Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

Přidání diskuzního příspěvku

Detailní popis (krok za krokem) jak převést webhosting od jiného poskytovatele k nám. Bez výpadku a bez problémů. Včetně otestování.

Webhosting a nastaveni DNS serverů

Viktor Dobrev, 22.06.2015 16:54:42

Dobrý den,
mám dotaz ohledně převodu domény. Již přes rok u Vás mám registrovanou doménu rozdalovice.eu i s webhostingem, na kterém běží nové oficiální webové stránky města Rožďalovice. Zkraje června k Vám MěÚ Rožďalovice převedl doménu rozdalovice.cz, a to proto, aby původní poskytovatel webhostingu u této domény mohl vypnout staré internetové stránky města. Na tuto doménu jsou však vázané emaily městského úřadu s koncovkou .cz, které bychom rádi zachovali. Chci se tedy zeptat, jak postupovat? Původní poskytovatel mi sdělil, že je potřeba nastavit DNS servery u Vás a v rámci správy domény nastavit MX záznamy na google.com, aby stávající emaily fungovaly. Pokud tomu dobře rozumím, je potřeba u Vás zřídit stejně asi nejprve webhosting pro doménu rozdalovice.cz a provést potřebná nastavení DNS serverů, aby byly mailové adresy plně funkční?
A ještě jeden dotaz, píšete, že může trvat až 48 hodin než se změna DNS serverů zcela projeví po celém Internetu, znamená to tedy, že po tu dobu by nemusely emaily fungovat? Pokud ano, pak by bylo asi nejlépe provést nastavení DNS serverů někdy v pátek odpoledne, aby jejich případný výpadek neohrozil chod úřadu. Je to tak?
Děkuji za odpověď.

Nový příspěvek
Téma diskuze: Diskuze ke článku 'Webhosting - převod webu od jiného poskytovatele'
Vaše jméno: *
Předmět: *
Obsah:
*
  - nevkládejte žádné HTML tagy
  - odkazy budou automaticky zvýrazněny
odebírat další příspěvky v tomto tématu e-mailem
Kontrola:
opište text z obrázku:

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018