Přidání diskuzního příspěvku

Detailní popis (krok za krokem) jak převést webhosting od jiného poskytovatele k nám. Bez výpadku a bez problémů. Včetně otestování.

Bez výpadku

neutr, 23.05.2013 06:23:05

Zdravím.
Chystám se změnit stávající hosting u "Zoner-ů" na Wedos. Registraci domény jsem už převedl a hned poté jsem dostal od původního poskytovatele tohle upozornění :

"Děkujeme Vám, že jste využívali naše služby registrátora prostřednictvím projektu regZone.cz.

Změna registrátora nemá vliv na funkčnost domény a DNS záznamů. Pokud se však chystáte změnit DNS záznamy na jiné servery, které nejsou ve správě našeho webhostingu, upozorňujeme, že v okamžiku potvrzení změny DNS automatický systém záznamy o doméně na našich serverech ruší. ..."

Z toho logicky dovozuji, že jakmile zaplatím Wedos-u, následně obdržím přístup k ftp. Když však přepíšu DNS odstartuji smazání na původním serveru. Takže mám jen 1 pokus.
- Jak vypadá "potvrzení změny DNS"?
Logické je také to, že po zaplacení mohu vyzkoušet funkčnost tak, že stránky jednoduše nakopíruji na DNS Wedosu a ty pak budou na dvou různých serverech - ale co se stane potom?
- Nezačne při zkušebním provozu původní DNS mazat?
- Obávám se, že při ostrém převodu může dojít ke smazání na původním DNS - v návodech totiž uvádíte, že převod trvá +/- 90 minut a v tomto období jsou stránky načítány střídavě z nového i starého DNS.

Já si sice moc starostí nedělám. Mám jen statické stránky - poštu prázdnou - žádné databáze ap. Absolutní adresy by měly fungovat pokud fungují na starém DNS a o nic jiného nejde. Návštěvnost tak mezi 20 - 30 lidí/den a když to nebude běhat i měsíc, tak o nic nejde. Zálohy mám jak staré, tak z dneška.
Stejně bych byl rád, když by to šlo tak jak popisujete v návodu - bez výpadku.
- Mimo toho mne zajímá, jestli je to "košer" ze strany původního poskytovatele. Dokud totiž mám zaplaceno tak z podobného důvodu mazat nic nemůže. Je mi při tom docela jedno zda Wedos po původním poskytovateli žádá nejakou refundaci, nebo ne. (Je to nejspíš nesmysl, ale teoreticky možný). Spíš se domnívám, že pokud dojde ke smazání na původním DNS a to před vypršením předplaceného nájemu, dopouští se původní poskytovatel poškození klienta - má totiž ještě zaplaceno a za to nemusí nic odevzdávat (dělat) a má tedy neoprávněný prospěch - za který navíc hodlá klienta poškodit.
V některých případech by se mohlo jednat i o trestný čin, nejméně ale o nekalé konkurenční praktiky. - Nebo ne?

Nový příspěvek
Téma diskuze: Diskuze ke článku 'Webhosting - převod webu od jiného poskytovatele'
Vaše jméno: *
Předmět: *
Obsah:
*
  - nevkládejte žádné HTML tagy
  - odkazy budou automaticky zvýrazněny
odebírat další příspěvky v tomto tématu e-mailem
Kontrola:
opište text z obrázku:

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018