
2) a teď vůbec nevím co se bude dít, předpokládám,
že se VPS chová jako normální PC u kterého se v
BIOS Setupu nastaví pořadí 1.mechanika=CD/DVD
a začne bootovat.
Uvádíte, že pro komunikaci s nainstalovaným
systémem se používá nějaká verze VNC - ale jak mohu
sledovat / ovlivňovat proces samotné instalace ?
Na začátku instalace je volba souborového systému,
možnost rozdělení disku, označení disků...
Nechápu, jak tohle vše (instalace) probíhá
a taky jak po dokončení instalace WinXP provedu
instalaci VNC. Mám zato, že až po nainstalování VNC
uvidím vzdálený desktop VPS a mám možnost používat
myš+klávesnici.
Nejspíš si to představuji úplně špatně,
můžete prosím napsat jak to funguje skutečně ?
Díky.

Re: Stručný popis procesu instalace

Petr Šťastný, WEDOS, 24.06.2011 12:57:29

Postup popisujete správně.

Ale podstatné je, že to VNC neběží ve vašem operačním systému na VPS, ale na fyzickém stroji, na kterém se virtualizuje. Takže to VNC funguje aniž byste měl něco nainstalované. Přes VNC program (např. ssVNC) se dostanete k obrazovce, klávesnici a myši vašeho VPS a uvidíte bootování instalace WinXP. Vše se bude chovat jako normální PC jako kdybyste před ním seděl.

vps

vasek, 28.04.2011 18:09:13

Chci se zeptat jestli lze nainstalovat na tento VPS Windows XP Professional?

Re: vps

Petr Smetana, WEDOS, 28.04.2011 18:18:28

Dobrý den,

neměl by to být problém. Stačí si z Vašeho instalačního CD udělat soubor iso, nahrát ho někam na internet a poslat nám skrze kontaktní formulář odkaz s žádostí o připojení k Vašemu VPS. Po následném stažení a přidání na server Vás kontaktujeme a iso s OS budete mít dostupné z klientské administrace.

vasek, 28.04.2011 19:37:47

Ale je tady malý problém já mám upload pouze 10kB takže bych asi 600 MB uploadoval přes půl dne a upload mi docela vyrazne zpomalí download (prohlizeni webu).

Petr Smetana, Wedos Internet, a.s., 28.04.2011 20:13:47

V tom případě můžete zkusit najít nějaký volně stažitelný obraz na internetu, nemůžeme však ručit za to, že bude funkční a že bude fungovat s Vaším licenčním klíčem. Nejlepší by samozřejmě bylo využít obraz váš. Vy nemáte možnost využít rychlejšího připojení mimo domov?

vasek, 28.04.2011 20:40:14

Kam např. nahrát ISO obraz?

Petr Smetana, Wedos Internet, a.s., 28.04.2011 22:06:33

Optimálně někam na webhosting, případně můžete využít služeb serverů pro filesharing (uloz.to, rapidshare.com ...). Pokud by jste měl zájem nahrát to přímo k nám na FPT, napište nám prosím přes kontaktní formulář https://client.wedos.com/contact/cform.html

Slackware?

Martin, 08.01.2011 08:56:27

Máte v nabídce i Slackware linux?:-) Přinejhorším bych se spokojil i s CentOS (mám je v práci), ale přeci jen Slackware je mému srdci bližší.

Re: Slackware?

Petr Šťastný, WEDOS, 08.01.2011 10:28:53

Chcete-li Slackware, objednejte si VPS bez operačního systému, pak nás přes kontaktní formulář požádejte o přidání Slackware do nabídky CD/DVD ISO obrazů, které lze k VPS připojit, a můžete si jej nainstalovat.

Pavel, 25.04.2011 22:07:10

proč ještě není v základní nabídce debian 6?

Petr Šťastný, WEDOS, 26.04.2011 08:29:05

Template s Debianem 6 nemáme, ale můžete si jej sám nainstalovat. Objednejte si VPS bez OS a připojte si instalační CD.

Pavel, 26.04.2011 18:39:58

Mezitím se tak stalo - jen mne to překvapilo, šestka tu je již nějaký pátek.

Bootování z cd přes vnc máte parádně vyřešeno. Jen mi tam chybí možnost zadat URL od iso image někde na internetu a bootovat tak z libovolného. To už by nebyl jenom server ale i testovací mašina, pohodlnější než hrát si s virtualem na lokále.

Petr Šťastný, WEDOS, 26.04.2011 18:44:26

Připojit ISO přes HTTP bohužel možné není. Pokud vám nějaké ISO chybí, napište nám a přidáme jej do nabídky.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS